Česi & Slováci - máme sa radi?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=038fcbb38675c5124ac075e01963611aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út březen 05, 2013 10:53 pm    Předmět: Citovat

Tak takove porady se delaji akorat proto, aby se hlupe nactilete holcicky na to divaly a utracely za smsky pro sve favority Rolling Eyes Jinak netusim, co v tom kdo vidi.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pomurnik
8-20
8-20


Založen: 28.2.2013
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út březen 05, 2013 11:04 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Tak takove porady se delaji akorat proto, aby se hlupe nactilete holcicky na to divaly a utracely za smsky pro sve favority Rolling Eyes Jinak netusim, co v tom kdo vidi.
O tom se přece nebavíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út březen 05, 2013 11:15 pm    Předmět: Citovat

To je jedna z moznych odpovedi na posledni otazku Decapitated.
Ja nechapu, o cem se tu bavime momentalne. Furt je to dokola Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadako
321-600
321-600


Založen: 22.5.2010
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: út březen 05, 2013 11:19 pm    Předmět: Citovat

Tak nevím, mně třeba přijde slovenština vyloženě ošklivá a zní mi jaksi retardovaně, ale když s někým mluvím (a není to debil), tak se soustředím na obsah hovoru a řeč jako takovou vůbec nevnímám, asi mi ji mozek automaticky vytěsňuje. A po chvíli si člověk zvykne a chytá se, nemluví-li onen konkrétní Slovák nějakým hodně šíleným dialektem.

Ovšem taková polština je mi teda o dost milejší, o jihoslovanských jazycích či ruštině ani nemluvě.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 12:04 am    Předmět: Citovat

Nicole-Tak to jsem tě asi špatně pochopila, myslela jsem, že ti vadí, když na tebe někdo v Praze mluví slovensky, o udílení občanství apod. se nebavím : )
Pomurnik-Jasně, to říká každý, že je to vlastně jen záležitost "naplavenin", zapomněla jsem Laughing Já mám sice hned několik přátel, co nějakou dobu žili v Praze a na Moravu nezanevřeli, ale to je jedno : )

Jinak slovenština se mi líbí víc než čeština, je taková měkčí a zpěvnější...polština se mi naopak nelíbí vůbec Laughing
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 12:18 am    Předmět: Citovat

Teda, neviem, čo pražáci považujú za "medzinárodné", ale v Brne je tiež dosť veľa ľudí od všelikiaľ... akurát sú to skôr študenti ako turisti...
Sadako: tak dúfam, že ma nepovažuješ za debila Very Happy aj keď teda sme sa ešte nevideli naživo...
Ja inak viem po česky, ale rozprávam len málokedy... ale vraj viem dokonalé ř Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 8:16 am    Předmět: Citovat

Kdesi jsem četla, že angličtina je ten nejlehčí jazyk, když ti stačí mluvit špatně a ten nejtěžší, když chceš mluvit dobře, ruština je těžká v obou případech. A myslím, že s češtinou je to stejné. A že má každý region svůj dialekt je snad normální, ne? Mě spíš vadí protěžování středočeského dialektu jako obecné češtiny (viz snaha uspisovnit bysme - co to jako je?)
Jinak k pragocentrismu tu už tuším i vlákno je, ale když jsme u toho:
"Praha je prostě hlavní město a když je hlavní město, tak je vcelku logicky centrem, tudíž se tam koncentruje to nejdůležitější." je přesně to, co pro průměrného Moraváka vůbec logické není. Ne, když jste 600 let měli centrem Vídeň, která je pro vás nota bene o 60 km blížSmile.
Mimochodem, co já vím, tak Cajzli tu Moravu až tak na háku nemají, když z obav z moravského separatismu (téměř imaginárního) odmítají přirozené krajské rozdělení respektující českomoravské hranice.

PS: Jinak ke slovenštině: Jak pravil básník: I velké myšlenky, řečené slovensky, znějí směšně. (I když to je samozřejmě otázka vkusu, že?).
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 8:59 am    Předmět: Citovat

Wilwarin, Sadako: poslechněte jak se mluví v Polsku a pak na Slovensku, nejlépe Kysuce Wink

Možná to bude překvápko co uslyšíte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadako
321-600
321-600


Založen: 22.5.2010
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 9:38 am    Předmět: Citovat

Gore napsal:
Sadako: tak dúfam, že ma nepovažuješ za debila Very Happy aj keď teda sme sa ešte nevideli naživo...

Ne. To bych ani nereagovala na posty, neboť bych je nečetla.

danny1691 napsal:
Wilwarin, Sadako: poslechněte jak se mluví v Polsku a pak na Slovensku, nejlépe Kysuce Wink
Možná to bude překvápko co uslyšíte.

To je oblast u polských hranic, jestli se nepletu, tam se polština asi prolíná. Jinak mi slovenština a polština podobné nepřijdou ani za mák.

Lucy W. napsal:
Jak pravil básník: I velké myšlenky, řečené slovensky, znějí směšně

Tak nějak.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 10:32 am    Předmět: Citovat

Mě se slovenština teda líbí snad víc, než čeština. Připadne mi taková jemnější a příjemná na poslech.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 30, 31, 32  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.