Bolesti chrbta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ae160477c0839bbf1e1db4dfc719864cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zuzzka
81-160
81-160


Založen: 17.1.2008
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 6:49 pm    Předmět: Citovat

Montymimi napsal:
já mám problémy spíše s bederní páteří, ale bude to asi tím, že mám skoliózu páteře, mám jednu noku o 1,5cm delší takže mám trochu posunutou pánev


Taky mám problémy s bederní páteří, nějak jsem moc rychle vyrostla... Confused Momentálně si se mnou nějak nevěděj rady, od čeho mě pořád bolej záda...teď čekám na výsledky krevních testů, tak uvidíme... A taky mám jednu nohu kratší - o 1 cm, takže musim mít všechny levý boty podložený...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Montymimi
321-600
321-600


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 423

PříspěvekZaslal: čt září 25, 2008 6:55 pm    Předmět: Citovat

to já jsem do levé nohy měla nosit ortopedickou vložku, ale do většiny bot se mi nevlezla, tak jí nenosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 10:22 am    Předmět: Citovat

Ja ich skoro stale nosím rozpustené, ale su tazké, to je fakt. Najviac to citim s mokrou hlavou. Ale priatel o strihani nechce ani počuť, zakázal mi to Wink, tak musim prist na nieco iné. Asi to chce posilniť to svalstvo, ako vravíte
Návrat nahoru
Lucynqa
161-320
161-320


Založen: 30.4.2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 12:26 pm    Předmět: Citovat

mne boli jakoby krcni pater, ze zthulych svalu, pak nasledni i hlava(temeno)...zaradila jsem strecink krcni patere kazdy den minimalne jednou, spis 3 krat. a kdyz cvicim ve fitku tak i vic krat.

take si myslim, ze za bolest krk muze sezeni u pocitace. ale to se neda sedet spravne kdyz musite psat neco do skoly a trva to...eeee.

jinak jsem mela od 16tilet skoliozu(mam ji i ve zdravotni dokumentaci)...jak jsem po pul roce cviceni presla na silovy trenink, tak mi pre, ze mam pater rovnou. ale ja mela takovou tu zdravou skoliozu(jak rekl ortoped co mne propoustel)..pokud vyrazne neboli, tak pri je to normalni. zada mne zacala bolet pred rokem jak jsem popri studiu na VS zacala pracovat na check-inu...hlavne bedra. cvicenim uplne odezneli a dalsim treninkem se to lepsilo...a krk mne asi zacal bolet z benchpresuu,kteremu holduji. strecink pomaha - musi lupnout k krku trosku. jinak mam dorsiflex-na predpis....uvolni ztuhle svalstvo, a bere s spolu s ibalginem. opravdu pomuze. kdyz tak se u doktora na to ptejte. sam nenabidne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 1:39 pm    Předmět: Citovat

ja mám krivú krčnú chrbticu a často trpím bolesťami hlavy (má to súvislosť, asi mi to tam nejak tlačí na tie nervy..). tiež mi dosť pomáha, keď si robím sterečing krku, cez deň sa paŕ krát poriadne ponaťahujem, zhlboka nadýchnem a tak. a občas trochu vypnem, relaxujem.. pred vyše rokom som mala obdobie, kedy ma asi tri mesiace bolela každý deň hlava, no des. trochu pohybu pomohlo, ale ja som dosť lenivá, takže skôr len tak príležitostne (a to som niekoľko rokov závodne plávala! teraz už ani nepamätám, kedy som bola naposledy v bazéne.. ale je pravda, že to pomáha na svaly chrbtice a tie sú spolu s brušnými svalmi zákaldom pre to, aby človek automaticky sedel rovno).. mne sa dosť tie problémy zhoršujú, keď sa hrbím pri počítači, zle sedím a podobne. dôležité je aj spať na čo najnižšom vankúši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: ne září 28, 2008 3:45 pm    Předmět: Citovat

mna chrbat bolel odjakziva a strecing, kalanetika , rehabilitacie a tak podobne aj tak nepomahalo. Nieje proste nato cas, ked studujete, chodite do prace a sem tam si chcete aj len tak polezat. Pomahaly masaze, take profesionalne. Ale je to dost casovo aj financne narocne. Co ma bolesti uplne zbavilo, je masazny vankus, mozno to poznate. Zavolaju vas niekde v obchode na masaz zdarma. Uplne ako od masera. Kupila som si to a pravidelne sa doma masirujem a som na 100%spokojna. Necakala som teda take vysledky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 2:48 pm    Předmět: Citovat

Záda - to je můj problem od dětství. Zrovna minulý tyden jsem zvedla nákup - a lup - a už jsem se nenarovnala. Chodila jsem v předklonu jak babička. Co u mě zabírá je joga a její cviky na uvolnění svalů kolem pateře.
Záda ted řeší skoro každý člověk - sedavý způsob života se na zádech podepíše ukrutným zpusobem. Zabírá jediné - cvičit, posílit svaly a vytvořit si kolem pateře svalový korzet. Cviky nejsou těžké ani náročné, ale je nutné cvičit pravidelně - minimálně 3x týdně 45 minut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzzka
81-160
81-160


Založen: 17.1.2008
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: po září 29, 2008 3:51 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Zabírá jediné - cvičit, posílit svaly a vytvořit si kolem pateře svalový korzet. Cviky nejsou těžké ani náročné, ale je nutné cvičit pravidelně - minimálně 3x týdně 45 minut.


Já osobně cvičim každej den (no dobře, občas to taky nevyjde, ale minimálně 5x do tejdne určitě Wink ) a je pravda, že na sobě poznám, když delší dobu necvičim - hlavně přes léto na to moc nejsou podmínky (víkendy strávený na chatě a podobně)... Ale když už ani cvičení nezabírá, tak z toho jsem docela zoufalá... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucynqa
161-320
161-320


Založen: 30.4.2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 7:07 pm    Předmět: Citovat

cviceni spravnou technikou je ucinne.....plavani take, ale nej je na pater jedine kraul s ponoreou hlavou, a to se mi me vlasky pak susit nechce...i kdyz pritel(holi si hlavu) na mne ceka:o)

rehabiitace mi take nepomohli....ted jsem proste zjistila,. ze moje zada potrebuji vetsi zpevneni nez cvik s vlastni vahou ala placani ryby na suchu.

ale je to individualni.

jsem neohebna, takze joga neprichazi v uvahu. uvazuji o masazi jednou mesicne ciste krku a sije.

take mam praci(80hodin mesicne), skolu, pritele, a musim zapnit i fitko a k tomu jednou mesicne cestu domu(trva 6 az 8 hodin-z toho mne take boli krk a hlava)

tak ja to vidim tak, ze moje deti(v budoucnu co se mi snad narodi) budou chodit sportovat odmalicka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 7:43 pm    Předmět: Citovat

Lucynqa napsal:

jsem neohebna, takze joga neprichazi v uvahu

No na to by ta jóga právě mohla pomoct, ne? (nechci tě nějak verbovat na jógu, jen mě to napadlo)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.