(pooperační,neoperační) jizvy a ranky a jiné nelibosti...
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1d3e1da47f9a4c196219aa58f3344464Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kolik máte jizev?
žádnou, jsem prostě neposkvrněn/á
4%
 4%  [ 5 ]
jen pár z divokého dětství či mládí
34%
 34%  [ 39 ]
jednu-dvě, ale velké viditelné
25%
 25%  [ 29 ]
dost, jsem prostě magnet na rány a jizvy
34%
 34%  [ 39 ]
Celkem hlasů : 112

Autor Zpráva
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 7:18 pm    Předmět: (pooperační,neoperační) jizvy a ranky a jiné nelibosti... Citovat

Co vy a jizvy? Jak zápasíte s jizvami? Kolik a po čem máte jizvu/y či ranky? Jak se jizev co nejrychleji zbavit, ci je méně zviditelnit? Jake uzivat vitaminy, kremy nebo pripravky které zlepsi stav jizev nebo urychli jejich hojeni pripadne uplne vymizeni? Jak zrychlit, zlepsit obnovu kuze?


jestli to toto tema uz nekde je, tak se moderatorkam dopredu omlouvam za praci Embarassed


Naposledy upravil Breberka dne út duben 29, 2008 7:25 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 7:19 pm    Předmět: Citovat

Tedy zacnu:
mám jizvy bohužel po akné trošku na nose a dost na čele – na podzim, bych chtela zkusit laser na odstraneni nebo zlepseni jizvicek. Nevadi mi, ale prece jen nekdy mam takovy divny pocit, když se me někdo místo do oci „prohlizi“ celo s jizvickama.(mozna je to jen muj vzity pocit, ale proste je to tak..). Akne se mi teda obcas ještě udela..ale uz není tak desny jak kdysy…
Pak mam jizvu na koleni cca 5cm (po dvouch operacich kolena). Bude videt vždy, s tim nic nenadelam. Aspon, ze koleno uz nezlobi…i když poslední dobou, se nekdy ozve :/
S cim bych ale chtela do leta něco udelat, jsou jizvicky na nohach po holeni ci depilovani chloupku. Obcas se mi po holeni/depilovani udela nejaky ten pupinek, který svedi a tak ho proste rozskrabnu vim, ze se to nemá..alee kdo to zna, vi o cem mluvim..takze hojeni těchto „pupinku“ je na dlohou dobu..a když se mi konecne podari uklidnit to do stadia jen stroupku (bez naplne pupinkuJ ) tak jsou z nich proste pro me ted naprosto hnusne tmavsi fleky-jizvicky..a ze se jich za tu zimu docela „nastradalo“….:/ ach joo. Poslední dobou se mi tedy dari uz „nezakladat“ další pupinky ci jizvicky..ale neviim co ted s tim dosavadnim stavem…?? Zacala jsem se 2Xdenne mazat vyzivnym kremem (coz pomohlo od svedeni), taky jsem zacala chodit do solarka – nejak uz to nevypada tak strasne jak na bile pokozce a trosku se to „ztratilo“..Zobu pangamin a GS eladen (po nem se mi zda kuze takova lepsi )
..ale proste nevim jestli se mi to do leta povede nejak min zvidetelnit. Za kazdou radu budu nesmirne rada…. Vim, ze jsem mela driv premyslet ci predchazet, ale co ted uz nadelam.. diky tem jizvickam po holeni, se docela obavam dovolene, na kterou jedu i s pritelem a celou jeho rodinou. Teda ja se na ni fakt tesim, jen nevim co si asi pomysli jeho rodina..:/
Nevite někdo, co je pravdy na tom ze Chlorella urychluje hojeni ran(jizev)…?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 7:39 pm    Předmět: Citovat

o chlorele nic nevím, ale...
na zarůstání chloupků mi nejvíce pomáhá promazávat oholené místo krémem (mastným, aby byla pokožka jemná) a hodně to promasírovat, aby to pomohlo těm chloupkům prorazit tu kůži... ty zalitý pupínky se mi občas udělají, ale malé, stačí lehce propíchnout a zmáčknout a je po. sem tam mi chloupek zaroste opačně a utvoří se větší pupínek, což ale stačí opět jehlou vytáhnout. na takovéto jizvičky naštěstí (!!!) moc netrpím... prostě masírovat a mazat, mělo by pomáhat...
což pomáhá i na jizvy, mám na koleni taky jizvy, jednu velkou, 6 stehů, cca 8cm, a dvě malé, od laparoskopie (a propos taky po dvou operacích, ale koleno zlobí fest teda... Sad ), a v tý době doktoři i rehabilitační radili - mazat, mazat, masírovat, aby byla pružná... snad se zadařilo Smile jinak jizev mám hafec - na boku po pásovém oparu (hlavně neškrabat a neloupat, to víš že jo Very Happy ), na druhém koleni a ruce po bradavicích... ruce posekané od koček, trní... léty se jizvy trochu ztrácí, což je škoda, mám je ráda už od mala, jakoby o člověku říkali, co prožil, každá mu připomene, kde byl a co se stalo Very Happy jako třeba jizvička na stehně, správně vystouplá, to jsem tenkrát šikulka něco řezala v ruce a perořízek mi sjel a hodně hluboko se probořil do masa, bylo vidět i ten podkožní tuk, no super (sem saďák Very Happy )
nebo na ruce, u prstu přesně v ohybu, to mi kamarád házel otevřenou plechovku... to jsem si zas vidělá kloubík Very Happy muheh
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 7:50 pm    Předmět: Citovat

..juj. ja jsem rada, ze se casem alespon docela ztraci.. jeste sem zapomnela na jizvy na ruce od nestovic(nekteri se me ptali, zda jsem si to udelala cigaretou--tss teda zas tak blba nejsem). Embarassed no to se pokousim taky, delam si peeling(docela pravidelne)..+ mam jeste takovou masazni houbu z oriflamu, kterou kazdy den pri myti masiruji nohy a pak o5 kremuji... Jaké vitamíny jsou vůbec potrebné na obnovu kuže?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 7:51 pm    Předmět: Citovat

jizvy? slepak, rozrazena brada, kousance od psa, slehy od struny...jej toho je...nevadi mi, mam je rada, kazda ma svuj pribeh... au Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 10:40 pm    Předmět: Citovat

Na jizvičky, a to i starší, je údajně výborný šípkový olej - mazat, mazat, mazat, hlavní je pravidelnost.
Jinak já jich mám... 2, no vlastně 3, ještě jednu menší - ve vlasech na temeni, po jednom pádu ze stromu v pěti letech a jednom poražení autem v 17ti, shodou okolností mi ani jedna znovu nezarostla vlasy, což je problém když si dělám dva culíky, musí mi vždycky někdo zkontrolovat jestli nemám v pěšince jizvu. Laughing Ale jinak jsou schované, takže mi nevadí.
A na tvářích po akné, a trochu v dekoltu, ty mě teda štvou dost, hlavně na těch tvářích, ale začínám používat kosmetiku GERnétic, zatím teda ani ne 3 týdny, a zdá se, že jizvičky jsou míň výrazné... tak jsem zvědavá co bude dál a doufám že se zaleknou a zmiznou úplně. V určitém světle už nejsou vidět, ale třeba na sluníčku myslím dost Confused
A pár tmavších flíčků na kolenou, po pádech z kola když jsem byla malá a tak.
Souhlas s tiborkem, jizvičky (ne ty na obličeji!!) mám docela ráda, třeba o prázdninách když jsem byla na brigádě a ničila šlahouny maliní a ostružiní a další lahůdky, tak jsem pak měla ošlehané ruce a nohy a nějak mi přišlo že to k tomu patří, připadala jsem si "divoce", ale s koncem léta zmizely... což je vlastně dobře, třeba k sukni do školy by to tak dobře už nevypadalo jako s kraťasy a pohorkami Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 7:14 am    Předmět: Citovat

Tak já mám jednu, hodně tajně skrytou, v devíti letech jsem byla na operaci. Nevadí mi, nebolí mě, prostě ke mě patří. A ji vidělo jen hrozně malilinkatá část člověků. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 9:48 am    Předmět: Citovat

Tak já mám jizev pár, ale ta největší stojí za to. Mám ji na krku, sice je to přesný chirurgický řez, ale měl 9 cm, mám ji pod uchem (měla jsem tam cystu). Bohužel, moje tělo začalo reagovat a ta porušená tkáň se vyvalovat ven, takže se mi tam udělal keloid (takový val). Bylo to vystouplý, krvavý a ošklivý Smile Ale - chodila jsem rok na laser, každý týden a brala k tomu Wobenzym. Po tom Wobenzymu zmizel keloid a po laseru se ta jizva stáhla, dneska není skoro vidět, zvlášť přes vlasy. Zlobila asi dva po roky po operaci (byla jsem jak rosnička, mohla jsem předpovídat počasí Laughing ), teď už je vybledlá a v pohodě. Ale stejně - je to ošklivý. Já vím, že to moje okolí nevnímá, ale asi se na to nedokážu dívat tak, že je to vzpomínka na část mého života. Nebylo to totiž zrovna nic moc Confused Ale neřeším to. Jediné, co by u mě pomohlo je plastika a na to nemám ani peníze a vlastně ani čas Laughing Cool

Další jizvy - ano, taky mám v obličeji jizvy od akné. Kosmetička mi řekla, že by se to dalo opravit - plastikou Smile takže nic. Na koleni mám jizvu od toho, jak jsem jela z kopce na kole, co nemělo brzdy a já to nevěděla Laughing zabrzdila jsem o obrubník. Ale ta mi vadí snad úplně nejmíň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 10:00 am    Předmět: Citovat

ať myšleno v pozitivnim nebo negativnim slova smyslu, vzpomeneš si, co se stalo. je dobře, že je to za tebou, to ti ta jizva řekne...
mě koleno taky stálo dost sil, a děsně lituju tý události a ztrát, ale za jizvu sem ráda. jakoby vyjadřovala, že sem to prožila, a když už se stalo....
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 10:05 am    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
... a když už se stalo....


jasně, když už se stalo, stejně s tím nic neuděláš Laughing já jsem tím jen chtěla vyjádřit, že se mi k tomu těžko hledá pozitivní vztah. Zvlášť, když máš potom svatební fotku zblízka a ty tu jizvu prostě VIDÍŠ. Ale myslím si, že jsem v podstatě jediná, které to vadí. Takže - když to vezmu pragmaticky, logicky a prakticky, měla bych toho fňukání konečně nechat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.