Je Pražák člověk ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ee7b9d0d580e45f8acc8e97dacbb3195Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 11:02 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Morganna napsal:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pragocentrismus Wink

Já nicméně nechápu, kde jinde by měla být soustředěna hlavní moc, než v hlavním městě? A investice do Prahy? Kam jezdí nejvíc turistů? Vždyť Praha je světově známý architektonický klenot. Neříkám, že to je 100% všechno správně a Praha svého výsadního postavení ani malinko nezneužívá, ale tak prostě je to hlavní město ČR.


To neni tak docela pravda, to ze je to hlavní město neznamená ze cz tam musela být soustředena všechna moc...stačí se podívat na jine země - USA, Austrálie, Benelux atd.... Naopak většina zemí se vcelku rozumne snaží o decentralizaci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 11:11 am    Předmět: Citovat

No já nevím, mě to v rámci naší mini země přijde docela praktické, že to je všechno na jednom místě a nijak mě to nepohoršuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 11:24 am    Předmět: Citovat

já taky nevim, Meritka by si mela prijet prohlídnout ty kolony co tady máme. Okolo nás není obchvat, takže středočeši co pracují v Praze a bydlí okolo nás mi projíždí pod okny. Co auto, to jeden člověk. Cesta busem k metru, ktetrá by měla trvat 12 minut-půl hodiny a déle. No a když se nějaká dvě paka ťuknou...
kolikrát jsem přijela do práce až na dvanáctou a to jedu z Prahy do Prahy.
V letních měsících se to dá pořešit vlakem.. v zimě je to tady beznadějný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 12:37 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Morganna napsal:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pragocentrismus Wink

Já nicméně nechápu, kde jinde by měla být soustředěna hlavní moc, než v hlavním městě? A investice do Prahy? Kam jezdí nejvíc turistů? Vždyť Praha je světově známý architektonický klenot. Neříkám, že to je 100% všechno správně a Praha svého výsadního postavení ani malinko nezneužívá, ale tak prostě je to hlavní město ČR.

Já se bojím, jestli takhle nevzniká začarovaný kruh. Nejsem si jistá, jestli by nejvíc turistů jezdilo do Prahy, kdyby se i do jiných měst cpalo tolik do podpory turismu a infrastruktury etc.
Taky podporuju decentralismus.
Mně na Praze hodně vadí to, jak se kasá svými úspěchy, nehledě na to, že má leckdy zvýhodněné podmínky (zrovna ty finanční). Ale nejhorší je, když se někdo snaží řídit regionální záležitosti, aniž o nich cokoliv ví, a to není jen problém Prahy, ale dneska se hodně rozmáhá tendence dělat všechno od stolu. Já třeba absolutně nechápu, jak se někdo může chlubit tím, že postavil dům na místě, kde nikdy nebyl.
A argument, že Praha je přece hlavní město ČR, je zrovna argument pro separaci. Konečně Vídeň byla taky "hlavní městem" a tak je logické, že nám Vídeňáci vykradli umělecké sbírky atp. A kde by byla Pražská architektura, kdyby se neplatila ze zdrojů celých Čech, ale jenom těch pražských... Pokud vím stříbrné ani zlaté doly ve středověku neměla... To že je hlavním městem není zrovna zásluha. Olomouc taky byla hlavním městem Moravy a co z toho? Dlouho jí to nevydrželo. Nemluvě o jiných, v minulosti podstatně rozdrobenějších státech.
Eh, tak nic, já se jdu dál pokojně stěhovat do Prahy, kterou mám stejně moc ráda (Vršovice zvlášťSmile)
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 12:38 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
No já nevím, mě to v rámci naší mini země přijde docela praktické, že to je všechno na jednom místě a nijak mě to nepohoršuje.


Jeee, vsak ja se tady nechci prezentovat jako odpurce Prahy, to vubec ... Me to nevadi ze je "vsechno" v Praze. Jenom sem chtela rict ze naopak novodoby snahy smerujou spis k decentralizaci, hlavne treba Evropska unie na nas v tomhle dost tlaci, zatim docela odolavame ... (ja sem zrovna z tohohle mela statnice, tak to byla jen takova poznamka Smile )

wensdy: Ja prece nikdy nerekla, ze doprava v Praze je nejak super, v zadnym prispevku sem se o tom ani nezminila Shocked /naopak spis je pekne na ... prd ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 12:46 pm    Předmět: Citovat

Prazska doprava je opravdu vtipna (ale to v kazdem vetsim meste). Kdyz potrebuju dojet v Pze od segry z Hloubetina ke kamosce do dejvic, trva mi cesta stejne dlouho, jako z Ostravy do Chotěbuzi (čili 45min-hodina). A ranní špičku jsem si taky zažila, v tomhle bydlet a pracovat celý život, asi mě klepne Twisted Evil
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 12:50 pm    Předmět: Citovat

Meritka, vsak jo Wink ja jen, že ta doprava je na dvě věci pravě i kvuli tomu, že je tady všechno, tak sem všichni jedou Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 1:15 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Meritka, vsak jo Wink ja jen, že ta doprava je na dvě věci pravě i kvuli tomu, že je tady všechno, tak sem všichni jedou Laughing


Jo, musi to bejt desna otrava, neustale resit za jak dlouho tam clovek asi tak bude, pokud bude provoz aspon trochu plynulej, atd :/
No jo, trochu zacarovanej kruh to je ... Prave proto je snaha prenaset vic kompetenci do krajskych mest a regionu obecne, aby se hlavnim mestum ulevilo prave od pretizeny infrastruktury atd. Ale je to tezkej proces, EU na nas tlaci, ale nase vrchnost to ruznejma klickama brzdi ... ale to uz je trochu politika Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 1:21 pm    Předmět: Citovat

Farhell napsal:
V létě na festivale u Zlína se mi stalo, že po prozrazení mého BYDLIŠTĚ (ne místa původu) si odemě málem společnost odsedla..A já se ptám - PROČ??


Mám podobný problém, když přijedu za přítelem do Prahy, tak se mi všichni smějou, že jsem z Moravy. Nevím, nemám problém pokecat si s Pražákem, jen mi na některých vadí, že ze sebe dělají něco víc a že Praha je centrum všeho a ty se třeba poser.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 3:23 pm    Předmět: Citovat

Decentralizace: nevím, možná je to lepší, nějak víc jsem o to nezajímala, jen když něco řeším a všechny důležitější úřady a instituce jsou v Praze, tak si tam prostě zajedu, vyřídím a hotovo najednou. Kdyby to bylo rozstrkané po republice, tak se asi zblázním, Praha má strategicky výhodné místo a když si představím, jak lidi ze západních Čech jezdí do Brna nebo nedejbože do Ostravy...

Doprava: u dopravy mi jako velký problém přijde nedostatečné využití MHD majiteli vozů, kteří si za každou cenu musí ráno dojet až před dveře práce. Ideálně když ještě každý jede v pětimístném voze sám. MHD mi přijde dobrá a ty přepravní doby jsou holt daň za to, že Praha je velké frekventované město. Dalo by se to udělat lépe (hlavně tím, že by víc lidí parkovalo u metra a jezdilo do práce MHD), ale nedá se očekávat, že 12 (a více) km autobus se 20ti a více zastávkami profičí za 10 min. Wink

Architektura: i kdyby do ostatních měst šlo více peněz do turismu, nemyslím, že to počty zahraničních návštěvníků zvýší nějak rapidně na úkor Prahy. Jako zahraniční turista bych měla jasno, kde strávím nějakých 14 dní a jaké místo mi poskytne nejvíc podívané, pokud se zajímám o historii a architekturu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.