Kolagen,želatina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a7d48fbaeb948982e566843734886b8fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 10:07 am    Předmět: Citovat

Karcherka: Sadlo do henny urcite pouzit muzes, je to defacto taky "olej" Smile

Ale k te zelatine na vlasy jsem osobne dost skepticka: vlas je jako nehet. Jednou nejak naroste, pak se treba poskodi a uz se neda spravit/vyzivit ... je to mrtva hmota. Zlomene nehty taky nelepime zelatinou a nevyzivujem olejem Smile
To poskozeni proste musi odrust ... mozna silikony nebo tak neco docasne pomuzou "zamaskovat" ono poskozeni, ale vlas/nehet jako takovy nespravi.
Stejne tak i ten brazilsky keratin: taky to jen "slepi" na dobu urcitou.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Katcherka
0-7
0-7


Založen: 3.2.2013
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 12:18 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Karcherka: Sadlo do henny urcite pouzit muzes, je to defacto taky "olej" Smile

Ale k te zelatine na vlasy jsem osobne dost skepticka: vlas je jako nehet. Jednou nejak naroste, pak se treba poskodi a uz se neda spravit/vyzivit ... je to mrtva hmota. Zlomene nehty taky nelepime zelatinou a nevyzivujem olejem Smile
To poskozeni proste musi odrust ... mozna silikony nebo tak neco docasne pomuzou "zamaskovat" ono poskozeni, ale vlas/nehet jako takovy nespravi.
Stejne tak i ten brazilsky keratin: taky to jen "slepi" na dobu urcitou.



Musim si dovolit nesouhlasit. Jakozto byvala nositelka prodlouzenych vlasu jsem se primo o toto dost zajimala. Slecna, ktera mi toto provadela, je primo studovana a prave mi rikala, ze je treba vlas vyzivovat z venku, jelikoz z korinku se vlas vyzivi myslim max do delky 10 cm, pak uz zalezi na tom, jak celkove vlasy zdrave jsou, na okolnich vlivech atd. Podle me pusobi ta zelatina jako maska, ktera vlas zatahne,zaceli, ochrani proti vnejsim vlivum - na fotce je to primo videt. Budu o dalsim jeste s kamaradkou z Polska diskutovat, posilala mi i pripady prelaminovanych a prevyzivenych vlasu a co v takovem pripade delat. Musim ale pockat na pritele, moje anglictina je so bad, potrebuji tudiz translatora Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 12:26 pm    Předmět: Citovat

Je to jen muj nazor Smile A vicemene jsi to i sama rekla:
citace:
jelikoz z korinku se vlas vyzivi myslim max do delky 10 cm, pak uz zalezi na tom, jak celkove vlasy zdrave jsou, na okolnich vlivech atd.


Jedine, co mne k te zelatine jeste napada, jak jela letni olympiada, tak tam ve chvili, kdy byly na place akvabely v cepickach (novinka) rikali, ze bezne si ty holky musi ty ucesy doslova "zalit" do zelatiny, aby jim to na vystoupeni vydrzelo a ze je to pak docela makacka to z tech vlasu uplne dostat.

Podotykam, ze tam to bylo dotazene do extremu, to byla skutecne jedna komplexni hmota, nikoliv vlasy. Vsak to taky bylo urcene k tomu, aby to vydrzelo v bazenu ...

Jinak vicemene jedine, cemu verim, ze dokaze vlas mozna trosku posilit a ochranit je henna. Ta se na vlasy prokazatelne nabaluje (a barvi je) a zbavit se ji je kolikrat prakticky nemozne (vzdycky neco malo na vlasech zustane).
Ale ani ta neni samospasitelna.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Katcherka
0-7
0-7


Založen: 3.2.2013
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 12:31 pm    Předmět: Citovat

No asi jsme se uplne nepochopily, kazdopadne si myslim,ze pro toho, kdo ma problem s lamanim konecku a tim padem rustem vlasu do delky, ej to super levny, domaci a logicky pomocnik. Jak jsem uz psla, minim to skombinovat s hennovanim, nejspis napatlam jen konecky tou zelatinou. Navic je psano, ze se redi kondicionerem, tak by mela jit dobre vymyt, zkusim i pridat do masky Smile Uvidime, fantazii se meze nekladou..

Na hennu nedam dopustit, s tim co jsi napsala souhlasim, nicmene lamave vlasy musi byt dost olejickovane, kdyz jsou hennovane Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Katcherka
0-7
0-7


Založen: 3.2.2013
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 12:33 pm    Předmět: Citovat

Kamil mi to poslala v anglictine, takze zatim takto Smile

First u have to remember that gelatine gives hair much of proteins. it`s natural collagen and it cover our hairs, eliminates domages, but only temporary! can heppen that when the gelatine will wash out ur hairs will come bach to previous condition. so its recommended to repest it after 2-3 weeks. u have to remember that delivery too much proteins can make ur hair dry. So the most important is also to moisturize ur hairs witl for example oils or moisturized mask. Ok here is the recipe:
-1 spoon of gelatine disolve in 3-4 spoons of hot water,
-when this mixture will be cooled add 1 spoon of contitioner or mask - mix once again
-wash ur hairs and apply mixture on ur hairs, not on skin cause it can fill the bulbs and ur hairs will be fatty.
-then there are two options:
1. wrap ur hairs with cap or something else and keep it for minumum 40minutes, then rinse it with cool water only. u have to do in verry exactly.
2. dry ur hairs with dryer /they will be rigid/ then wash ur hairs normally wih shampoo and with conditioner

thats all:) hope u`ll like the effects
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 12:48 pm    Předmět: Citovat

Katcherka: Vicemene to co jsem rikala: docasne to ty vlasy slepi, ovsem dlouho to nevydrzi "nespravi" je to. Jakmile se to vymyje, vlasy jsou zase tam, kde byly ... Smile

Pod pojmem "spravit" si predstavuju ze kdyz na ty vlasy neco aplikuju, tak to na tech vlasech vydrzi, nebude se to vymyvat a vlas se nebude nadale vracet do stavu "pred aplikaci" Smile

Preklad:
V prve rade si musis zapamatovat, ze zelatina dava vlasum mnoho proteinu. Je to prirodni kolagen ktery pokryva nase vlasy, zmirnuje poskozeni, ale pouze docasne! Muze se stat, ze jakmile se zelatina vymyje z vlasu, vlasy se zase vrati zpet do puvodniho stavu. Takze je doporuceno opakovat to znovu po dvou/trech tydnech. Nadale si musis zapamatovat, ze dodani prilis mnoha proteinu muze vlasy vysusit (poznamka: tohle mi pripomina stejnou rutinu jako u silikonu, ale to jen tak btw). Takze nejdulezitejsi je pamatovat na zvlhceni vlasu, napriklad skrze oleje nebo zvlhcovaci masky.
Dobre, tady je recept:

1 lzice zele, rozpustit ve 3-4 lzicich horke vody
Jakmile smes zchladne, pridej 1 lzici kondicioneru nebo masky - zamichej znova
Umyj si vlasy a aplikuj na ne smes, nedavej ji na kuzi, protoze muze vyplnit korinky a tve vlasy pak budou tluste/mastne (tady nevim, ktery z vyznamu to ma byt)
Pak jsou tu dve moznosti:

1) Zabalit vlasy do cepice nebo tak neceho a nechat je minimalne 40 minut tak, potom oplachnout pouze studenou/vlaznou vodou a to velmi peclive.

2)Vysusit vlasy fenem (budou nehybne (patrne mysli slepene do homogenni hmoty)) a pote je normalne umyt samponem a kondicionerem.

To je vse Smile Doufam, ze budes spokojena s efektem.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Katcherka
0-7
0-7


Založen: 3.2.2013
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 6:08 pm    Předmět: Citovat

jj,ja jsem to taky cetla a proste se nezbavim dojmu, ze je to porad zdravejsi nez oleje.. ale to uz jsem cela ja, kazdopadne vyzkousim a dam echo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 7:13 pm    Předmět: Citovat

Olej ve vlasu zamkne vodu, respektive vytvori na vlasu vrstvu, ktera zabrani zpetnemu nadmernemu vyparovani vody ... podobne jako ochranny plast pokozky (kozni maz). Proto se nam vlasy masti Smile

Zelatina naopak ma tady fungovat jako ... fyzicky ochranny plast (nalepi se na vlas a dela barieru mezi vlasem a okolnim prostredim). To olej nikdy neudela, na to "neni staveny".

A patlat si olej do vlasu je prakticky neskodne, jedine, co z toho clovek muze "mit" jsou mastne vlasy Smile
(nemluvim o patlani oleje k pokozce hlavy, tam muze dochazet treba k ucpavani poru a tudiz tvorbe akne jako treba u obliceje atd.)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2013 7:31 pm    Předmět: Citovat

Katcherka napsal:

Kdo chce, at na plet vyzkousi, sadlo je neprirozenejsi zdroj kolagenu..cisteho, prirodniho kolagenu a k nasi pleti ma nejblize (proto jsem se to taky rozhodla vyzkouset - recept prababicky)
Sadlo nie je zdroj kolagénu.
A myslím, že na vlasy je z proteínov lepší keratín. Vlasy sa skladajú hlavne z keratínu. Kolagénu je tam minimum.
_________________
I am the architect of my own destruction...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2013 12:38 am    Předmět: Citovat

Nevím, jak je to se sádlem a s kolagenem, ale taky mi přišlo jako logická a přirozená volba na pleť, takže jsem ho vyzoušela - a na spáleniny je určitě jako nosič léčivejch látek super, ale na obličej ani na tělo mi na každodenní použití absolutně nevyhovovalo, spíš jako jednorázová maska, která se pak musí smýt. Ono se totiž nevsákne -ani po několika hodinách. Vždycky jsem ho pak musela setřít nebo dost silně přepudrovat a na přesušenou pokožku to nebylo to pravé. Navíc ta vůně taky nic moc, i když od té si jde celkem odpomoci třeba levandulovým EO. Takže jsem přesedlala na bambucké máslo a to mi při opatrném dávkování vyhovuje maximálně.
A želatinu jsem párkrát použila do masky na vlasy, ale vlasy žádný nadšení neprojevovaly. Ale mýmu zmlsanýmu háru moc nesedne ani většina olejů, takže pokud do toho máš chuť, určitě vyzkoušej, rozhodně to neublíží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.