Ach ta dnešní mládež...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5dff8cfe4d44b6bd7801b2d4acb6e98eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 6:52 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Jasně že je všechno o lidech a nikdo nemá právo na někoho křičet nebo ho urážet.
Ale myslím, že u nás jsme na tom ještě celkem dobře. Na západ od nás je zvykem, že mladí sedí jak pecky a ani je nenapadne, že by měli starého nebo nemocného člověka pustit. Tam je to prostě rodiče nenaučili Rolling Eyes

Divné, myslel jsem, že tam to bude lepší, než tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 6:59 pm    Předmět: Citovat

Dalarius et Laixi napsal:
jitty napsal:
s tím seděním je to tak prý proto,že mají svoje oblíbené místa a na jiných odmítají sedět.pokud vidím,že je kolem fůra míst,tak nepouštím sednout. a jinak se ptám,jestli si chcou sednout.
ale taky se mi stalo,že byl hrozně vydýchaný vzduch a kdybych neseděla odpadnu (nakonec jsem stejně vystoupila dřív) jenže to nikdo nevidí, že i mladému nemusí být dobře.
a co teprv,že jezí všichni ráno když jedou všichni do práce a do škol,jenom aby byli v kauflandu první. Twisted Evil

Oblíbená místa. Hm. Dobrý. Proč si tam nedají permanentní rezervaci? Jako pochopim někoho prostorově náročnýho, když člověk potřebuje víc místa na nohy, tak si nemůže sednout všude, ale oni s těma jejich nožičkama se vejdou všude.
Proč…někdo neotevřel okno?
Ano, ranní invaze na obchoďáky. Zažil jsem z pohledu někoho na kase.

weronica.highs napsal:
Taky se mi jednou stalo, že jsem odešla ze školy dřív, protože se mi udělalo opravdu špatně, ale musela jsme domů dojet devítkou asi 10 stanic, a bylo mi vážně špatně, nebylo místo k sednutí,tak jsme tam stála, opřená o tu tyč, myslela jsme , že se pozvracím, omdlím a já nevim co všechno, polejval mě studený pot..no hrůza a eště jsem slyšela jednoho jak jinak, staršího pána s paní jak řikají "to je hrůza, ty dnešní mladý, že se to v takovymhle stavu nestydí jezdit tramvají, to jsou ty drogy" neměla jsme sílu jim na to nic říct, hlavně jsem se bála že kdybych otevřela pusu, tak se pozvracim Laughing

Nemělo by asi ani smysl jim to vysvětlovat. myslí si svoje, můžeš je třeba rozřezat na kousíčky a opražit, ale nepřesvědčíš je. Jsme přece ta zkažená mládež. Když někdo mladý venku zkolabuje, tak to taky budou přece drogy, nikoho nebude zajímat, že to může být něčím jiným.

Housenka napsal:
Ehm, tak tedy - staří lidé se zvedají před tím, než autobus/tramvaj zastaví, aby stačili vystoupit. A sedají si blízko dveří ze stejného důvodu. Pohyb, vstávání i sedání jim dělá problém, rozhodně vám to nedělají naschvál Wink

Ne, to možná nedělají, rozhodně ne všichni, ale prostě…občas to tak může působit.


já otvírám okýnka všude,protože poslední dobou nevím proč,jsou všechny zavřené a vydýchaný vzduch blbě snáším. jenže pak to na někoho zas fouká moc.

co nás učili ve škole v komunikaci bylo,když se vám něco stane,musíte požádat konkrétního člověka,jinak je to stádo. takže třeba vy paní v růžovém svetru,mohla byste mi pomoct?pokud člověk ještě mluví,samozřejmě.

ale nejsou všichni špatní,stalo se mi,že mi paní řekla,že jede jednu zastávku nebo si nechce sednout,taky se mě zastali lidi,když na mě řvala nějaká paní ať jí uhnu a nebylo kam.ale toho dobrého je podstatně míň.na to,že je zlín malé město,je to divoké,taky je tu hodně důchodců.s tím jsem v ostravě v centru a směrem na svinov problémy neměla. (až na ty baníkovce:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 7:31 pm    Předmět: Citovat

Chování lidí v MHD je dost individuální. Smile Někteří starý lidé jsou naopak moc milí, jiní mě vyloženě iritují svým chováním. Každopádně bych pustila si sednout každého, kdo by byl starý a nebylo by jiné místo. Jenže někdy se stávají věci, kdy mi rozum prostě zůstane stát a já si tak říkám, že ty staří se chovají snad hůř než mladí (opět nemluvím o všech !) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 8:01 pm    Předmět: Citovat

Já pouštim sednout jen, pokud někdo řekne...a batoh dávám ze sedadla vedle sebe, pokud vidim, že se to podezřele ryhle plní..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 8:14 pm    Předmět: Citovat

If you have a seat on the bus, metro or tram, and someone shouts at you to give your seat for someone else, simply shout "Allahu-Akbar!!!" in their face and watch how quickly people will leave you in peace Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 8:18 pm    Předmět: Citovat

MrE napsal:
If you have a seat on the bus, metro or tram, and someone shouts at you to give your seat for someone else, simply shout "Allahu-Akbar!!!" in their face and watch how quickly people will leave you in peace Laughing


nebo si pro tyhle případy nosit s sebou korán a demonstrativně si z něj číst, viď? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 8:19 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
MrE napsal:
If you have a seat on the bus, metro or tram, and someone shouts at you to give your seat for someone else, simply shout "Allahu-Akbar!!!" in their face and watch how quickly people will leave you in peace Laughing


nebo si pro tyhle případy nosit s sebou korán a demonstrativně si z něj číst, viď? Smile


Yep, that could also work Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 8:27 pm    Předmět: Citovat

Haha that's good idea! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 8:36 pm    Předmět: Citovat

Hey, if a young man wants to open a door for you, or let you go in front of him, do you accept it as good manners, or do you feel angry because it's an old patriarchal custom?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 8:40 pm    Předmět: Citovat

MrE napsal:
Hey, if a young man wants to open a door for you, or let you go in front of him, do you accept it as good manners, or do you feel angry because it's an old patriarchal custom?


Je to milé Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.