migréna a vše okolo ní
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bdb56ed1124d8db3996cf5b5ceddadf7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 1:47 am    Předmět: migréna a vše okolo ní Citovat

(hledala jsem podobné vlákno a nenašla jsem, tak ho zakládámSmile)

od puberty mám migrény, nejčastěji v létě, a to takový, že v noci sedim u záchodu a nevim jestli budu zvracet nebo ne(zvracení je spíš ten šťastnější konec). tento pátek jsem byla na EEG a CT(výsledky naštěstí good) a úžasná paní doktorka mi napsala nějaký dobrý prášky a čípky proti zvracení. Dneska jsem měla možnost jeden prášek vyzkoušet, protože jsem cejtila že nastupuje migréna. Problém je, že si ten prášek musim vzít hned na začátku bolesti(protože tyhle prášky jsou zatim slabý)a já nevim jestli dostatečně rozeznám bolení hlavy z tlaku, který většinou přejde po kofeinu, nebo jestli to je rozjezd migrény. Nicméně prášek zabral do půl hodiny ikdyž sedim celej den u počítače(což u mě je záhul pro hlavu).

Tak abych to uvedla. Moje migrény(někdy s aurou: na začátku občas cejtim smrady) se rozjíždí od rána nebo dopoledne a stupňuje se až do noci a protože prášky nepomáhaly, tak jsem ji buď horkotěžko zaspala nebo šla zvracet.

Jak jste na tom vy?
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 1:52 am    Předmět: Citovat

mimochodem ta paní neuroložka mi řekla jednu závažnou věc: když jsem se zmínila o červenym víně a plísňovejch sýrech, varovala mě, že tohle jsou aromatické potraviny, jejichž látky se v těle hromadí a pak mohou způsobit migrénu
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SME0ZDWnOrg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 10:31 am    Předmět: Citovat

Tree - tak to tě upřimně lituji - osobní zkušenost s migrenou nemám žádnou, ale moje maminka, tchýně i švagrová na ně hodně trpěly. Maminka měla migreny od svých 20ti let a přešly po operaci žaludku, tchýně na ně trpěla také šíleně dlouho a přešly po operaci žlučníku a švagrova měla migreny vždy týden před menstruací a pomohlo jí upravit pitný režim ( ona totiž pila jen 3 kavy denně a nic jiného) plus pupalkové tablety užívané vždy týden před menstruací. Ale dá se říct, že migreny se jim zmírnily po 45. roce života - snad to má nějakou souvislost s ženskými hormony, těžko říct.
Nejhorší je, že spouštěčem migreny může být cokoliv - a dokonce ani lékař nemusí odhalit přičinu, která migrenu vyvolá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 10:37 am    Předmět: Citovat

Další zasloužilý migrenik se hlásí.
Taky mívám migrošky cca od puberty, bez aury (naštěstí, ale bylo mi sděleno, že co není, může být Evil or Very Mad ), a bohužel se mi uleví většinou jenom, když se vyzvracím. Jsem kapku citlivá na světlo a zvuky, vždycky je lepší, když si vezmu prášek a jdu to zaspat. Teď už většinou poznám, kdy se jenom mění počasí, neměla jsem dva dni kafe, nebo nastupuje migroška (mívám ji tak dvakrát měsíčně, z toho jednou je spojená s MS) ..takže taky zavčasu vzít prášek, protože když to nechám rozjet, tak bych si nejradší ustřelila palici. Rolling Eyes Doktorka mě zatím neposlala na vyšetření, protože po prášcích co mi dala, se to uklidní (akorát, že jak jsou strašně drahé, tak je jich taky v balení jenom 6, žeano). Ovšem, když vám prášky dojdou, vezmete brufen, dva dni vás bolí hlava tak, že byste ji prodali a stejně nic nepomáhá, tak to je situace jak víno...
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 10:40 am    Předmět: Citovat

Jojo, migréna je svinstvo. Když tak čtu Tvoje příznaky, skoro jako kdybych je psala sama... Aury, citlivost na pachy, zvracení - akorát že když už jsem přitom jednou zvracet začala, tak jsem to nemohla zarazit, dokud neodešly žaludeční šťávy a část žluči (omlouvám se za naturalistickej popis)- TAkže paráda, někdy to trvalo i osm hodin (teda než jsem najela na drsnou metodu prst v krku, která to aspoň urychlila). A za tu dobu jsem v sobě neudržela ani vodu, natož nějakej prášek - a když to skončilo, byla jsem totálně dehydrovaná a slabá jako moucha. V nejhorším období jsem tuhle lahůdku mívala třeba jednou do tejdne. Pozitivní je, že mě to s věkem trochu pustilo (tak nějak ke třicítce) - teda ne že bych se migrén zbavila úplně, ale takhle hnusnej průběh už mívají jenom tak jednou za rok za dva, jinak bejvaj mírnější, ale zato trvají i několik dní. Ale jakžtakž se s nima dá fungovat (akorát není ani trochu dobrý si s tím sednout k počítači). A udržím v sobě prášek, a ten občas i zabere. Ale jinak je to pořád ten roztomilej pocit, že člověku upadne půlka hlavy... Ale jak říkám, oproti tomu, co bejvalo, je to pohodička - alespoň ten žaludek už je lepší.
Ale jinak s těma práškama - u mně fungovalo, že i obyčejnej aspirin, když jsem ho vzala včas, dokázal zabrat (acylpirin kupodivu ne, ačkoli mi někdo tvrdil, že to složení je stejný). Akorát že jsem to zase nechtěla brát na každý blbý bolení hlavy (přece jenom žaludeční vředy nejsou zas až taková výhra), takže jsem to dost často prošvihla, zvlášť když mi pak časem zmizely aury a už jsem to nemohla odhadovat podle nich.
S těma věcma, co to dokážou vyvolat/zhoršit, to bude individuální, ale fakt je, že o červeným vínu a plísňovejch sýrech se to říká často. Já si červený občas dám, ale jsem s ním dost opatrná, protože párkrát na migrénu opravdu zafungovalo jako spouštěč. Plísňový sýry miluju (i za tu migrénu by mi to asi občas stálo) - ale zase je nejím po takovejch kvantech - a nikdy jsem u sebe přímou souvislost s migrénou nenašla. Zato mi migrénu spolehlivě do několika hodin spustěj houby a taky plody moře (mušle, sépie, chobotnice... - krevety a další havěť ale kupodivu můžu jíst beztrestně). Taky se samozřejmě trochu podepisovala HA, stres, začátek MS a podobné další radovánky - ale tam to nebylo na sto procent, kdežto po houbách a plodech moře jo, s tím jsem mohla počítat (a dodneška můžu - těch pár hnusnejch mirgén za posledních pět let nastalo, když jsem něco z tohohle, byť ve stopovým množství, nevědomky zbaštila).
Mívala jsem teda migrény v létě i v zimě, ale fakt je, že v létě to bejvalo horší (a nezapomenu na jednu migrénu, která se mi rozjela ve tři ráno ve vlaku z Bergenu do Göteborgu s přestupem v Oslu - fakt nepřeju nikomu zažít, zvlášť když se ten přestup odehrával s dvacetikilovým báglem - a sviňuchy v Oslu na nádraží chtěli za každou návštěvu záchoda pětikorunu - a my tam na přestup čekali asi hodinu, takže těch pětikorun padlo asi šest - a to už jsem teoreticky byla z nejhoršího venku). Ale v průběhu času jsem zjistila, že migrénu dokáže zmírnit mírný podchlazení, teplo ji jenom zhoršuje. Jo a taky je docela dobrý zkoušet do sebe po lžičkách narvat ledovou minerálku nebo ještě líp kolu, když žaludek při migréně neudrží tohle, neudrží už nic - jenom normálně studený nápoje nebo dokonce teplý jsou naprosto kontraproduktivní.
Ufff, sorry za velevýlev. Držím palce, ať se Ti migrény brzo taky polidštěj tak, že už ty prášky nebudeš ani potřebovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 10:46 am    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Ale v průběhu času jsem zjistila, že migrénu dokáže zmírnit mírný podchlazení, teplo ji jenom zhoršuje. Jo a taky je docela dobrý zkoušet do sebe po lžičkách narvat ledovou minerálku nebo ještě líp kolu, když žaludek při migréně neudrží tohle, neudrží už nic - jenom normálně studený nápoje nebo dokonce teplý jsou naprosto kontraproduktivní.
Ufff, sorry za velevýlev. Držím palce, ať se Ti migrény brzo taky polidštěj tak, že už ty prášky nebudeš ani potřebovat.


Jo, to bych se přidala, že vždycky poznám ,že už se to zlepšuje podle toho, že mi běhá mráz po zádech (regulérní zimnice), kterou po nějaké době vystřídá teplo (jak když vylezete z horké sprchy a hupsnete do pelechu).

Akorát, že když je venku třeba velký mráz, tak ten tu bolest hlavy vyvolává naopak (to už se mi párkrát stalo..)
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 10:56 am    Předmět: Citovat

Tojo, extrémní mráz není nic moc a může to spíš zhoršit - ale já to myslela tak, že mi občas pomohlo zalízt si bez svetru do nejstudenější místnosti v bytě/u kámošky na balkon), a tam se podchladit (odhaduju, že kolem mě bylo tak 16-18 stupňů) - tak se mi párkrát podařilo potvoru migrénu zahnat ještě dřív, než jsem se zbavila veškerýho obsahu žaludku a žlučníku. Embarassed Ale zase se člověk při tom může nastydnout (i když při obzvlášť roztomilý migréně tohle moc neřešíš, prostě chceš uniknout někam, kde to bude bolet míň a nějaký důsledky Tě moc nezajímaj).
Jo jinak s citlivostí na světlo a na zvuky to mám komplikovanější - samozřejmě vadilo ostrý světlo a hlasitý zvuky, na druhou stranu ani úplná tma a ticho nebyly to pravý. Asi nejlíp mi bylo (teda v noci) při potichu zapnutý televizi - ne že bych na ní koukala a sledovala, co se tam děje - ale vydávala přesně tu intenzitu světla a zvuku, co mi vyhovovala a uklidňovala mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

toto je smutná téma, migrény su fakt hrozné. keď som bola mladšia, tak som pár takých mala. síce som nezvracala, ale nedokázala som ani vstať z postele napríklad 3 dni v kuse. keď som išla na wc, tak som ledva išla pridržiavajúc sa všetkého možného. vždy mi bývalo aj zle od žalúdka, ale nikdy som šablu nehodila... ale viem že keď ma to sklátilo, tak jediné, čo mi pomohlo bolo ležať, ležať a ležať.... ani do školy sa nedalo, proste nič. muselo to samo odísť. ale mne migrény časom prešli, zato sa ale objavili bolesti hlavy iného druhu a príčiny... takže šiška bolí a bolí stále... na takú menšiu tlakovú bolesť hlavy som už v podstate zvyknutá a beriem to ako normálny stav...

čo sa týka spúšťania migrény, alebo celkovo bolestí hlavy, u mňa to môže byť fakt že čokoľvek, som citlivá na počasie, alkohol, už pomaly aj kofeín, pc, tv. najviac ma ale bolí hlava po veľkej psychickej záťaži (ktorú mám v škole v podstate skoro každý deň) a samozrejme stres... treba to proste sledovať a zisťovať čo robí neplechu a potom sa tomu vyhnúť radšej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 12:21 pm    Předmět: Citovat

Tak vidím, že jsem na tom ještě poměrně dobře, protože mi sice při migréně bývá blbě, ale až k zvracení obvykle ne... Aury taky nemívám. Taky musím zaklepat, že mi na ni zabírá obyčejný Ibalgin, ale musím to chytit zavčasu, jak se to rozjede, tak to je krize...
Spuštěčem u mě bývá třeba ta MS, plísňáky naštěstí ne, ale víno občas ano, zejména když ho piju samotné bez nějakého nealka.
A největší bonus je migréna v práci... To je skoro nepřekonatelný zážitek... Twisted Evil Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 12:37 pm    Předmět: Citovat

Tak se taky hlásím mezi migréniky. Spouštěčem je také MS, počasí, velké horko (mívala jsem ji v sauně), velká zima, zakouřené prostředí, blikání, moc světla a moc hluku, a zajímavé je, že se mi vždy spouštěla u hudby, kterou úplně nesnáším Shocked Takže přibuzlé "mužské" hlasy, přejednodušelé popy iq na úrovni houpacího koně.

Jinak byla jsem taky na EEG, spojilo se to s tím, že jsem měla i podezření na epilepsii, občas mám takový nepřímo epileptický záchvat, no občas... každý druhý den. Silné záškuby za krkem. Nakonec mi našli nějakou elektrickou anomálii na mozku, a řekli mi, že musím brát teď do konce života každý den dva prášky nějakých antiepileptik, tak jsem poděkovala a už se tam nikdy neobjevila Cool

A jak psala Titania, hrozně mě uklidňuje, když jdu spát a je potichu puštěná televize nebo ještě lépe počítač. Ta zář z monitoru a chrčení hardisku a šumění větráčku mi dělá hrozně dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.