Dealeři
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=10aec2b98335522f384d377a7caa489aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 6:53 pm    Předmět: Dealeři Citovat

založení tématu inspirováno dnešním setkání několikátého druhu:

Scéna: podzimní sychravé ráno, Masarykovo nádraží, Praga

Obsazení:
Nika (sedí na lavičce, čeká na vlak do práce, čte si letáček divadla Ponec, co našla po cestě, a snídá makovej rohlík)
Pan Dealer (28 let, šedej oblek, růžová košile, kúúl účes a pod paží „diplomatku“ s tajemným obsahem, předpokládám, že s nějakým parádním a supervýhodným tarifem a smlouvama)

1. obraz
N. čte a zničehonic se nad ní ozve vlezlý hlas:
Pan D.: nebojte se mě, já vám ten rohlík nesním (pozitivně a ukrutně vesele)
N (zaskočí leknutím sousto a vzhlédne): No ještě aby jo….

2. obraz
Pan D.: Copak to čtete? (rve N. leták z rukou)
N.:(rezignovaně) : no se podívejte, když už to máte v ruce
Pan D (evidentně program divadla či podobné instituce má v rukou poprvé, ulpí okem na řádku s festivalem afrického tance): vy ráda tancujete?
N.: mlčí, protože jí po ránu nenapadá trefná odpověď
Pan D (spokojený se svým brilantním využití psychologie): vy ráda tancujete!
N.: mlčí, protože přemýšlí, jestli vlezlého dealera vyfuckuje rovnou, nebo jestli ho bude trápit….
Pan D: a jak se vůbec máte?
N (rozhodne se být férová, asertivní, ale milá) : heleďte, já myslím, že se mnou ztrácíte čas, já si nikdy nic od dealera na ulici nekoupím a žádnou smlouvu nepodepíšu, já si potřebuju všechno nastudovat, promyslet a pak se svobodně rozhodnout….
Pan D (vlezle): a proč si myslíte, že vám chci něco prodat?
N (zvedne obočí a mlčky se dlouze a výmluvně dívá dealerovi do očí…. Na tomhle nádraží čeká velice často a velice často se jí někdo snaží vnutit výhodný tarif s extra výhodnými bohusy, dealera pozná na kilometr. Tohohle navíc už při práci zepárkrát viděla)
Nastává ticho….

3. obraz:
Ticho začíná být už trapné:
N: tak copak mi chcete nabídnout? Nějaký tarif? Víte, já mám služební mobil i pro soukromé použití, nemyslím, že mi nabídnete něco výhodnějšího…
Pan D: tak mi povězte alespoň jakého máte operátora? A soukromý mobil nemáte? Vůbec ne ? (podezíravě si mě měří)
N: Ne! (v duchu myslí na svůj mobil, využívaný velice zřídka, ale využívaný…)
Pan D ( povšiml si zřejmě drobného zaváhání a snaží se chopit opět šance, zvýší pozitivní naladění hlasu na maximum a přisedne si k N): A jak se teda máte?
N (odsedne si. Vlak jí jede až za čtvrt hodiny, rozhodla se pro lehký antropologický výzkum tohoto podivného poddruhu lidské rasy a otáčí otázku:
A jak se máte vy? Jak jde práce?
Pan D: Báječně! Úžasně! O víkendu jsme s kamarádem dostali za dobrou práci porshe na víkend!!
N (autům nerozumí, tudíž jí to nijak neimponuje): no to je fajn, vidím, že z toho máte radost. Třeba když se budete víc snažit, tak ho dostanete i na pondělí….(přišlo jí to vtipný, ale asi nebylo)
Pan D (nadšeně pokračuje): vydělávám 50 000 za měsíc, chodím s top-managementem do nejluxusnějších restaurací v Praze, miluju Prahu, to tempo!!! Já jsem se přestěhoval teprve před třemi týdny, ale zamiloval jsem si to tu!!!
N: a to to děláte teprv 3 týdny a vydělal jste 5O kachlí?
Pan D: no já jsem to už dělal 4 roky v Olomouci. Je to báječný, já to miluju! Splácím rodičům dluhy! Začínal jsem v terénu, ale teď školím obchodníky, v nejlepší firmě v České republice, a pak jen tak pro radost a abych jim ukázal, jak se to má dělat, vyjdu tady, mezi lidi….(rozmáchlým gestem obejme celé nádraží) Miluju prodávání! Miluju luxus, který mi umožňuje.“
N: No to vám přeju, že vám tyhle materiální věci dělaj takovou radost….
Pan D : ale to není to nejdůležitější!!!
N (opatrně, děsí se, že konečně dostane odpověď na věčnou otázku, co je v lidském životě nejdůležitější): A co je nejdůležitější?
Pan D (začne zběsile kmitat rukou mezi jím a N.): TOHLE!!!
N (zvedne vyčkávavě obočí)
Pan D: TOHLE!!! KOMUNIKACE!!! VZTAHY!!!!!!
N: A máte pocit, že to sou opravdický, přirozený vztahy? Že jste v nich opravdu svůj?
Pan D: samozřejmě!! ….To je to nejlepší vědět, že kamkoliv přijdu, budu se umět prodat!!! Všude mě berou, všude mě respektují !!!!
N (pochybovačně, zda se nejedná pouze o přání , otce myšlenky): No to je asi pěkné….
N: chtěl byste vědět, jak působíte na mě?
Pan D: já od vás nepotřebuju zpětnou vazbu! Mě zpětnou vazbu poskytují nejlepší manageři a obchodníci v České republice!!!
N (přesto podává nevyžádanou zpětnou vazbu): mě připadáte dost vlezlej … rozhodně ne přirozenej….spíš používáte různý naučený techniky komunikace…. Já to jako beru, že je to vaše práce, ale rozhodně mě to teda není příjemný….
Pan D (už ne tolik pozitivně): víte, co je Vaše chyba???
N (nějakých chyb si je vědomá, mnoha pravděpodobně ne):nevím…?

Pan D: že berete každé oslovení od obchodníka jako, že Vám chce něco vnutit,…..
N nevěřícně kouká (doteď si myslela, že to je podstata dealování)
Pan D (pokračuje): ALE ON VÁM CHCE TŘEBA POMOCT!!!!!

4. Obraz
Pan D odchází a N. se za ním zamyšleně dívá
(a vzpomíná na zástupy svejch klientů, kterým díky podobnej pomahačům, exekuujou majetek….)

...................................................................................................
máte nějaký vtipný či zajímavý historky s dealerama mobilů, pojištění, víry, cehokoliv ????

Já lidi, co to delaj, uprimne obdivuju a zaroven nechapu, ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Misha
161-320
161-320


Založen: 4.5.2007
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 8:33 pm    Předmět: Citovat

Tak moje poslední zkušenost je z kralovehradeckýho nádraží, kde se mně a kámošce snažili dva týpci vnutit nějakej tarif. Nejdřív jsem jim řekly, že nemáme čas, neb nám za pár minut začíná přednáška. To nezabralo, snažili se nám vnutit kdesi cosi, volání snad zadarmo a já nevim co ještě. Když asi po pěti minutách zjistili, že jsme fakt chudý studentky, co si žádnej tarif nezaplatěj, tak nám jeden opravdu velice asertivně řekl: Tak si teda plavte. Musely jsme se tomu smát.

(Jinak, Niko, u tvýho popisu jsem se lámala smíchy. Very Happy Very Happy Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 8:55 pm    Předmět: Citovat

Mě otravují pořád-mobily, pojištění, parfémy, ankety...Přitom to tak nesnáším. Buď se vymlouvám, že spěchám (to často) nebo jim říkám že to nemá cenu-ale mile usmívám se a tak nebo když je vidím a ještě mě neosloví tak se jim pokouším utéct. Ale vnutit jsem si ještě nikdy nic nenechala. Poslední dobou jich je nějak hodně-málokdy nikoho nepotkám. Zažila jsme s nimi i vtipné příhody, ale nemám je ráda a tak o tom nebudu ani psát. Je mi jasné, že nějak si vydělávat musí, ale mě to obtěžuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 8:57 pm    Předmět: Citovat

Niko, babo, ja tě žeru!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Přála bych si, abych to s nima uměla takhle skoulet, páč mě napadjí jen dva typy jednání - buď jim škaredě ublížím a smažu ten thymolinový úsměv z ksichtu, nebo budu sprostá jak dlaždič...
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 9:52 pm    Předmět: Citovat

No tedy... to je síla Smile Valím oči... že jsou vlezlí, to vím, ale že až takhle moc? Uááá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing to je dobrý, se směju jak pako... Cool to jenom na mě se nikdy někdo tak nepřilepí, to je asi tím mým negativním a nepřítomným pohledem když jdu Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: čt říjen 16, 2008 10:06 pm    Předmět: Citovat

Cha, nádhernej, životnej popisek Smile) Jak tě znám, úplně jsem si to dokázal představit Wink)

Mně dealeři oslovujou s nabídkama pro firmy, jsou daleko příjemnější, než tenhle pouliční šlapkovitej póvl ... ale v důsledku to dopadá podobně Wink

Osobně mám zkušenost s dealery hašiše z Václaváku Twisted Evil ... to mne taky jeden takovej onehdá oslovil. Asi vypadám jako pařič nebo zoufalec nebo bohatej izraelskej turista, nebo jinak fakt nevim. Každopádně, přišlo mi, že komunikaci s hašovým dealerem ve sbírce svých životních zkušeností zatím nemám, takže jsem nakonec tím obchodním procesem s ním prošel (doslova, celé se to odehrávalo od prvního oslovení až po finální katarzi v chůzi, a v anglině, což podporuje tezi o turismu a jeho propojení s opojnými zážitky). Čistě pro tu zkušenost to za to stálo Very Happy
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 6:36 am    Předmět: Citovat

Haha dobrý Niko!! Very Happy

Zrovna včera se na mě taky jeden dealer lepil. Ale moc mu to nešlo. První větu vůbec nevím co říkal, bo jsem měla hudbu v uších. Tak se zastavil a snažil se tvářit jako, že by byl opravdu strašně moc rád, kdybych ty sluchátka vytáhla. Pak mi oznámil, že by byl obraz dokonalý, kdybych se usmívala. Tak jsem se na něj vykřenila a pokračovala dál. A on cupital za mnou. A že prý co to mám na hlavě. Trochu moc dramaticky jsem se zastavila a otočila na něj. Po chvíli ticha říkám, že na hlavě mám vlasy(měla jsem drdol, kvůli maskování v centru). Byl z toho chudák celý vykolejený. Tak jsem se ho zeptala, co vlastně chce. A on začal cosik o pojištění, tak jsem mávla rukou, řekla mu, že to v žádném případě nemám zájem, nasadila sluchátka a mazala pryč. Vím jen, že zůstal stát uprostřed ulice a zíral. Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 9:00 am    Předmět: Citovat

Já teda nevím, proč se všichni tomu popisu od Niky smějete, mi to přišlo spíš smutné a hrozně trapné. Tyhle lidi prostě nechápu. Jasně, je to práce jako každá jiná, někdo to musí dělat atd... ale nevím, nechápu, nepřepínám.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 9:17 am    Předmět: Citovat

Sidonie napsal:
Haha dobrý Niko!! Very Happy

Zrovna včera se na mě taky jeden dealer lepil. Ale moc mu to nešlo. První větu vůbec nevím co říkal, bo jsem měla hudbu v uších. Tak se zastavil a snažil se tvářit jako, že by byl opravdu strašně moc rád, kdybych ty sluchátka vytáhla. Pak mi oznámil, že by byl obraz dokonalý, kdybych se usmívala. Tak jsem se na něj vykřenila a pokračovala dál. A on cupital za mnou. A že prý co to mám na hlavě. Trochu moc dramaticky jsem se zastavila a otočila na něj. Po chvíli ticha říkám, že na hlavě mám vlasy(měla jsem drdol, kvůli maskování v centru). Byl z toho chudák celý vykolejený. Tak jsem se ho zeptala, co vlastně chce. A on začal cosik o pojištění, tak jsem mávla rukou, řekla mu, že to v žádném případě nemám zájem, nasadila sluchátka a mazala pryč. Vím jen, že zůstal stát uprostřed ulice a zíral. Laughing Laughing Laughing Laughing

Mě takto pojišťovák pronásledoval od Velkého náměstí po Komerčku-tam mě zastihl a otravoval až po Oskol, pak sem se ho konečně zbavila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.