šáchor papyrus

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=72b85f4bd54ec556dafd04d53c41ef5bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 5:53 pm    Předmět: šáchor papyrus Citovat

mám velký dotaz Embarassed vážně nutně bych potřebovala jako dárek pro velmi blízkou osobu pravý šáchor - ten šáchor, ze kterého se ve starověkém Egyptě vyráběl papyrus.

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0%C3%A1chor_pap%C3%ADrod%C3%A1rn%C3%BD

kdyby byl někdo, kdo ví,kde se dá koupit nebo dokonce vlastní takový poklad a byl by ochoten kousek prodat vyměnit nebo já nevím co, prosím ozvěte se. ... jsem viděla krásný kousek na Tutanchamonovi v Brně, ale bylo mi trapné si tam kousek uždibnou, i když je ho tam opravdu hodně... sama vlastním takový ten paraplíčkový, ale to "prý" není to pravé Sad

moc děkuji Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 5:58 pm    Předmět: Citovat

takze se taky da rozmnozit jako ty "paraplicka" ustrihnutim a pak se to obrati a pusti ve vode korinky?
do vanoc by to ale asi nestihlo vyrust, nevim. kdyby nebyl tak velky, uzdibla bych ho v botanicke, ale takhle uz ne..

ale kdyby se dal nekde levne sehnat, taky bych ho chtela Embarassed Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 7:37 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:
takze se taky da rozmnozit jako ty "paraplicka" ustrihnutim a pak se to obrati a pusti ve vode korinky?
do vanoc by to ale asi nestihlo vyrust, nevim. kdyby nebyl tak velky, uzdibla bych ho v botanicke, ale takhle uz ne..

ale kdyby se dal nekde levne sehnat, taky bych ho chtela Embarassed Wink


přesně tak, uřízne se vršek a nechá zakořenit ve vodě nebo i v půdě... všude jsou jenom ta paraplíčka...jestli někde seženu papyrusek, dám vědět kde, ale nevím jak to do vánoc stihnu. snad se zadaří Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: so listopad 15, 2008 12:55 am    Předmět: Citovat

Very Happy taaaaaaak. objednala jsem si semínka...přišla semínka - celých 10 semínek - potřebovala jsem pinzetu - velikost semínka do 1 mm ... no a tak jsem se pustila do pěstování a zpívání "vstávej semínko holala bude z tebe šáchorek"...jestli to do vánoc stihnu alespoň trošku zventit fakt netuším. ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 16, 2008 10:57 am    Předmět: Citovat

jéééé, co mi to děláš, teď jsi mi připomněla tu krásnou písničku "vstávej semínko holala...", kterou jsem jako malinkatá napřed rodiče bavila a posléze doháněla k šílenství, protože jsem ji zpívala furt dokola... Very Happy Twisted Evil a ona mi teď neustále zní v hlavě - zrovna jako tenkrát. Takže si říkám - když už si to zřejmě budu prozpěvovat celej den, tak to můžu rovnou na dálku zpívat nikoli nějaký trapný fiale, ale tvýmu šáchorkovi, aby ti rostl dvojnásobně rychle. Wink Cool Ať se mu daří a roste jako z vody!!! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.