Je Pražák člověk ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6d1a026eca74fdbbafb0edffebb375eeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 4:08 pm    Předmět: Citovat

Praha má strategicky významné místo pro Čechy. My z jihozápadní Moravy máme (a měli jsme) lepší spojení na Vídeň (a máme to blíž). O východní Moravě nemluvě... To je právě ten problém s pragocentrismem. Že v Praze mají pocit, že mají na všechno právo a že je normální, že u nich uspořádání jedné výstavy stojí tolik, co rozpočet krajské galerie nebo muzea na rok...
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 5:09 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
Že v Praze mají pocit, že mají na všechno právo a že je normální, že u nich uspořádání jedné výstavy stojí tolik, co rozpočet krajské galerie nebo muzea na rok...
Ohledně první části věty se nevyjadřuju, nevím, co přesně je tím míněno, co všechno si Pražáci nárokujou, ale ohledně druhé půlky bych řekla, že co se týče normálních obyvatel Prahy, to je přesně to, na co se nejvíc nadává. Všichni závidí Pražákům obrovský platy, ale nevidí ty obrovský nájmy, ceny v restauraci, nemožnost najíst se v pracovní době jinde než v restauraci, protože jídelny jaksi zmizely, ceny za lístky do kina, za kroužky pro děti... atd. atd., ve kterých se ty obrovský platy obratem rozplynou. Vím, že zevšeobecňuju, ale myslím si, že v tomhle případě si to snad můžu dovolit.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Diamanta
81-160
81-160


Založen: 30.7.2007
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: st listopad 10, 2010 6:37 pm    Předmět: Citovat

[quote="Kataska"]Decentralizace:
Doprava: u dopravy mi jako velký problém přijde nedostatečné využití MHD majiteli vozů, kteří si za každou cenu musí ráno dojet až před dveře práce. Ideálně když ještě každý jede v pětimístném voze sám. MHD mi přijde dobrá a ty přepravní doby jsou holt daň za to, že Praha je velké frekventované město. Dalo by se to udělat lépe (hlavně tím, že by víc lidí parkovalo u metra a jezdilo do práce MHD), ale nedá se očekávat, že 12 (a více) km autobus se 20ti a více zastávkami profičí za 10 min. Wink

Já budu asi trochu vybočovat, ale když jsem před 3 lety přišla do Prahy, tak jsem právě byla dopravou naprosto nadšená. Že se pomocí mhd dá dostat po celé Praze a v dobrých intervalech a že si "stoupnu na zastávku a ono za chvíli něco jede". Oproti mému městu, kde jezdil autobus a vlak do města (kde jsou obchody, úřady a lékaři) dvakrát za den a pak se ještě muselo pěšky 2 km a kdy se neustále řešilo, hlavně aby neujel spoj nebo co s časem, když další jel až za x času. Bez auta nebo pravidelného odvozu autem to bylo docela utrpení.

Když si ale představím metro ve špičce, že se tam nedá ani hnout, tak bych nechtěla vidět, jak by vypadalo, když by tam hromadně přibili i ti, kteří běžně jezdí autem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 11:37 am    Předmět: Citovat

Já Pražákům platy nezávidím (dost jich znám a znám i situaci s nájmy). Myslela jsem vysloveně to, co na wikipedii mysleli větou:"Dále můžeme mluvit o totálním nadhodnocení hospodářské role Prahy oproti zbytku státu, který ji svým výkonem mnohonásobně převyšuje. Ovšem rozdělení investičních prostředků ze státního rozpočtu do jednotlivých oblastí státu neodpovídá ani potřebám ani "ekonomické výkonnosti" dané oblasti."
Což je poněkud tvrdě a nadsazeně, ale konkrétně jsem si vzpomněla na řeči kolem škrtání na stavby silnic nebo kolem Slovanské epopeje.
O pražské platy mi opravdu nejde, protože vím, jak se lidi na své platy nadřou, i když trochu trpím malým slovanským pocitem, že kdo má moc peněz musí krást:-) Ale racionálně to odmítám jako předsudek.
A pak mi třeba vadí, že v celostátních zprávách se informuje o pražských výstavách nebo o tvorbě koalic na pražské radnici mnohem častějiu než o tomtéž jinde. Co je mně po pražské radnici, že?
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 12:56 pm    Předmět: Citovat

ó, Slovanská epopej, ta mě hodně nasra... ehm..

to přiznávám dobrovolně, že jsem si řekla, že Praha musí mít všechno.. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 2:14 pm    Předmět: Citovat

Tak co já vím, tak Slovanská epopej sere i docela dost Pražáků (včetně mě) - proč by, sakrapes, nemohla zůstat tam, kde našla před lety útočiště? Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 4:10 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Tak co já vím, tak Slovanská epopej sere i docela dost Pražáků (včetně mě) - proč by, sakrapes, nemohla zůstat tam, kde našla před lety útočiště? Evil or Very Mad


Přesně tak, Praha měla dost času postavit pro Slovanskou epopej vlastní prostory, tak jak si to přál Mucha. Neudělala to, takže nechápu to stěhování z Moravského Krumlova.
Druhá věc je prodej zámku v Mor. Krumlově, který by údajně měl proběhnout i s depozitářem. Nebylo by moc milé řešit zda tím případný budoucí kupec nezískal i umístěné obrazy, ale tohle by se mělo řešit na jiné úrovni, ne tak jak se to řeší teď. Rolling Eyes
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 4:19 pm    Předmět: Citovat

Cris napsal:
Titania napsal:
Tak co já vím, tak Slovanská epopej sere i docela dost Pražáků (včetně mě) - proč by, sakrapes, nemohla zůstat tam, kde našla před lety útočiště? Evil or Very Mad


Přesně tak, Praha měla dost času postavit pro Slovanskou epopej vlastní prostory, tak jak si to přál Mucha. Neudělala to, takže nechápu to stěhování z Moravského Krumlova.
Druhá věc je prodej zámku v Mor. Krumlově, který by údajně měl proběhnout i s depozitářem. Nebylo by moc milé řešit zda tím případný budoucí kupec nezískal i umístěné obrazy, ale tohle by se mělo řešit na jiné úrovni, ne tak jak se to řeší teď. Rolling Eyes


no co si pamatuju, tak moravský krumlov byl prodán už min. jednou..Smile a nynější majitel ho prodává znova (už několik měsíců, dávno před ukradnutím Twisted Evil epopeje), protože zjistil, že oprava něco stojí.. Cool nikdo to nechtěl ani s epopejí, natož teď asi..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 4:51 pm    Předmět: Citovat

V Praze jsem už pátým rokem a jsem tu docela spokojená. Díky velikosti, cenám, vzdálenosti od mého rodiště...to rozhodně není město, kde bych chtěla strávit zbytek života, ale studium je tu fajn. Zatím žádný negativní zážitek s Pražáky nemám, a to i přestože jde velmi dobře poznat, že jsem z jižní Moravy podle mojí mluvy. Dokonce bych řekla, že právě nejvíce mých dobrých přátel je z Prahy a z Čech. Spíš se setkávám doma na Moravě a v Brně s nenávistí vůči Pražákům. V Praze berou jako běžnou věc, že tam žijí lidé z celé republiky, ze Slovenska i z jiných zemí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Farhell
21-40
21-40


Založen: 25.7.2010
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt listopad 11, 2010 8:20 pm    Předmět: Citovat

medunka napsal:
V Praze jsem už pátým rokem a jsem tu docela spokojená. Díky velikosti, cenám, vzdálenosti od mého rodiště...to rozhodně není město, kde bych chtěla strávit zbytek života, ale studium je tu fajn. Zatím žádný negativní zážitek s Pražáky nemám, a to i přestože jde velmi dobře poznat, že jsem z jižní Moravy podle mojí mluvy. Dokonce bych řekla, že právě nejvíce mých dobrých přátel je z Prahy a z Čech. Spíš se setkávám doma na Moravě a v Brně s nenávistí vůči Pražákům. V Praze berou jako běžnou věc, že tam žijí lidé z celé republiky, ze Slovenska i z jiných zemí.


V tom bude asi ten problém. Nám "rádoby pražákům" to nepřijde, kdyžto lidé z jiných částí republiky nejsou zvyklí a zřejmě každého kdo je trochu jiný nebo v daném místě nový hned nemají rádi, protože znají někoho, kdo byl takový a makový a bral takový nebo jiný plat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.