Mikádo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6169c0eec72b43e66cdd5e5b4cf90297Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 4:43 pm    Předmět: Citovat

Sigrida: Nebudou obrázky? Smile A z jaké délky jsi to ostřihala?

Já jsem ani nečekala, že mi hrábne tak brzo a ustřihnu si to před zrcadlem sama Very Happy Pravda, je to trochu šišatý, ale když odhlédneme od drobných chyb, tak mám něco jako dlouhou podkovu (přední cípy kousek pod klíční kosti) - i když by to asi měl doladit nějaký odborník, ale je mi strašlivě blbý volat po týdnu kadeřnici s tím, že jsem její střih zmrvila a jestli by mi to mohla nějak opravit Laughing
Každopádně pocity u toho byly fakt zvláštní. Jen co jsem ustřihla polovinu vlasů (jakože na půlce hlavy - cca 7-10 cm), tak jsem se jakoby probrala z rauše a začala panikařit, že co to dělám a co teď s tím, že takhle nemůžu chodit mezi lidi - jinými slovy: Nikdy si vlasy nestříhejte pokud už jsou trochu jeté, vypadá to hrozně, ať se snažíte sebevíc Very Happy Načež už se nedalo nic dělat a ustřihla jsem i tu druhou polovinu. A hned jsem měla "depku", že toto jsem teda podělala a okamžitě chci ty vlasy zpět a nejlíp znovu až pod zadek. Druhý den mě to trochu přešlo a konečně dneska, po umytí a vyfoukání, zjišťuju, že je to vlastně docela OK - možná i lepší než ta ne/délka, co jsem měla před tím Smile Takže zatím fakt spokojenost, pořád na sebe čučím do zrcadla a do výloh a tak Very Happy Smile Ještě chvíli počkám a pak se odvážím s tím někam vlézt, že to chci nějak uzpůsobit na své vlasy - přeci jen profesionální střihy úplně neovládám Very Happy
Každopádně nelituju, vyloženě krátké to přeci jen není, takže pokud se rozhodnu k opětovnému růstu, tak nějaké peripetie s "kritickou délkou" mě nečekají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 5:08 pm    Předmět: Citovat

To jsem moc ráda, že jsi spokojená, Taru!

Já to taky zkoušela nejdřív doma s pomocí spolubydlících a svépomocí (ten dost hubený culík byl najedou nějaký velký, když jsem ho chtěla šmiknout nůžkama! Very Happy), a až po několika takových pokusech se odhodlala ke kadeřnici...


Původní délku jsem moc nezkoumala, tak zhruba po lopatky to bylo, řekla bych. Takže žádná velká ztráta, ale pořád dost velký rozdíl Smile

Obrázky rozmýšlím - bylo by fajn je mít na porovnávání růstu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 8:58 pm    Předmět: Citovat

Jeeej Taru Very Happy tak si sa odhodlala? super, pozarám že aj teda strih si zvládla - ako ja som zvykla iných strihať, ale seba - to klobúk dole,odvaha, tesime na ďalšie fotky. hlavne že si napokon spokojna. zmena je to urč obrovska, ale ako pozerám, tak adaptácia prebehla rýchlo a hladko, nečudo Wink prajem spokojnosť a foto foto foto Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2014 8:29 pm    Předmět: Citovat

Sigrida: Jo jo, jsem, děkuju Smile
Stříhání culíku taky znám, odstřihávala jsem takhle zbylé cancoury po padání a i když to byl opravdu miniculík, tak jsem ho pižlala až překvapivě dlouho - ale možná to bylo i tím, že jsem na to měla nůžtičky na nehty Very Happy

Tak to máš taky pěknou změnu Smile Fotky určitě přidej, porovnání se vždycky hodí Wink

leny: No joo, ale zpětně se tomu docela i divím, že jsem se do toho pustila a že to vůbec dopadlo tak dobře Very Happy Ještě dostřihávám vylezlé zuby, ale jsou to už jen milimetry- kupodivu vzadu délka navázala naprosto plynule Smile Bohužel se ale prozatím asi musím vzdát představy podkovy, na jedné straně mám pořád ještě jednu sestříhanou vrstvu z původního střihu a cíp podkovy díky tomu nevypadá moc dobře - takové řídké chmíří. Bude se to muset postupně odstřihat a pak až tvarovat.
A děkuju moc za pochvalu, časem přidám další fotky i v jiných úpravách - teď vyčkávám, jak si to sedne, zatím je to takové neposedné, jak ty vlasy nejsou zvyklé Smile

A pár dalších poznatků:
Fakt nelituju, spíš jsem strašně ráda, že jsem se k tomu odhodlala - ačkoliv profi střih by asi byl (a bude) lepší.
Konečně se sama sobě zase líbím i s rozpuštěnýma vlasama a celkově mám pocit, že mi to najednou tak nějak víc sluší.
Přijde mi, že mi víc sluší i obyčejný culík - nevím, čím to, když zepředu vypadá pořád úplně stejně Very Happy
Super je i rychlá úprava a variabilita - poslední dobou to totiž byl furt jen drdol, drdol, drdol, cop, drdol, drdol,...
A ve všeobecném průměru se to pořád dá řadit k dlouhým - no, dobrá, delším - vlasům Cool
Je příjemná změna slýchat "sluší ti to". Dřív to bylo jen "pěkný vlasy", ale snad nikdy mi nikdo neřekl, že by mi i slušely.
Jediné, co jsem nevyřešila, je účes na spaní. Cop i culík mi tu hladkost vlasů zničí a druhý den je to mikádo rozpuštěné vlastně nepoužitelné - ale tohle vytvarování vlasů podle "nočního účesu" mi vadilo i u dlouhých vlasů.

Jinak mám najednou chuť zkusit i nějakou kratší variantu - můj osobní top je mikádko Bonnie Wright (ovšem ona má úplně odlišný typ vlasů, tak asi zůstane jen u obdivu):
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leny
161-320
161-320


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 177

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2014 8:27 pm    Předmět: Citovat

Taru neprovokuj, normálne začínam závidieť! Embarassed až ma to nalamuje, mikádo je veľmi pekné, ženské a praktické a NIE sú to krátke vlasy a keď pristane....teda ale tie obdivné slová , to musí dobre padnúť....veľmi ti prajem spokojnosť a radosť z vlasov a hlavne ten dobrýýý pocit mhmhhmmm aj ja ceeemmm Embarassed Twisted Evil tak sa zžívajte a urč odsledujem, keď dáš po čase foto Wink mňa v poslednej dobe vlasy absolútne neposlúchajú,´pri kojení ich mám už asi tak polovicu, nedržia, lámu sa, šmýkajú,nerastú des des des a zase sa z toho začínam dostávať do predfázy strihacej mánie, ako strihať reálne nechcem, keby bolo po mne, tak som pri kostrči, ale na tejto dĺžke sa zaseknem donemotyyyy a väčšinou to nevydržím ach ach, ale to som už mimo témy, sorry, končím. tak sa vytešuj a vychutnávaj komplimenty

ps veľmi zaujímavý postreh, to s tým, že krásne vlasy verzus pristane ti to - že medzitým nemusí byť automaticky = , a veru aj ja som sa s tým stretla a keď tak rozmýšľam, naozaj to mnohokrát platí, a.... mnohokrát zas nie Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st květen 07, 2014 10:19 am    Předmět: Citovat

Taru, hlavně, že jsi spokojená. Ten kratší střih z obrázku je super, nevím, jak by šel i z jemnějších vlasů... A zajímavý postřeh s rozdílem "pěkný vlasy x sluší ti to." Už mě to napadlo, když jsme se byli podívat na tanečním vystoupení - byla tam holčina s dlouhými, hustými červenými vlasy nějak po boky. A já celou dobu jak blbá koukala na ty vlasy, které mě fascinovaly, ale obličej nebo tu holčinu jako celek jsem tolik prostě nevnímala.

Já teďka taky přemýšlím, co s těma nádherama udělám. Začíná mě štvát nejednotná barva, zároveň se mi nechce barvit, nebo spíš nevím jak a co s tím... Taky jsou teď v té pitomé délce, že je mám přesně po ramena. Nejvrchnější vrstva je u konců zničená, takže krepatí, a to jsem zkracovala konečky asi před měsícem. Nejraději nosím vlasy rozpuštěné, ale už při téhle délce mám tendence je nějak svazovat apod. a pak mám pocit, že mi to nesluší. Rolling Eyes A hodně lidí mi říká, ať na dlouhé kašlu, že mi mikádo sluší nejvíc. Twisted Evil Tak nevím, jestli se těch dlouhých někdy dožiju. A teď mi navíc přijdou prostě nehezké. Evil or Very Mad A s tím, co mám na hlavě, si prostě připadám často neupraveně, jak si dělají, co chtějí... Confused
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: st květen 07, 2014 1:26 pm    Předmět: Citovat

leny: Třeba mě to zase za chvilku pustí a já tu budu plakat "dlouuuhééé zpěěět" Very Happy Navíc, ty máš vlasy podle fotek fakt nádherné, krásně dlouhé, objemné a zdravé, byla by škoda se jich vzdávat Wink Ačkoliv sama moc dobře vím, jak fotky zkreslují.. Pokud se dostáváš do předfáze stříhací mánie, ale doopravdy stříhat nechceš, tak bych byla opatrná a jen vlasy vždy sepnula a nevšímala si jich - taky jsem to kolikrát tak měla a jak jsem po čase byla ráda, že jsem si je nechala Smile Až teprve teď jsem nějak věděla, že litovat nebudu. Vlastně si i pořádně zase užívám veškerou péči o ně, protože je to na nich konečně zase vidět Smile Takže pokud to přijde a bude to "ono", tak se toho neboj, ale pokud i přes veškerou nespokojenost cítíš, že by tě to mrzelo, tak nůžky pryč, protože by tě to pak asi doopravdy mrzelo.
A pravda, NEJSOU to krátké vlasy - jen co jsem se trochu oklepala, tak zjišťuju, že mě na tom nejvíc baví právě to, že to není ani pořádně dlouhé, ale ani pořádně krátké, takový tvárný kočkopes Very Happy Od ostřihání jsem vlastně ani jednou nešla mezi lidi s nějakým drdolem nebo culíkem.
A ještě jednou děkuju za milá slova Smile
P.S. Jedno nové foto v galerii, ale samotný střih tam vidět úplně není, spíš jen srovnání dlouhé vs. dlouhé mikádo Smile


Lalaith: Mě se to teď nějak střídá, asi ty kratší střihy zase odložím někam do pozadí, ať si pak nenadávám Smile
Jinak ohledně té nespokojenosti - to je těžké, může se stát, že to jednoduše "přerosteš" a budeš pak ráda, žes vydržela a s vlasama nic neudělala, a nebo taky ne... U mě byla ta neupravenost, neupravitelnost a pocit, že mi to nesluší, hodně velký důvod pro střih. Ale jak říkám, možná je to v téhle malé délce fáze, která se dá rychle přerůst a pak jen upravit zastřižením konečků. Nebo co vzít těch pár cm už teď, ať je to maličko nad ramena? A pak uvidíš. Podle toho, co píšeš, tak to konečkům asi prospěje, ale zas taková ztráta to nebude, pokud si přeješ dlouhé. Na mikádo (ty jsi měla to krátké pod bradu, že?) můžeš jít vždycky... Ale pokud teď sama nevíš, tak bych se do toho asi úplně nehrnula.



Ještě k tomu rozdílu "pěkný vlasy" a "sluší ti to", já to tam fakt vnímám, že je to jiné. Nevím, třeba tím "hezký vlasy" někdo může myslet i celkovou pochvalu, ale taky je možné, že si to pak v duchu dokončí: Ale jinak vypadáš úplně děsně, vůbec ti to nesluší, navrch máš hnusný hadry, nemožný boty a ten tvůj piercing bych ti z toho nosu nejradši urval Laughing Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.