Čeština spisovná i nespisovná
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d3a4a98a552ebf7a4b8f6121684746a8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 4:56 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Kath, ale na dysfunkce zase nelze svalovat všechno.

Teď jsem v jiném vláknu narazila na příspěvek Mimiska, kde mimo jiné píše: "jsme chodila cvičit s kamošem kulturistem" a hned jsem se musela podvíat, odkud je - tak totiž mluví kamarád ze Šlapanic (říká "s taťkem" apod.) a trefila jsem se Laughing


Jo, to slýchám v práci pořád Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kornélie
161-320
161-320


Založen: 13.12.2008
Příspěvky: 293

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 6:37 pm    Předmět: Citovat

Dnešní trend je bohužel takový, že kdo nemá LMD, tak není in. A když má děcko problémy se čtením (protože s ním doma nikdo nečte), tak má dyslexii a hotovo. A učiteli snaž se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 6:41 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Rumjana - nedavno mi přišla sms :
Cw - pls - tisg- twj mejl - dk VTG Shocked Shocked Shocked

No hleděla jsem na to nevěřícně docela dlouho, než mi došlo , že to znamená:
čau - prosím vytiskni mi to, co jsem ti poslal na mejl - dík Vítek.

Co je to za blbou modu psat místo V - W a místo K-G a všechno zkracovat ????


Laughing hmm, tak zas tak špatně na tom nejsem Laughing já spíš píšu : "js rada zes spokoj, tes se na t, zit jdu na tu zk, pak se ozvu, mysl ze to bude ok, snad se vzbud vcas, at to zas neni na posl chvili.mtm pus" Laughing to jsem te´dka vymyslela, je to trochu bez souvislosti,ale nevadí, pro jakous takous názornost stačí Very Happy někdy si to po sobě čtu a kde není jasný pád, tak dopíšu slovo, vlastně ani nevím, kdy jsem začala takhle zkracovat sms, ale dost mě nebaví je psát, když už, tak z netu a v posl. době už jen volám, protože mám tarif zadarmo na určitá čísla Laughing (ehm, lenost, já vím). Ale takhle nepíši každému, opravdu asi tak 2 lidem u kterých vím, že to pochopí a taky, že pochopí, proč takhle píšu - že to není kvůli pubertální odlišnosti např,ale kvuli toho, že mě bolí prst z psaní sms Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mehta
161-320
161-320


Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 6:44 pm    Předmět: Citovat

Kornélie napsal:
protože s ním doma nikdo nečte

Tohle vypadá docela nadějně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 11:44 am    Předmět: Citovat

Mehta napsal:
Kornélie napsal:
protože s ním doma nikdo nečte

Tohle vypadá docela nadějně Smile

Zajímavé. Akorát mi tam chybí informace o tom, jaký byl vlastně ten vzorek, na kterém to testovali. Nějak z toho mám pocit, že mezi respondenty děti nebyly. Takže se nám může stát, že až se bude podobný průzkum opakovat třeba za deset let, tak čísla půjdou rapidně dolů a my se budeme divit proč.
Ale nechci to úplně shazovat, je to samozřejmě dobrá zpráva, vo tom žádná.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 12:27 pm    Předmět: Citovat

Jojo, taky mi tam ta informace o věkovým složení vzorku chyběla. Na druhou stranu znám ve svým okolí docela dost dětí, který nadšeně čtou (i když zase to bude nereprezentativní vzorek, protože tyhle děti jsou zpravidla z rodin, kde alespoň jeden rodič vystudoval nějakej humanitní obor - takže jsou k lásce ke knihám vedený odmalička). Ale jak říká ten pán, zaplaťpánbůh za Harryho Pottera (ať už jsou jeho literární kvality jakýkoli, a já si myslím, že na tom z tohohle hlediska až tak špatně není), ten přitáhl ke knížkám i docela dost zarytejch "nečtenářů".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 12:51 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Klarusa napsal:

Heh, tak jemná nuance je mě/mně, ale tohle je docela zásadní rozdíl.


Jo, tak mně/mě mi taky dlouho trvalo, než se zžilo s mými prsty. Ale ono je taky brát třeba v potaz, že celkem rapidně roste počet dětí s lehkými mozkovými dysfunkcemi.


kath, ja mam disleksii (nebo jak se to píše), vím... moje psaná čeština není dokonalá. Zvláště na pc, kdy musim ještě pořád hnedat písmenka na klávesnici. Ale zase si nemyslím, že bych psala z tolika chybama. Nebo jo? kdyžtak mne vyveďte z omylu...

A když píšu něco v práci, opravdu to po sobě čtu a koukám jestli to mam dobře. Za hrubky v pracovní korespondenci bych se teda styděla...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 6:46 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Ale ono je taky brát třeba v potaz, že celkem rapidně roste počet dětí s lehkými mozkovými dysfunkcemi.


To je fakt, roste. Když jsem chodila do školy, měli jsme ve třídě tři kluky,kteří propadali skoro ze všech předmětů. Dnes si uvědomuji, že to byli dyslektici jako vyšití - v osmé třídě nedokázali souvisle přičíst jedinou větu ! Tím pádem nebyli schopní naučit se vůbec nic - jak taky, když si to nedokázali přečíst. Jenže za nás prostě byli "blbí" , diagnoza LMD neexistovala a nikdo se jim specialně nevěnoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 7:54 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:


To je fakt, roste. Když jsem chodila do školy, měli jsme ve třídě tři kluky,kteří propadali skoro ze všech předmětů. Dnes si uvědomuji, že to byli dyslektici jako vyšití - v osmé třídě nedokázali souvisle přičíst jedinou větu ! Tím pádem nebyli schopní naučit se vůbec nic - jak taky, když si to nedokázali přečíst. Jenže za nás prostě byli "blbí" , diagnoza LMD neexistovala a nikdo se jim specialně nevěnoval.


No, určit dyslexii jen na základě toho, že nedokázali přečíst jedinou větu, je trochu problematické... Jako mohla být, ale taky nemusela Wink Ze mě taky geniální matematik nebude, dokonce ani průměrný ne, ale zrovna nějaké specifické vadě bych to nepřičítala... Twisted Evil Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:

No, určit dyslexii jen na základě toho, že nedokázali přečíst jedinou větu, je trochu problematické... Jako mohla být, ale taky nemusela Wink Ze mě taky geniální matematik nebude, dokonce ani průměrný ne, ale zrovna nějaké specifické vadě bych to nepřičítala... Twisted Evil Laughing

Jsem si jistá, že tohle dyslektici byli. Oni nebyli hloupí - paměť měli celkem dobrou, ale všechny snahy o lepší známky ztroskotaly na čtení - jak se naučit látku např. do přírodovědy, když nejsi v osmé třídě schopen souvisle přečíst větu a pak si zapamatovat její obsah? Dnes je to naštěstí jinak, dyslektici mají svoje doučovací kroužky, někteří ani nepíší diktáty a písemky, jsou zkoušeni jen ústně ( záleží na škole).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.