Bolesti chrbta
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=430b5f68b78a21b804c0e2c1a36b223eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 7:37 am    Předmět: Bolesti chrbta Citovat

Neviem cim to je, ale v poslednej dobe ma hodne bolieva chrbát, najmä krčná chrbtica. Rozmyslam ci to nemoze byt aj z vlasov, cim su dlhšie, tym mam vacsi problém s krčnou chrbticou, ale neviem isto ci je to tym. Nemate s tym niekto skúsenosti? Rozmyslam uz aj skrátiť o pár čísel ze ci to pomôže, alebo nejaké cviky? Ako su na tom vaše chrbty?
Návrat nahoru
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 9:37 am    Předmět: Citovat

Moje záda jsou na tom dost špatně, ale z vlasů to určitě není, spíš ze sezení u počítače. Slyšela jsem už o tom, že z vlasů může bolet hlava, ale záda, to nevím Confused
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 9:43 am    Předmět: Citovat

Mne bolívá krční páteř (a pak z toho i hlava), když mám drdol udělaný vysoko na hlavě, nebo když mám moc utažený culík nebo drdol, ale protože nemám moc dlouhé vlasy, tak to po rozpuštění brzo přejde... být tebou tak bych se snažila nosit vlasy co nejíc rozpuštěný a jestli to nepřejde, tak bych řekla, že to z vlasů nebude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 12:54 pm    Předmět: Citovat

Na páteř by mělo být dobré pilates, a nebo si zajdi na rehabilitaci a nech si poradit cviky speciálně pro Tebe... pokud se cvičí pravidelně, opravdu pomáhají.
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 1:20 pm    Předmět: Citovat

mna chrbat bolieval casto. teraz ked cvicim, tak mam nastastie pokoj. klop klop. myslim, ze to nie je z vlasov, len potrebujes spevnit svaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 2:34 pm    Předmět: Citovat

eetynka napsal:
mna chrbat bolieval casto. teraz ked cvicim, tak mam nastastie pokoj. klop klop. myslim, ze to nie je z vlasov, len potrebujes spevnit svaly.


Co přesně cvičíš, eetynko?
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 2:45 pm    Předmět: Citovat

Kamarádka z tancování mi říkala o své známé, která měla také bolesti krční páteře kvůli dlouhým vlasům. Tak je ušmikla, a bolest přestala.
Než si ovšem zničit několikaletou péči, tak doporučuji spíš to posilování a protahování.
Uvažovala jsem, že kdybych někdy v budoucnu měla s tímto problém, tak si pro odlehčení udělám třeba cop, který omotám okolo krku, a tu tíhu pak ponesou ramena. Jednou. Možná.. Rolling Eyes Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 2:59 pm    Předmět: Citovat

Taky bych řekla, že posilování svalů kolem páteře (i krční) bude příjemnější řešení než stříhání vlasů. A asi nejlepší by bylo zajít na to na nějakou rehabilitaci a cviky se naučit tam - zvlášť u toho krku je potřeba dost velká přesnost, to je podle mně jenom podle popisků riskantní, zvlášť když to už bolí. A pilates je na krk fajn, akorát to chce mít fakt dobrou instruktorku (nebo instruktora) - zvlášť pokud jsi to předtím nedělala. Já jsem v začátcích po jedný suplovaný hodině s nezkušenou instruktorkou měla naopak krční páteř pěkně bloklou -dneska už bych věděla, co nám říkala blbě a jak to dělat, abych si neublížila, ale tehdy jsem prostě jela podle ní a neštěstí bylo hotovo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 4:24 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
eetynka napsal:
mna chrbat bolieval casto. teraz ked cvicim, tak mam nastastie pokoj. klop klop. myslim, ze to nie je z vlasov, len potrebujes spevnit svaly.


Co přesně cvičíš, eetynko?


cinske bojove umenia (kungfu). nie je to na chrbat to naj, ale mne pomaha. ak je moc krivy (aj moj bohuzial), tak sa skor odporucaju take pomalsie ako joga, taj-ji, pilates...
chodila som aj na rehabilitaciu, ale to ma strasne nebavilo..
inak vraj aj korculovanie je dobre. a samozrejme plavanie. ale s ponorenou hlavou. s vystrcenou to ma opacny efekt..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Montymimi
321-600
321-600


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 423

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 6:32 pm    Předmět: Citovat

já mám problémy spíše s bederní páteří, ale bude to asi tím, že mám skoliózu páteře, mám jednu noku o 1,5cm delší takže mám trochu posunutou pánev
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.