Bolesti chrbta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=02fae53f6b02494530a6153427bcb6a8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Slunečnice
41-80
41-80


Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 10:42 pm    Předmět: Citovat

Jóga na záda pomáhá, ale spíš až při dlouhodobém cvičení. Já s ní začla právě kvůli bolestem zad a musím přiznat, že z počátku to bylo ještě horší. Možná jsem cvičila tehdy špatně, nebo si jen svaly musely zvyknout...nevím.
Co mi na záda hodně pomáhá je protahování. Kdykoli si vzpomenu (a je to vzhledem k situaci možné), protáhnu se, uvolním krk a tak. Zní to jednoduše, ale chce to dělat fakt často, vzpomenout si během dne a kolikrát jsem překvapená, když si najednou uvědomím, jak jsem ztuhlá, křivě sedím...ani o tom nevím. Časem se z toho stane zvyk a je to dobrá prevence proti blokádám a tak. Není to samozřejmě samospásné, ale aspoň něco. To samé platí i pro pokožku hlavy. Prostě jen uvolnit obličejové svaly, vlasovou pokožku...to zase pomáhá proti bolestem hlavy. Hlavně když je člověk ve stresu jsou tyhle místa pěkně stažené, člověk si to ani neuvědomuje a pak všechno bolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Montymimi
321-600
321-600


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 423

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 6:45 am    Předmět: Citovat

já mám bolesti zad, taky od dětství, jak jsem byla malá, tak jsem se pro něco natahovala a pak jsem si pčikla a vyskočil mi obratel, pak za pár minut jsem si pčikla znavu a obratel mi naskočil zase zpátky, ale i tak jsem po téhle události měla strašné potíže s páteří
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 6:47 am    Předmět: Citovat

Montymimi napsal:
já mám bolesti zad, taky od dětství, jak jsem byla malá, tak jsem se pro něco natahovala a pak jsem si pčikla a vyskočil mi obratel, pak za pár minut jsem si pčikla znavu a obratel mi naskočil zase zpátky, ale i tak jsem po téhle události měla strašné potíže s páteří

Kýchání škodí zdraví Shocked Shocked Laughing
Jinak já mám teda se zády problémy hrozné, kamarádka fyzioterapeutka když mi na ně sáhne, tak se jí protáčejí panenky. Nejhorší je, když se nějak blbě natáhnu, tak mě chytají křeče do svalů, hlavně na krku, to je neuvěřitelná bolest. Na jógu jsem chodila rok, ale jen jednou týdně, to asi nemá smysl.
Důležité je zpevnit zádové svaly a taky břicho, i když se to třeba zdá divné. (což je můj velký problém Confused )
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 7:53 am    Předmět: Citovat

Na to zpevnění zad a břicha se mi fakt asi nejvíc osvědčil ten Pilates, dokonce i víc než jóga. A na krk s náma instruktorka dělala taky docela dobrej cvik, úplně nenáročnej, takže se přes den dá párkrát zopáknout (akorát že je při něm nejlepší ležet - i když ve stoje by to možná s oporou zádama o nějakou zeď šlo taky, ale asi to nebude tak účinný).
Člověk si tak nějak pilatesovsky lehne (pánev víceméně uvolněná, netlačit násilím k podložce, ale ani násilně neprobýhat), zatažený břicho, ramena tlačí směrem k pasu, lopatky do zdaních kapes kalhot - hlava je na podložce, ale pozor, nezaklánět, spíš naopak sjet temenem jakoby vejš po tý podložce, takže se udělá dvojitá brada. No a pak už jenom s výdechem zatlačit jemně tím temenem do podložky, s nádechem zase uvolnit. A udělat to alespoň pětkrát, klidně víckrát. Nemá cenu do toho jít nějak hrubou silou, to je spíš kontraproduktivní. Takhle se ty svaly na krku zároveň posílej a protáhnout. Doufám, že jsem to vysvětlila tak nějak "udělatelně".
Jinak na záda pilatese z vlastní zkušenosti (a je to zkušenost člověka, kterej tvrdne v podstatě denně okolo deseti i víc hodin u počítače) můžu jenom doporučit. Teda hlavně toho na zemi, různý ty židličky a reformery jsou jednak spíš pro pokročilí, jednak je u nás málokterej instruktor dělá fakt po pilatesovsku, jsou spíš fajn na posilování, zatímco ten pilates jenom s podložkou se právě víc zaměřuje na zpevnění břicha a zad, to jest svalovýho korzetu, kterej chrání páteř. Teď v létě nám tyhle hodiny odpadly a já to kompenzovala powerjógou a pilates na židličkách, ale zdaleko to nebylo ono. Ovšem taky záleží hodně na instruktorovi, on i pilates na zemi může bejt hodně posilovací a míň rehabilitační.
Sorry za velevýlev. (a fakt ne, žádný pilatesovský studio mě za reklamu neplatí). Rolling Eyes Embarassed Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 2:04 pm    Předmět: Citovat

Titanio, neomlouvej se, naopak, díky za tyhle informace, já teď budu místo na jógu chodit na pilates, tak jsem ráda, žes to tu tak rozebrala. Snad mi to na záda a vůbec zpevnění svalového korzetu pomůže.
Jinak jestli jsem ten cvik na krk dobře pochopila, tak já dělám něco podobného, akorát netlačím proti podložce, ale normálně v sedě nebo ve stoje jenom zatlačím hlavu dozadu, teda ne že bych se zaklonila, brada je pořád vodorovně s podložkou a celá hlava jde dozadu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 10:52 am    Předmět: Citovat

Tak přeju hodně štěstí a hned napoprvý dobrou instruktorku/dobrýho instruktora, Dani! Wink
Jinak ten cvik je v podstatě to samý, akorát mi přijde, že když člověk leží, tak má zároveň uvolněný takovtý ty vzpřimovače hlavy, tak to možná bude fungovat maličko jinak (třeba se budou víc zapojovat ty svaly, který je třeba posílit a zároveň protáhnout - ale to je jenom taková moje teorie). Ale každopádně vestoje i vleže to těm svalíkům a teda i krční páteři dělá moc dobře. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucynqa
161-320
161-320


Založen: 30.4.2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 12:06 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
Lucynqa napsal:

jsem neohebna, takze joga neprichazi v uvahu

No na to by ta jóga právě mohla pomoct, ne? (nechci tě nějak verbovat na jógu, jen mě to napadlo)

to mi musi nekdo ukazat, ze ta precvicovatelka mne nebude nutit udelat neco co fyzicky nemuzu---kvuli moji neohebnosti. ja dycky cvicim jak muzu ale vic pres tu tahovou bolest nepujdu ani nahodou.

zazila jsme dobreho cvicitele tae-ba, pak jsme sla ve skole, precvicoval to jeden a ten byl drbly a chtel at dam nohu vys a divil se, ze nezatnu pest tak, ze bych mohla delat kliky na te pesti(pri je to lehci)....no a tak... a to nerikam, jak mi jedna fyziterapeutka pri mostu(tom zepredu) potlacila nohy protoze jsme nemohla dat paty na zem a pak jsem dve hodiny kulhala jak mi to natahla a to ze jsem vykrikla tez doplni a slzicky teda vylezli.

jestli vis o takove cvicitelce jogy co nebudu chtit ohebnost i ode mne prehnanou, tak klidne zajdu alespon na jednu hodinu.
ja cvicim dycky do moji hranice-ale oni to nechapou.

mne staci fitko a muj silovy trenink Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2009 6:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj
Se zádama má asi problém většina lidí v dnešní době. Mě je 18 a už od malička (cca od 1 roku) mám problémy s páteří - hlavně krční. Doktoři neví co s tím, protahování rehabilitace a jiné věci vždycky zaberou tak na měsíc a potom si ty svaly jakoby zvyknou a už to nemá účinek, spíš to zhoršuje situaci....
Možná zkusím to pilates jak tu doporučujete...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: st květen 13, 2009 8:15 am    Předmět: Citovat

Manžel měl vždycky velké bolesti zad, kolikrát se kroutil bolestí jak nemohl vydržet sedět. Loni se připravoval na fyzické testy a součástí přípravy byly kliky - a bolest byla pryč.Od té doby dělá kliky více méně pravidelně a bolest zad zmizela úplně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2015 9:09 pm    Předmět: Citovat

Máte někdo zkušenost s tejpováním ohledně bolesti zad či beder? Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Tejpov%C3%A1n%C3%AD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.