Co takhle pohádky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1717ba80918851111d48eaa3c2346422Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: st listopad 06, 2013 9:13 am    Předmět: Citovat

yes! dekuji velice, Lucy W. nebyla jsem schopna to vygooglit Smile

ja jsem to videla jen jednou a vim, ze mi to pripadalo hrozne pateticke. ale utkvela mi ta fontana, jak byla pokazde jinak nasvicena. vim, ze jsem pak mela chut pit vodu Very Happy

az tolik na pohadkach neulitavam, ale mam rada, jak me to vraci do detstvi. nedavno jsem se tak divala na Jamambu a Rozsudky soudce ooky nebo jak se to jmenovalo. jeste bych chtela Klanim se mesici. proste ty stare papirove pohadky, co mi necim utkvely.

jeste jednou diky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: st listopad 06, 2013 10:29 am    Předmět: Citovat

Já jsem zas nedávno viděla Cestu do pravěku, což sice není pohádka, ale v dětství jsem ten film doslova milovala. No a teď jsem zjistila, jak se vůbec nedokážu oprostit od logickýho uvažování, protože mě tam hrozně rozčilovalo, kde brali jídlo, kde brali pitnou vodu, kam dali všechny věci a asi milión dalších věcí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: st listopad 06, 2013 11:44 am    Předmět: Citovat

jo, to je zajimave, co vsechno decka vubec neresi.. jako treba, ze ta herecka ma ty linky namalovane docela desne a ze pulka veci nedava smysl Smile ale stejne to ma svoje kouzo.. to srovnani, jak jsem si to pamatovala a jak to vnimam dneska. smula je, ze nekdy clovek zjisti, ze se mu to uz vubec nelibi, coz je smula, protoze dnesni pohadky pro mne uz moc kouzlo nemaji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st listopad 06, 2013 4:59 pm    Předmět: Citovat

Asi tak:

Kids understand that real crabs don’t sing like the ones in The Little Mermaid. But you give an adult fiction, and the adult starts asking really fucking dumb questions like “How does Superman fly? How do those eyebeams work? Who pumps the Batmobile’s tires?” It’s a fucking made-up story, you idiot! Nobody pumps the tires! (Grant Morrison)
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: st listopad 06, 2013 7:17 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
It’s a fucking made-up story, you idiot! Nobody pumps the tires! (Grant Morrison)


jo, to je presne Very Happy

uz jsem videla putovani po blazenych ostrovech a je to snad jeste divnejsi nez si to pamatuju Smile zajimave, ze mi vubec neutkvely ty jejich dlouhatanske vlasy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26, 2013 10:19 am    Předmět: Citovat

Tak jsem koukla na Ducha nad zlato i na Sněžného draka. První veskrze šílenost bez děje a kdyby tam nebyl Preiss, tak je to mínus deset hvězdiček. Druhá byla o dost lepší, dokonce se jim povedly aj triky (když si odmyslíme, že draci byli nějak antiaerodynamičtí, brže jim v luftě klesaly zadky k zemi a to by toho moc nenalítali), občas se tam i něco dělo, ale taky tomu chyběl nějaký jasnější příběh. Ale zas to mělo skvělou obsadu a výborné kostýmy, juch.

Jináč doporučuju k přečtení toto:
http://www.novinky.cz/zena/styl/322863-kouzlo-vanoc-viktora-preisse-a-zdenka-zelenky.html

(Zvláště tahle pasáž je dost pravdivá:
"Na štědrovečerní pohádku se u nás kladou nároky jako na finále v Naganu. Všichni předpokládají, že to bude něco jako Tři oříšky pro Popelku či S čerty nejsou žerty nebo Pyšná princezna. Každý se těší, jak to bude veselé, laskavé, humorné, dojemné, ale také napínavé a výpravné, nejlépe o lásce a že zlo bude potrestáno originálně, tak jak ještě v žádné jiné pohádce. Všichni chtějí pohádku novou, ale zároveň aby to v něčem připomínalo ty pohádky staré. A ještě aby v ten večer měla největší sledovanost. Opravdu snadný úkol!

Jednou jsem seděl s Vaškem Vorlíčkem a říkal jsem mu: Ty jsi nám dal! Natočíš si Popelku a teď to už bude vždycky jenom o tom, kam až jí ty nové pohádky budou sahat. Ale neskromně přiznávám, že třeba Nesmrtelnou tetu či Čarovné dědictví viděly už po celém světě také milióny diváků.") Very Happy
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26, 2013 10:40 am    Předmět: Citovat

Tak včerejší Sněžný drak se mi vůbec nelíbil. Nedogičnost chování prince Jana přesáhla snesitelnou míru pro pohádky. Byl mi totálně nesympatický už od začátku. Navíc ji chuderku nechal utopit, hrát o život, schočit ze skály a pak během chviličky na konci z něho byl najednou kladný hrdina aniž by bylo nějak ukázáno nebo vysvětleno, proč se najednou změnil...

Za to třeba S čerty nejsou žerty, Tři oříšky pro popelku nebo Pyšná... to jsou opravdu krásné pohádky, které mají pěkný scénář, postavy mají stálý charakter a u Pyšné lze vidět, jak se u ní postupně mění. I když už jsem je viděla milionkrát, nikdy mě tam nerozčiluje žádné do oči bijící nelogičnosti a chování postav. Vždycky se na ně znova ráda kouknu. Smile
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26, 2013 11:01 am    Předmět: Citovat

My se o tom včera se segrou bavily a došly jsme k názoru, že těm novým pohádkám prostě chybí nějaký silný příběh, děj, dobrý scénář. U těch starých pohádek můžeš klidně přijít v polovině a furt se tam něco děje, vtáhně tě to. U těch nových je to dost diskutabilní. A začínám těžce nenávidět pohádky, kde hraje Abrhám krále, protože je to jak přes kopírák - král ťunťa, nechtěně směšný, vypadá to, jako by v posledních dvaceti letech úplně zapomněl hrát. Navíc to zjevně není komik, takže je to fakt ouvej.

Od roku 1990 je těch velkých televizních pohádek, co by se mi líbily, fakt pomálu. Tak Nesmrtelná teta, Královský slib a Anděl Páně (třetí jmenovaný stavím na roveň Popelce). Z těch "jen" televizních tak Královský měšec, Jezerní královna, trochu Pták Ohnivák.... das is zu wenig! Twisted Evil
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26, 2013 12:08 pm    Předmět: Citovat

Mě se docela líbí pohádky od Trošky (u Z pekla štěstí jsem teda trochu na pochybách, ale třeba Princezna ze mlejna se mi moc líbí) a z těch "novějších" rozhodně vždy vyzdvyhuji Lotrando a Zubejda.

Ještě bych k tomu Troškovi dodala, že si myslím, že ho hodně lidí nemá rádo kvůli těm jeho "kameňákům", ale pohádky jsou podle mě fajn. Však on čas ukáže... A když si to tak vezmeme, že se teoreticky (naprosto nepodloženě Laughing ) každý rok natočí 1 pohádka a kolik pohádek je notoricky známých? Popelka, Šíleně smutná atd. Vždyť už se natáčí od nevím kdy, každý rok se hold nepovede super pohádka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26, 2013 12:42 pm    Předmět: Citovat

Staré pohádky jsou tak dobré proto, že to byla skoro jediná oblast, kde se mohli filmaři vyřádit bez komunistické cenzury a krafání do všeho. Bylo tam nejméně omezení, a proto si s tím vyhráli.

Teď se uutomaticky točí jeden až dva kusy ročně, seká se to jak Baťa cvičky a na kvalitu se nehledí. Hlavně ať je nová pohádka a ať je levně. Ať máme zase na rok pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.