Quo vadis?
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Otázky k serveru a oznámení o novinkách
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ee79d4da081c5afb4de9224ddc3a2f06Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 11:47 am    Předmět: Quo vadis? Citovat

Mám to tady ráda, a proto mi nedá nenapsat.
Už delší pozoruju proměny dv.cz se vzrůstajícímí rozpaky. Zdá se mi, že dv.cz sice procházejí překotným vývojem, ale není mi jasné, kam směřuje, jakými stránkami chce být, koho chce zajímat, v čem vlastně moderátoři (a hlavně asi Aha) vidí smysl těchto stránek a svojí práce?
Vím, že hlasy o rozplizávání a přílišné počínající masovosti dv.cz zaznívaly už dřív, ale teď se k tomu podle mého přidávají další věci, které nejsou mým šálkem čaje a dříve jsem si myslela, že by se zde nemohly objevit, protože nesouzní s duchem stránek. Namátkou, co mne z poslední doby nejvíc zarazilo:

Poradna vizážistky - ano, pomáhala jsem ji "rozjet" svým prvním dotazem, protože jsem na ni nechtěla zanevřít, aniž bych věděla, co má přinést. Dnes už to aspoň částečně vidím a nemyslím si, že sem patří. Není to nic proti Nicole, prosím!.

Vlasové studio Pokorní - ??? ehmm, zatím jsem mrkla na jejich stránky a žádný vztah k dlouhým vlasem bohužel nevidím.

Fórum - tady je to spíš jenom moje posteskuntí nad tím, že zajímavých debat je pomálu. Chápu, že tohle otcové a matky stránek asi neovlivní. Když se nějaké "chytlavé téma" objeví, skončíme na tom, ať si každý dělá co chce. Jako by smyslem debaty bylo, abychom všichni dělali a mysleli všechno stejně! Každý je zodpovědný za to, co dělá, to přece nemusím pořád opakovat - dikuzi chápu jako obohacení, pohled z jiné stánky, podnět k zamyšlení... nikoli jako návod nebo příkaz, jak mám něco dělat. Takže mi přijde líto, že tak často zabředneme do toho trucovitého "a však ať si každý dělá, jak uzná za vhodné. Tečka. Končím rozhovor."

Posledním impulzem byla ovšem Velká vánoční soutěž...Opravdu si myslíte, že má dv.cz zapotřebí vyhlašovat soutěžě o ceny "bunda YouTube" a "tričko Google"? Shocked Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 1:39 pm    Předmět: Citovat

Mně se poradna vizážistky celkem líbí, nic moc proti duchu stránek v ní neshledávám...
Studio Pokorní: mám podobný názor, ostatně už jsem ho i vyjádřila, ale asi to většina vidí jinak.

Fórum: no, je pravda, že delší dobu mě napadá něco trochu podobného, ještě spíš občas nevycházím z údivu nad lidmi, kteří sem přihlásí. Přiznávám, že někdy s prominutím "čumím jak péro" a marně přemýšlím, co tu ti lidé hledají... Embarassed Na druhou stranu docela často jsou k takovým velice pozitivní ohlasy v profilech, takže z toho vyvozuji závěr, že jakousi vnímací vadou jsem stižena jenom já... A taky, jak něco takového ovlivnit???
Ale ano, taky vnímám určitý posun a vnímám ho negativně... Jenže co s tím? A taky, kolik lidí to vidí podobně?

Soutěž mi nepřipadá nijak zvlášť hrozná, je pravda, že mě ty ceny taky trochu zarazily, na druhou stranu mě ale nikdo nenutí účastnit se jí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 2:43 pm    Předmět: Citovat

Klarus, díky! Je pěkné vědět, že to někdo vnímá aspoň částečně podobně. Smile
Vím, že mě nikdo nenutí účastnit se soutěže, ale to ani návštěv těchto stránek! Soutěže mi přijdou fajn, líbilo se mi, že dřív ty ceny byly nápadité a hlavně související s dv.cz - kartáče, šampony, nový smajlík, větší galerie. Ale reklamní předměty považuju tak trochu za zoufalství...

A v tom je právě asi zakopaný pes... Myslím, že obsazení vypadá podle toho, co stránka nabízí. Chodila jsem sem moc ráda, mj. i proto, že se tady probíraly zajímavé věci zajímavým a kultivovaným způsobem (většinou), atmosféra tady byla tišší, komornější a hlubší. Dv.cz pro mě bylo odreagování a zdroj zajímavých informací, nejprve o vlasech, později i o jiných věcech.
Dneska si otevřu stránku, bafne na mě agresivní logo "longhairpower" ve stylu pin up girls (uff... ale může být hůř, já vím. Tenhle typ útočení "na zákazníka" považuju za roztomilý na dobových materiálech, když vnímám uměleckou hodnotu obrázku. Ale tady mě popouzí právě ta "masáž" - do it!now! - a mám sto chutí se ostříhat!), nová soutěž o reklamní předměty (proč? vždyť je zajímavá sama o sobě!) a fórem se musím prohrabávat, abych našla něco, co se dá číst. Cítím se tady čím dál tím víc "mimo". Někdy je to tady celé taková výlevka, příspěvky se píší, aby se psaly, ne aby něco někomu sdělovaly.

Nevím, možná jsme v menšině, možná ne. Stránky s povrchní diskuzí, vedené v trendy a in stylu, přitáhnou jiný typ lidí, než kteří zde byli dříve (Všímám si, že hodně členů, od kterých jsem četla příspěvky nejraději, protože byly zajímavé, přestalo psát - proč?). Právě proto by mě vcelku dost zajímalo, jakou má Aha přestavu o tom, jak by měly dv.cz vypadat a pro koho být. Připadá mi, že se celý projekt dv.cz poněkud vymyká z rukou... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 3:13 pm    Předmět: Citovat

terez, ja s tebou taky souhlasim.
kdyz sem ted jdu, je mi spis smutno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 3:32 pm    Předmět: Citovat

Mě hodně mrzí ta promarněná šance. Zdálo se mi, že jeden čas tady byla poměrně vysoká koncentrace duchaplných příspěvků a fajn členů, kteří je psali. Dneska jsou stránky jinde - jsou akčnější, rychlejší, "našlapanější", povrchnější, "otevřenější", líbivější, wau!
Chápu, že uřídit takový projekt není žádná sranda, ale je to škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 3:45 pm    Předmět: Citovat

Možná teď řeknu úplnou blbost, když tak to Aha uvede na pravou míru, ale aby měly takovéhle stránky šanci vydržet, tak asi musí být trochu větší, aby si na sebe byly schopné vydělat.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 5:33 pm    Předmět: Citovat

hiami napsal:
terez, ja s tebou taky souhlasim.
kdyz sem ted jdu, je mi spis smutno


souhlasim, mam uz delsi dobu podobny pocit Sad Kdyz jsem sem zacinala pred vice nez rokem chodit, bylo to uplne o necem jinem, citila jsem se tu hrozne dobre, bylo tu spoustu zajimavych diskuzi, lidi,...ted mi prijde, ze to upada, diskuzi uz se spise moc nezucastnuji, mam pocit, ze sem uz nejak nezapadam, nevim, ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 5:48 pm    Předmět: Citovat

I já musím souhlasit, Llucy mi píše z duše. Považuju se za svého času dost vášnivou pisatelku na tomhle webu, ale poslední dobou nemám do čeho přispět, tak jen sem tam nakouknu. Škoda, kdysi jsem pociťovala skoro závislost na DV...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 6:06 pm    Předmět: Citovat

Smile

Diky za nazory. Co DV existuji tak nepamatuju, ze bychom nevedli diskuse o smerovani. Uz kdyz jsme presli z pouhopouheho malinkeho fora na dlouhevlasy.unas.cz sem, tak to byl mazec Wink Ale je to tak jedine spravne, nebot smerovani serveru bude takove, jake si ho udelame, vsichni co jsme tady. Za sebe vnimam jako dulezite to, ze:

- to tu bude vzdy komunitni prostor, tzn. zalozeny na "hlasu zdola" a davajici prostor lidem, kteri treba maji i netradicni nazory a vubec jsou v pozitivnim slova smyslu zvlastni
- ze to nebude uzavreny prostor, tzn. ze by skupinka urcitych "mazaku" mezi sebe nepustila ostatni
- ze to bude bezpecny prostor, tzn. nebude zde dochazet k osklivostem na urovni verbalni a uz vubec ne jine, naopak ze zde bude i nadale vladnout pozitivni duch
- ze to bude cele propojovat to tema dlouhych vlasu a sprizneneho zivotniho stylu
- ze nas tu bude relativne hodne, za pomoci moderatoru a sikovne struktury presto vsak zvladnutelne mnozstvi lidi, zaroven jsme lokalni, tzn. nejsou plany na to byt nejaka celosvetova komunita. Rovnou ale rikam, ze by mne zajimalo, jak sem privest vice kolegu ze Slovenska, neb mi prijde, ze jsou na tom v mnohem stejne, jak my, a proto je to porad "lokalni zamereni".
- ze tu bude prostor i na experimenty ohledne toho, co server nabizi a jak
- a ze si server na sebe vydela, protoze investice jsou nutne porad a pokud do toho mam i ja lit svuj cas, tak si nemuzu dovolit to delat ciste jako hobby

V tomto smerovani jsme na tom myslim porad stejne.

Tak a ted odpovedi na konkretni namety v tomto vlaknu, v nahodnem poradi:

1) Longhairpower ikona: puvodne to melo byt neco uplne jineho, uznavam, ze se zamer zcela nepovedl, dal jsem to pryc Smile

2) Video-soutez: toz, je to experiment, sam nevim, jak to dopadne Smile Treba nikdo nebude umet nahrat video, treba nikdo nebude chtit dat uces na YouTube, treba vsechny odpudi ony drobne ceny. Treba ale vznikne par zajimavych videjek, o ktere rozsirime nasi sekci Ucesy a budeme pro lidi zase o neco zajimavejsi stranka. Kazdopadne i podle toho, jak to dopadne, zase budeme o neco moudrejsi ve smerovani serveru.

3) Souteze obecne: byly, jsou, a budou a chtel bych, aby byly vice. Zaroven vim, ze nelze neustale soutezit o velikost galerii a rad bych se vratil k tomu, co spustila Sirael, tzn. i souteze o ceny. Dokud nespustime e-shop, nemame v tuto chvili zadneho partnera, ktery by nam ceny poskytnul, krome mych partneru (Google Smile) z jinych projektu nebo Pokornych (k nim samostatne viz nize). Zaroven chci do budoucna zcela jiste najit partnery i mezi "spriznenymi" vlaso-firmami (tedy ne Pantene, napr, s temi si nikdy rozumet nebudeme). Znamena to ale, ze ale tomu musim venovat cas, ktery tomu i rad venuji, pokud to nebude ochuzovat moji rodinu o dovalene mamuty Wink Kazdopadne uz ted muzu prozradit ze dalsi soutez bude opet o kancaky a bude ve spolupraci s jejich distributorem Janeke, jejichz kartace jsou mezi vami velmi popularni.

4) Uroven diskusi ve forech: toto je mili clenove jen a jen o vas. Ani admin ani moderator nikterak neovlivni, o cem si tu povidate. Nahazujte zajimava temata, nebojte se kontroverze vedene v pozitivnim duchu, nebojte se mit nazor a pustit ho ven. Pokud mate pocit, ze ten prostor zde nemate, pak je to prace pro mody+admina. Uroven obsahu je ale jen o nas vsech zde.

5) Poradna: poradna se prubezne doladuje ale i nadale ji vnimam jako jednu ze sluzeb, ktere prinasime vam, tzn. nasemu clenstvu. Poradna rozhodne nenahrazuje hlas zdola. Uz nejakou dobu premyslim, zda Poradnu nejak neprejmenovat, nebo neucinit soucasti fora, aby to bylo i vam patrnejsi. Co myslite?

Mozna jste si take vsimli, ze jsme zrusili vlasovou poradnu - nicmene aby poradna skutecne fungovala jako poradna, tak musi byt schopna odpovedet na vse a specialni temata tykajici se vlasu potrebuje vlasove odborniky. A taci jsou u nas jen v salonech. Pokorni jsou u nas nicmene pouze pro tento typ specializovanych dotazu, ktere se Nicole jim rozhodne predat. Je to role sveho vyznamu, nicmene ji myslim ani oni ani ja neprecenujeme a k tomu chci vyzvat i vas Wink

6) coz nas privedlo na tema Pokorni. Jako se vsemi klicovymi lidmi na serveru, i s nimi jsem se potkal a citim, ze jsme sladeni, prestoze jejich stranky tomu skutecne nenasvedcuji. Maji velice podobny nazor na vlasy a kaderniky, jak vetsina tohoto spolecenstvi - napr. neuznavaji nekomunikaci se zakaznikem, ktera muze vyustit napr. v ustrizeni 30 cm misto jen zastrizeni konecku, nepouzivaji silikony, jejich "chemie" je "salonove" urovne, tzn. ta nejdrazsi, ktera je proto plna prirodnich veci.... neuznavaji porady typu "Vypadas skvele" a nesnasi soucasnou modu prostrihavani. Sam jsem byl (prijemne) prekvapen.

Piste klidne dale... A bylo by fajn se bavit i o tom, jak veci pripadne delat, nez nedelat Wink (... ovsem beru oba hlasy, to ne, ze ne...)
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 7:42 pm    Předmět: Citovat

Dovolím si zde jeden názor nově příchozího člena, doufám že nikdo nebudete mít pocit že se někam vtírám či "fušuji do fora" Smile Tento server jsem objevila asi před půl rokem, ale aktivněji se zapojuji jen krátce - předtím jsem spíše jen pročítala a hltala co zde starší a moudří napsali;-) A hrozně jste mě inspirovali(y). Jen díky vám jsem vyzkoušela umýt si vlasy vajíčkem, prodloužit intervaly mezi mytím, koupila si kokosový olej, chovám se šetrněji.... Nevím zda to vláskům pomohlo hodně, každopádně mě ano. Tak nějak mnohem přemýšlím více nad tím co jím a co kupuju a co dělám, tak celkově, zdravý životní styl... (eh, sice nevidím moc veliké výsledky co se týče např. ekzému ale tak celkově, např jsem ten půlrok nebyla nemocná). Ale upřímně? Jen díky tomu "zdravému jádru" - nechci jmenovat, zapomněla bych na někoho, ale myslím že mi rozumíte - vy co jste tady už dlouho, takové ty matky toho fora co nám nezkušeným dáváte moc cenné rady do života(vlasů). Nevím jak to napsat, cítím že se mezi vás dostává čím dál tím více holek s "elséváckými šampony" a ruší tu vaši přírodní a krásnou auru... ale nenechte si ji zrušit, moc prosím prosím, byla by to hrozná škoda, nezahořkněte a pište dál svý úžasně moudrý věci... Já totiž tady na většinu svých problémů (všech, nejen vlasových) dostávám mnoho rad(byť nepřímo) a je to takový balzám... Děkuju děkuju Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.