bolavá krční páteř
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=86a501e5ab9114041c3c9eb77f5ae792Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 6:34 pm    Předmět: bolavá krční páteř Citovat

ahoj. nemám tušení jestli se tu toto téma již objevilo, tohle bylo jediné místo, kam by se to snad možná dalo zařadit, pokud najdete lepší umístění, poslužte si

Mám od malička potíže s krční páteří - zablokované svaly okolo krční páteře a bůh ví co ještě. Byla jsem na mnoha rehabilitacích a autorehabilitačních kurzech, stala se ze mě docela dobrá masérka (odkoukané z rehabilitací).... ale prostě stále nic nepomáhá... postivě cvičím, dělám to, co mi ortoped a lidi na rehabce doporučili....

kdybyste někdo měli nějaký zaručený recept....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 8:41 pm    Předmět: Citovat

S tim jsem nedavno taky bojovala. Pomohly mi vrele sprchy, v noci satka na krku, trochu to rozcvicit...na masaz jsem nemela, jakmile jsem si sahla na ten zauzlovany sval, tak jsem malem proskocila vlastni kuzi.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

no tak ty masáže.... nejprv se nadopuju něčím proti bolesti, potom to rozhýbu a potom k tomu pustím někoho, o kom vím že má jemné ruce a že sám cítí co mě bolí a bude hodný.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
korytnacka
8-20
8-20


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 10:14 pm    Předmět: Citovat

ja mam problemy asi skor so svalmi okolo, nech priamo s chrbticou... najprv som cela stuhnuta a boli ma na krku a okolo lopatiek, potom to (asi) zacne tlacit na hlavu a paradne ma rozboli, obcas mi pride az skoro zle. Nic nepomaha naozaj a vacsinou skonicm tak, ze to nejako vykombinujem, nadopujem sa praskami a rano ma uz aspon ta hlava tak neboli.
Jedine, co som si zatial vsimla, je ze strasne zavisi na drzani tela. Ono sa to mozno nezda, ale ked si davam vacsi pozor na hrbenie ramien a draznie tela celkovo (furt si musim pripominat: ramena dozadu a stiahnut svaly pod prsiami, aby sa trup drzal rozumnejsie)
Takze uplne jedine, co viem poradit je, pozor na drzanie tela, pravidelny pohyb (a rano a vecer sa dobre na posteli ponatahovat Smile ). btw mne pomaha aj toto http://www.mojalekaren.sk/alpa-emulzia-s-arnikou-100ml/
Jo, a ak sa ti bude chciet, skus brusny tanec (len pozor na dobru lektorku) to vraj velmi pomaha na chrbticu celkovo (a mnoho inych veci). (z tych par "cvikov" co som sama skusala si myslim, ze to tak fakt je. minimalne maju genilane rozcvicky - to ked robim pravidlene, tak chrbat poslucha Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 10:21 pm    Předmět: Citovat

korytnacka:
díky, asi deset roků jsem jezdila na koni takže držení těla mám dost kvalitní (ortoped se pokaždé diví jak můžu chodit tak rovná), co se týče protahování tak bez toho bych asi nebyla schoná vstát.... břišní tance jsem zkoušela, s těma rozcvičkama máš pravdu, je to fajné ale v poslední době nestíhám.... ale tu emulzi s arnikou si seženu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fli6py
21-40
21-40


Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2009 5:31 pm    Předmět: Citovat

Arrow Simba77: Kup si hřejivou koňskou mast a na noc si krk pořádně promazej, dobré je když ti to maže někdo jiný, svalům to opravdu uleví a prohřeje.
Mám podobný problém a od učitelky administativy, ze školy na kterou chodím, jsem odkoukala malý fígl proti zatuhování svalů: kdykolik můžeš natoč hlavi co nejvíc k rameni (na obě strany), krk zakřupe ale krásně se protáhne, pani učitelka to udělá klidně i 20x za celý školní den a jelikož sedí celý den u počítačů tak s krční páteží problém nemá (vím to protože naše babičky se znají)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 6:53 pm    Předmět: Citovat

mám také tyto problémy, když jsou akutní, mažu tymiánovou mastí z Justu popř. smíchám i s jejich olejem 31 bylin. Hodně dobrá vychytávka je malý overball. Dám si ho po hlavu a vytáčím co nejvíc, je to bezbolestné a na mě to funguje. tady je to cvik 14. http://www.cakry.cz/cviceni-zdravotni/cviceni-s-overballem-vleze .já u toho ohýbám jen hlavu nohy a ruce ne, neboť mě to ještě nenapadlo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 11:10 am    Předmět: Stříhat či nestříhat? Citovat

Musím po dlouhé době oživit tohle vlákno. Jojo, už i na Fairy došlo Sad. Snad mě neukamenujete, ale potřebuji se poradit, co se hřbetem a potažmo s mou hřívou.
Posledních několik let se mi cca 3x do roka ošklivě "zasekne" krční páteř. Ne, že by až tak bolela, ale probudím se s šíleným točením hlavy, od kterého je mi špatně a na zvracení, a stěží se doplazím pár kroků na WC. Vylézt na ulici tak nemohu a tak vždy 3-5 dní ležím úplně vyřazená z normálního života.
Doktoři říkají pořád to samé, prý mám dlouhý krk, je to fyziologické, bude se to opakovat. Jenže já mám fůru práce a každý takový náhlý kolaps je průšvih (nehledě na to, jak je mi zle). Už jsem si nakoupila balanční polštáře na židle, mám zpevňující límec, doporučený polštář na spaní atd., ale děje se to pořád a čím dál horší.
Co se týče cvičení, prý mám cvičit jen rehabilitační cviky, protože příslušné svaly mám chronicky přetažené. Veslařský trenažér, posilování, aerobik apod. mám zakázané.
Včera mi další rehab.doktor sdělil, že vlasy bych měla mít max. po pás. Delší už zbytečně krk zatěžují a měla bych je nechat zastřihnout. Je fakt, že moje hřívka pod zadek je těžká, jenže já potřebuji fungovat, tak vážně uvažuji o zkrácení k pasu nebo max. do půli zad.
Proto se chci zeptat, jaké máte s tímto zkušenosti, zda znáte někoho s podobnými problémy a zda jim zkrácení vlasů pomohlo nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 11:21 am    Předmět: Citovat

Já s tím mám zkušenost. A délka vlasů na moji bolavou krční páteř neměla vliv. Ani když jsem je měla po ramena, ani když byly na zem. S krční páteří byly problémy pořád stejné.
Nejvíc mi pomáhá cvičení a masáž od fyzioterapeuta, běh a nesedět u pc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 11:22 am    Předmět: Citovat

mám vlasy na zadek, v srpnu jsem chodila na rehabilitaci a nic o krácení vlasů mi neřekli! Fairy, nemáš třeba celkově špatné držení těla? U mě to souvisí s prochejma nohama, haluxama, zvesaním dětí atd...ono tohle je komplexnější problém....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.