Hennedrog
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=711e0fdfbdad46ee9c2e5bea4c577808Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nermeen
161-320
161-320


Založen: 21.6.2010
Příspěvky: 319

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 8:44 pm    Předmět: Citovat

Já jsem na ty červené od hennedrog koukala kdysi a všechny měly pikramát sodný, na henny.cz to taky tak píšou, já se přiznám, že nevím, o kterou přesně jde, ale radši bych to ještě zkontrolovala, jakmile henna chytne tmavší odstín, je docela probém to vrátit zpátky do světlejší. Ale já ji nikdy nezkoušela, jen mě to tak napadlo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 8:50 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem na to koukla a jestli je to ta "Bright red" / zarive cervena s tou brisni tanecnici na obalu, tak ta pikramat obsahuje ....

No, v tom pripade bych to na zrz moc neriskovala.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwule
41-80
41-80


Založen: 2.6.2012
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 8:50 pm    Předmět: Citovat

Nermeen:Koukám na krabičku a je to tam...ten pikramát....a to je špatně?Já vůbec nemám páru co to je....Taky se bojím,že když to tam kydnu na ty vlasy,tak už to nebude zrzavý a to bych nerada...Takže když mi to chytne do červena a pak na to dám časem zase měděnou tak mi to bude k prdu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwule
41-80
41-80


Založen: 2.6.2012
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 8:52 pm    Předmět: Citovat

Teď to mám takový hnědo-zrzavý a začínající špinavé blond odrosty...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nermeen
161-320
161-320


Založen: 21.6.2010
Příspěvky: 319

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 9:04 pm    Předmět: Citovat

Sodium pikramát se přidává do červených odstínů henny, aby bylo jisté, že chytne do červena, protože čistá henna chytá měděně/červeně/kaštanově, záleží na původní barvě vlasů. Já bych asi radši dala nějakou měděnou nebo čistou hennu, u henny jde dobře postupně ztmavovat, opačný proces je problematický Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwule
41-80
41-80


Založen: 2.6.2012
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 9:08 pm    Předmět: Citovat

Tak to mi asi nezbyde nic jiného než počkat až bude cesta do Liberce... Sad
U nás není jiná ke koupi než z dm a po tom co jsem si tu četla jak není nic moc,tak ji nechci....
Ale i tak děkuji za radu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 9:09 pm    Předmět: Citovat

Pikramat sodny je latka, ktera ve smesi s hennou zajistuje cervenou barvu (cim vic pikramatu, tim rudejsi a tmavsi barva). Nekterym lidem ale i pres to chyta tahle henna do zrz, nekterym (jako mne) jde rovnou do cervene, zalezi to hodne na vlasech.

Faktem je, ze henna se zesvetluje obtizne (je to na dlouho), a tak pokud jsi spokojena se svoji soucasnou barvou, radsi bych koupila baleni jakekoliv medene/ciste henny (ta chyta zrzave vzdy) at uz by to byla jakakoliv znacka, v tom takovy rozdil neni.

Henna je castecne translucentni, tzn. barvivo zespodu bude do urciteho bodu prosvitat, takze je nemozne hennou vlasy technicky zesvetlit (opticky je to trochu mozne, treba ze svetle hnede na zrz). Pokud ted placnes na hlavu tu ohnive cervenou a posleze ji prekryjes vrstvou medene, tak ta cervena bude prosvitat ... mozna ne nijak drasticky, ale bude (pokud ti do cervena chytne). Ale vzhledem k tomu, ze jsi "spinave blond" jak pises, tak pravdepodobne se tam ta cervena celkem dost projevi ... Sad

V takovem pripade bych fakt radsi zkusila tuhle hennu prodat (treba skrze vymenim/prodam tematu) a v pondeli sla koupit klasickou medenou Smile Tou v tomto pripade nic nezkazis Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nermeen
161-320
161-320


Založen: 21.6.2010
Příspěvky: 319

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 9:15 pm    Předmět: Citovat

Iwule napsal:
Tak to mi asi nezbyde nic jiného než počkat až bude cesta do Liberce... Sad
U nás není jiná ke koupi než z dm a po tom co jsem si tu četla jak není nic moc,tak ji nechci....
Ale i tak děkuji za radu....


Velmi nerada jsem ti zbořila barvící plány na tenhle víkend! Ale bude to určitě jistější Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwule
41-80
41-80


Založen: 2.6.2012
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 9:15 pm    Předmět: Citovat

Jitt:Tééééda...děkuji,je vidět,že to ovládáš... Laughing
Asi ji schovám až mě zrz omrzí a v pondělí koupim tak 2 ne-li 3 krabičky měděný z dm,protože do krámku kde prodávaj hennedrog bude cesta až tak za měsíc... Sad
Ach jo....


Naposledy upravil Iwule dne so červen 02, 2012 9:21 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iwule
41-80
41-80


Založen: 2.6.2012
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 9:18 pm    Předmět: Citovat

Nermeen:To nevadí Wink jen bych pak byla nešťastná,že takhle to být nemělo.... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.