Ach ta dnešní mládež...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cb403b9f596b9909bc749fea5f954d3bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 8:41 pm    Předmět: Citovat

i take it as a sign of gentleman Smile Mám kolem sebe pár takových - a rozhodně mě to spíš potěší než urazí Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 8:48 pm    Předmět: Citovat

@Morg: I see it as good manners and gentlemanly, also Smile but I only behave like this when I am travelling abroad - your country, or other central European countries. Western women still think it's a sign that a man is trying to oppress them, or show that he is better than them Confused So, here in England I don't open doors for women, or give my seat up for old women because they would give me an evil stare.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 9:06 pm    Předmět: Citovat

MrE napsal:
@Morg: I see it as good manners and gentlemanly, also Smile but I only behave like this when I am travelling abroad - your country, or other central European countries. Western women still think it's a sign that a man is trying to oppress them, or show that he is better than them Confused So, here in England I don't open doors for women, or give my seat up for old women because they would give me an evil stare.

Tak to nechápu, jak si to můžou myslet. Vždyť je to opravdu milé. Smile
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 9:40 pm    Předmět: Citovat

Malonek - nojo, to je zas feminismus zahnaný do extrému, no. Ja to prostě beru jako takovou extra společenskou slušnost Smile Nevyžaduju, ale su mile překvapená, když na ni narazím.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 9:50 pm    Předmět: Citovat

Já si potom připadám jako pravá dáma, když mi někdo podrží dveře a tak Wink a že těch gentlemanů mám kolem sebe...ááááách
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 10:03 pm    Předmět: Citovat

Pokud někoho napadne bláhová myšlenka, že mi bude otvírat dveře, přistrkovat židli a pomáhat do kabátu, vyvolá ve mně akorát tak zmatení a následně vztek, že ve mně vidí nemohoucí osobu.
Když už se taková situace stane (a díky bohu k tomu moje vyzařováni nevybízí), končím ústy v talíři (přistrčená židle), přetahuju se o dveře a vytrhávám drzounovi kabát z ruky Laughing
Tyhle věci mi jsou prostě cizí a beru je tak, jak to popsal Mr.E - přežitek patriarchální společnosti, která brala ženu jako méněcennou bytost.

No, pokud se někdo potácí na podpatcích, hmoždí se sukní s obručemi, nebo se dusí v korzetu z velrybí kosti...asi bude trochu nedostatečný Laughing
Ale mě si nevšímejte, já jsem chlap Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 10:37 pm    Předmět: Citovat

hehe, já si teda to otevření dveří, případně pomáhání do kabátu užiju, i když mám na sobě tenisky a džíny. Kupříkladu mého švagra vysloveně těší se chovat tímto způsobem a mě zase těší to přijímat Smile Rozhodně si nepřipadám nijak nemohoucí.
Ale je to každého věc - když někomu ten kabát škubneš z ruky, tak se příště nemusíš obávat, že by příště chtěl slušnosti učinit zadost, to je fakt.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 10:46 pm    Předmět: Citovat

Být slušný, galantní a splečenský je špatně? Spíš bych řekl že nemohoucí je člověk, který je na kolečkovém křesle, má francouzské hole a pod. než ten komu někdo dle etikety pomůže do svrchníku a podrží dveře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: čt květen 12, 2011 10:55 pm    Předmět: Citovat

Já si taky gentlemantské chování užívám. A od přítele to vlastně beru jako samozřejmost, že mi podrží dveře, zeptá se, jestli mi může vzít batoh/kabelku....a moc se mi to na něm líbí. Rozhodně si v tu chvíli nepřipadám jako nemohoucí (koneckonců oproti němu mám o 2 brigády víc a občas jsem vážně mrtvá), ale jsem ráda, že je pozorný a chce mi pomoct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 1:39 am    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Ale mě si nevšímejte, já jsem chlap Wink Wink


I've read this from you quite a few times and I'm not sure what you mean. Are you saying that you feel like a man trapped inside a woman's body?

If someone said that to me here, I would take it as a sign that they are a lesbian because that is, in fact, what many lesbians do say, but I will not generalise and infer that is what you meant to say. Hence, my question to you Wink

Morganna napsal:
i když mám na sobě tenisky a džíny.


I'd open the door for you Very Happy Why?Well, it's safer for me! If you were behind me, I'd be too worried about you thrashing me with your broomstick! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.