Česi & Slováci - máme sa radi?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=61cb602f292791561af7e4feca7ff691Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 12:05 pm    Předmět: Citovat

Taky nechápu jak někdo může tvrdit, že nerozumí slovenštině a naopak, je to blbost. Anebo spíš pohodlnost uší, stačí zaměnit "slyšet" za "poslouchat" a je to Smile. No i když... já někdy nerozumím ani českým dětem, či puberťákům, ale to souvisí s mojí nechutí prznit češtinu a oni snad čistou češtinu ani neznají - to už je ale z jiného soudku Laughing . Naprosto souhlasím s tím, co napsala Bone, ta pasivní schopnost porozumět cizí řeči aniž by se jí člověk musel učit je přece geniální. Jo jasně, taky se mi líbí když slyším angličana nebo jiného cizince jak se snaží mluvit česky, ale žádat to od slováků mi přijde ujetý...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 2:42 pm    Předmět: Citovat

Mrzí mne, že jsme se rozdělili, slovenštině zatím dobře rozumím, vůbec mi nepřipadá divné, když Slovák v Čechách mluví slovensky - nevím, proč by měl mluvit česky, vždyt je to skoro to samé, jako chtít po Moravákovi, aby v Praze "zpíval " .
U nás je ted hodně Slovenek, přišly sem za prací a dost se jich tu usadilo a mají děti, takže se se slovenštinou setkávám docela často - a jsem tomu ráda. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valkira
321-600
321-600


Založen: 23.7.2008
Příspěvky: 405

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 4:02 pm    Předmět: Citovat

Před nějakou dobou jsem si vyposlechla od jedné slovenky neskutečné lání, jak "my češi" jsme hrozní, že neučíme děti slovensky atd.
No a tuhle koukám na slovenskou televizi a tam reklama na Kofolu. V české verzi mluví on česky a ona slovensky. Ve slovenské verzi mluví slovensky oba. Trochu diskriminace...

Osobně mám se slováky zkušenosti dost zlé. Setkala jsem se s nimi zvláště v pracovním vztahu (na různých poziocích, různý věk, různá úroveň)... a jejich pracovní morálka byla vždy dost úděsná.

Jinak mohu říct, že rasista nejsem... nesnáším všechny stejně Twisted Evil
_________________
Dnes je dobr?? den na smrt... Tvoji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lilun
81-160
81-160


Založen: 31.1.2008
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 4:05 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 5:37 pm    Předmět: Citovat

Valkira napsal:

No a tuhle koukám na slovenskou televizi a tam reklama na Kofolu. V české verzi mluví on česky a ona slovensky. Ve slovenské verzi mluví slovensky oba. Trochu diskriminace...

Jo, tohle mě taky dostalo, nenazvala bych to diskriminací, ale blbostí, protože ta reklama je kromě jiného postavená na tom, že on je Čech a ona Slovenka. Tím předabováním to úplně zkazili, ztratila všechno kouzlo.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lilun
81-160
81-160


Založen: 31.1.2008
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 6:00 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
Valkira napsal:

No a tuhle koukám na slovenskou televizi a tam reklama na Kofolu. V české verzi mluví on česky a ona slovensky. Ve slovenské verzi mluví slovensky oba. Trochu diskriminace...

Jo, tohle mě taky dostalo, nenazvala bych to diskriminací, ale blbostí, protože ta reklama je kromě jiného postavená na tom, že on je Čech a ona Slovenka. Tím předabováním to úplně zkazili, ztratila všechno kouzlo.


Mne je divne ked sa dabuju ceske filmy alebo ma ceska reklama dokonca slovenske titulky!!!! Help Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 7:22 pm    Předmět: Citovat

Tož já znám slováků jenom pár. Slovensky rozumím bez problémů, protože jsem se jako malej díval na Markízu, kde o půl osmé dávali vždycky nějaký seriál jako třeba Cosby show, Krok za krokem, atd... Slovensky nemluvím, protože se mi do toho pletou různá česká, nebo počeštělá slova, takže se radši ani nesnažím. V hokeji fandím našim a pokud vypadnou, tak slovákům. A musím přiznat, že to nerozumění mladých slovenštině taky nechápu.
_________________
My jsme ti lid?????©, p??ed kter??mi n??s na??e matky varovaly Twisted Evil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 7:32 pm    Předmět: Citovat

Jo, když hrajeme hokej naši proti našim, tak řvu u každého gólu, bez ohledu na to, do čí sítě padl Smile

(ale jo, Čechům přece jen o fous víc, ty slovenské sportovce už skoro neznám)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 7:34 pm    Předmět: Citovat

Mě osobně Slováci nevadí, kldyž jsem byl naposledy na symposiu na Slovensku v Trenčíně, tak jsem si s jedním vrátným na hotelu, kde jsem byl ubytován, povídal celé noce a svorně při pálence nadávali na rozdělení republiky a nyvzájem si vyprávěli, jak je to v Čechách a jak na Slovensku Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lilun
81-160
81-160


Založen: 31.1.2008
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 10:09 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Mě osobně Slováci nevadí, kldyž jsem byl naposledy na symposiu na Slovensku v Trenčíně, tak jsem si s jedním vrátným na hotelu, kde jsem byl ubytován, povídal celé noce a svorně při pálence nadávali na rozdělení republiky a nyvzájem si vyprávěli, jak je to v Čechách a jak na Slovensku Wink Laughing


Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 30, 31, 32  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.