Čeština spisovná i nespisovná
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6ee25528ea92b449cadc132a97a905c2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 8:44 am    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Líp bych to tedy nikdy nenapasla Laughing Jinak máš naprosto pravdou, a za "bysme" bych taky vraždila Very Happy


Což o to, "bysme" ještě jde, ale BYSEM to je fakt perla... Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 8:55 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Což o to, "bysme" ještě jde, ale BYSEM to je fakt perla... Rolling Eyes Laughing

A co teprve psaná podoba "by jsme" a "by jsem", uf Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 10:02 am    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Klarusa napsal:
Což o to, "bysme" ještě jde, ale BYSEM to je fakt perla... Rolling Eyes Laughing

A co teprve psaná podoba "by jsme" a "by jsem", uf Rolling Eyes


Tak tak, to už je ekl největší Very Happy U dětí bych to ještě pochopila, že jsou ze spisovné češtiny ve škole zmatené jak lesní včela, ale u dospělých... Nechápu...


Naposledy upravil hankabar dne po říjen 27, 2008 10:07 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 11:51 am    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Klarusa napsal:
Což o to, "bysme" ještě jde, ale BYSEM to je fakt perla... Rolling Eyes Laughing

A co teprve psaná podoba "by jsme" a "by jsem", uf Rolling Eyes

Mě to vždycky pobaví Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karob
321-600
321-600


Založen: 3.9.2006
Příspěvky: 343

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 1:18 pm    Předmět: Citovat

já si myslím, že být pražákem je stejný osud, jako je nemít rád Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 2:04 pm    Předmět: Citovat

Teda jak mám ráda češtinu v její (i obecný) bohatosti, tak "bysme" a spol mi taky docela pijou krev. A asi nejvíc šílím z jazykovejch úletů některejch novinářů - prostě noviny a podobný tiskoviny považuju přesně za ten typ materiálů, kde by se mělo psát nejenom spisovně, ale i správně česky. Takže pokud už jednou za čas do nějakýho takovýho média píšu, činím tak spisovně a gramaticky správně, i když byste to do mě možná podle mejch zdejších příspěvků ani neřekli. To, že dost velký procento novinářů není například schopno rozlišovat mezi "i... i" a "ani... ani" je docela ostuda, to, že se v novinách občas objeví i chyby ve shodě přísudku s podmětem je už opravdu hodně smutný. Na druhou stranu mě zase titulek VYZKOUŠELI JSME MOONCUP docela pobavil, když jsem si to do důsledků představila. Rolling Eyes Není divu, že páni novináři neprojevili s tímto vynálezem moc velkou spokojenost. Twisted Evil
Mimochodem, všimli jste si, že jak je na dvacetikoruně ten citát u sv. Václava, tak tam dobráci stvořili "NEDEJ ZAHYNOUTI NÁM I BUDOUCÍM"? Nějaký NI asi už dneska nikoho nevzrušuje... Nebo že by nás to ve škole pomýlený češtinářky učily špatně?... Rolling Eyes Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 2:14 pm    Předmět: Citovat

Jak to tady čtu, tak se začínám bát objevit se někde na srazu Rolling Eyes , mám pocit že ve chvíli kdy zazpívám poletím - zcela po vzoru pražských radních - z okna. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 2:19 pm    Předmět: Citovat

Cris napsal:
Jak to tady čtu, tak se začínám bát objevit se někde na srazu Rolling Eyes , mám pocit že ve chvíli kdy zazpívám poletím - zcela po vzoru pražských radních - z okna. Wink

nápodobně Laughing Laughing

ale souhlasím s Titanií, když něco píšu (forum se nepočítá, to je pro mě alternativa mluvení Wink ), tak to píšu česky a pokud možno bez chyb Rolling Eyes a k šílenství mě dohánějí reportéři Novy, kteří do té televize mluví naprosto prasácky, jak s kámošem u piva Confused (jsem se zase naštvala... Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 2:20 pm    Předmět: Citovat

neboj, ze svých pocitů se lidi vypsali tady, pak už to bude dobrý Very Happy
Mimochodem, já zpívám ráda, a nevidím důvod, proč "nezpívat" i v mluvě Smile Proč mluvit monotónně jako uspávač hadů? Chichi Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 2:23 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
Cris napsal:
Jak to tady čtu, tak se začínám bát objevit se někde na srazu Rolling Eyes , mám pocit že ve chvíli kdy zazpívám poletím - zcela po vzoru pražských radních - z okna. Wink

nápodobně Laughing Laughing

ale souhlasím s Titanií, když něco píšu (forum se nepočítá, to je pro mě alternativa mluvení Wink ), tak to píšu česky a pokud možno bez chyb Rolling Eyes a k šílenství mě dohánějí reportéři Novy, kteří do té televize mluví naprosto prasácky, jak s kámošem u piva Confused (jsem se zase naštvala... Laughing )


Ano ano, souhlas - v médiích by se měli snažit mluvit spisovně. To trhá uši i mně Sad I když - podívejte se na panáčky z naší vlády - ti by také měli jít příkladem, ale to jejich vyjadřování, o chování jako takovém ani nemluvě... ts ts ts...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.