Hodně zacuchané vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d5fb5b17c0348aa313fca5719b42ef33Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 3:59 pm    Předmět: Citovat

Liška napsal:
Mám podobný problém, začaly se mi víc cuchat vlasy po henně, což úplně nechápu, když v ní používám i olej a celkově jsem trošku doufala ve spíš opačný účinek Laughing Ráno vstanu a čtvrt hodiny s bolestí rozčesávám, nemůžu už spát jinak než s culíkem/spletenými vlasy, stačí si den nerozčesat vlasy a už můžu pomalu vystřihovat dredy, a to mám vlasy sotva pod lopatky. Hlavně "super" je teda to, že můžu česat a česat a stejně mám pořád na palici zelektrizované hnízdo malých vlásků, takže v práci se mě občas někdo zeptá, jestli jsem se nezapomněla učesat... Very Happy

Zkusila jsem snad už všechny kondicionéry na trhu a nic, třeba po Head and Shoulders je to hrozná katastrofa, i když dělá prima objem... Jediné, co mi na to rozčesávání pomáhá, je taková ta maličká fičura od Avonu, tušímže Avon Advanced Techniques Dry Ends Serum. Nemáte někdo tip na konkrétní dobře rozčesávající kondicionér/balzám?

Podle toho co píšeš mě napadlo, jestli to třeba nění silikony nebo něčím jiným z chemických šamponů, zkoušela jsi někdy i nějaké přírodnější šampony, nebo aspoň bez silikonů a parabenů? Protože představa, že bych si já umyla vlasy H&S a pak je nahennovala se mi naprosto příčí (i když někomu to samozřejmě vyhovovat může), protože složení H&S není zas tak nepodobné tomu s čím se drhne podlaha a henna už to moc nezachrání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 5:19 pm    Předmět: Citovat

Taky se mi od doby, co používám hennu, vlasy cuchají o něco víc. Mají díky ní prostě tendenci být sušší, než bývaly. Myslím si ale, že se to dá docela dobře předejít kapkou oleje do konečků či délek. (Mně osobně třeba vyhovuje Alverde - mandlový a arganový olej v aplikátoru, ale i jiné lehčí oleje, jako je meruňkový či makadamiový.) Přes noc se hezky vsákne a ráno stačí jen vlasy uhladit.
S různými rozčesávacími spreji jsem zatím neudělala snad jedinou pozitivní zkušenost, bohužel. Popravdě mi přijde, že aspoň u mě to akorát zhoršily - po ránu sice zabraly, ale za pár hodin byly vlasy ještě sušší a rozčepýřenější než předtím... To je pak začarovaný kruh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Liška
0-7
0-7


Založen: 13.12.2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 5:20 pm    Předmět: Citovat

Elysion napsal:

Podle toho co píšeš mě napadlo, jestli to třeba nění silikony nebo něčím jiným z chemických šamponů, zkoušela jsi někdy i nějaké přírodnější šampony, nebo aspoň bez silikonů a parabenů? Protože představa, že bych si já umyla vlasy H&S a pak je nahennovala se mi naprosto příčí (i když někomu to samozřejmě vyhovovat může), protože složení H&S není zas tak nepodobné tomu s čím se drhne podlaha a henna už to moc nezachrání...


Jo, jo, to H&S byl spíš takový výstřelek, chtěla jsem zkusit, jestli budu mít taky super vlasy jako ty děvčice z reklamy a ten jejich kondicionér voněl krásně jablkově Embarassed Laughing
Teď používám Balea šampony bez silikonů a kondicionér s arganovým olejem od Garnier - už jsem toho teda vyzkoušela samozřejmě víc, ale s ničím jsem zatím nebyla moc spokojená, je to spíš taková znouzectnost... Díky bohům, že jsem díky tomuhle fóru narazila na Tangle Teezer, jinak bych si snad delší vlasy už nenechala narůst nikdy Laughing

Zkoušela jsem z přírodnějších Yves Rocher, tu jejich čistě přírodní (?) řadu šamponů - tuším Reparation? - co měla být právě na cuchající se suché vlasy a byla to katastrofa, hned po umytí se mi zacuchaly vlasy už přímo u hlavy, což je pro mě teda ta nejhorší rozčesávací lahůdka (konce si člověk hodí do culíku a pak to tak netáhne, ale tohle!) a vlasy jsem měla jak slámu, hnus... Pak jsem chtěla zkusit Baronku, ale někdě jsem právě narazila na to, že to někomu udělalo to samé, tak jsem to s přírodními šampony na nějakou dobu zbaběle vzdala.

Samozřejmě kdybych nějak narazila na přírodní šampón + kondicionér, co by mi když už nic jiného tak ty vlasy alespoň umožnil po ránu bezbolestně rozčesat, tak ho kupuju jak divá! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Liška
0-7
0-7


Založen: 13.12.2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 5:21 pm    Předmět: Citovat

astrid napsal:
Taky se mi od doby, co používám hennu, vlasy cuchají o něco víc. Mají díky ní prostě tendenci být sušší, než bývaly. Myslím si ale, že se to dá docela dobře předejít kapkou oleje do konečků či délek. (Mně osobně třeba vyhovuje Alverde - mandlový a arganový olej v aplikátoru, ale i jiné lehčí oleje, jako je meruňkový či makadamiový.) Přes noc se hezky vsákne a ráno stačí jen vlasy uhladit.
S různými rozčesávacími spreji jsem zatím neudělala snad jedinou pozitivní zkušenost, bohužel. Popravdě mi přijde, že aspoň u mě to akorát zhoršily - po ránu sice zabraly, ale za pár hodin byly vlasy ještě sušší a rozčepýřenější než předtím... To je pak začarovaný kruh.


Já zkoušela kokosový olej, ten úžasně voní - ale i když si ho dám trošku, snad nikdy se mi přes noc nevsákne a ráno vypadám jako Severus Snape, takže si musím vlasy zase umýt a jsem tam, kde jsem byla Very Happy Díky ale za tip na Alverde makadamiový olej, o tom jsem uvažovala, ale nevěděla jsem od jaké značky:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út leden 27, 2015 5:25 pm    Předmět: Citovat

Liška: Je to jen tip, třeba Ti to nakonec sedne. Wink (Za mě mám makadamiový vyzkoušený jen od Saloos, ale přišel mi dobrý...)
S kokosovým olejem jsme na tom jinak podobně. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 8:23 am    Předmět: Citovat

Liška napsal:
Mám podobný problém, začaly se mi víc cuchat vlasy po henně, což úplně nechápu, když v ní používám i olej a celkově jsem trošku doufala ve spíš opačný účinek Laughing Ráno vstanu a čtvrt hodiny s bolestí rozčesávám, nemůžu už spát jinak než s culíkem/spletenými vlasy, stačí si den nerozčesat vlasy a už můžu pomalu vystřihovat dredy, a to mám vlasy sotva pod lopatky. Hlavně "super" je teda to, že můžu česat a česat a stejně mám pořád na palici zelektrizované hnízdo malých vlásků, takže v práci se mě občas někdo zeptá, jestli jsem se nezapomněla učesat... Very Happy
Já mám tenhle problém, když jdu občas spát s vlhkou hlavou. Nejlepší na rozlítanost, neupravenost atd mi připadá dát těm vlasům nějakou ,,formu" už při schnutí. Nechat proschnout a hned česat. Ty malý povětšině lehnou. (Kromě těch, co trčí z pěšinky Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 6:38 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem použila od gliss kur denní elixír s oleji a od rána mám rozpuštěné vlasy nebo v culíku a vlasy se necuchají. To uz jsem dlouho nezažila. Poslední dva měsíce jsem chodila jen v copu.jo jo holt jsou přerušené z heny. Do ted jsem používala vše bez silikonu, ale bohužel, u me to není výhra. Do délek silikony mít musím.

Doplnění.
Úspěch se nekoná, vlasy se dredy pořád.
Ale koupila jsem Bione šampon a koindicioner a je to o moc lepší. Jsem ráda, že ty silikony nepotřebuji.


Naposledy upravil hadecko dne út březen 10, 2015 12:19 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2015 12:58 pm    Předmět: Citovat

Předem se omlouvám - jak se znám, tak z toho bude román...

Mám kudrnaté vlasy (typ 3B/3C), tzn. rozčesávám zásadně za mokra. Nedávno jsem zkusil přejít na čistě přírodní, doma dělané věci. Šampón funguje skvěle. Problém je, že umyje vlasy tak dobře, že pak po sobě vůbec nekloužou. A to je při mých uzlících (které do sebe s oblibou zapletou celý pramen nebo dva) horor.
Zkusil jsem to řešit olivovým olejem. Samotným i s něčím míchaným. Nakonec nejlepší bylo namočit prsty do oleje a začít jejich pomocí rozčesávat. Zabralo to velmi dobře. Ale i když jsem nespotřeboval víc než 1 - 2 PL oleje, tak jsem ho prostě nedokázal vymýt (někde jsem tu četl, že kudrnaté vlasy mohou být pórovitější, tak je to možná tím). Dobré je, že oblečení a polštář to nemastí, ale funguje to jako gel - je to bez objemu a vypadá to poněkud divoce. Ženě se stejným typem vlasů by to určitě ohromně slušelo, ale já si připadám jak debil.

Takže k mému dotazu: neznáte něco, díky čemu by vlasy lépe klouzaly (aby se to dalo rozčesat) a co by se následně dalo bez problémů vymýt (tedy by to asi neměl být olej)?
Nějak si totiž nedovedu představit, že by ty různé recepty z článků jako med, vejce, jogurt apod. na tohle fungovaly. Nebo ano?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2015 6:23 pm    Předmět: Citovat

Portos: možno nejaký ľahší olej - kokosový, mandľový, broskyňový... dobre sa vsakujú a s vymývaním tiež nie je problém...
olivový je skôr z tých hutnejších, takže vymývanie a vsakovanie je horšie
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 12:47 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Takže k mému dotazu: neznáte něco, díky čemu by vlasy lépe klouzaly (aby se to dalo rozčesat) a co by se následně dalo bez problémů vymýt (tedy by to asi neměl být olej)?

Mně na zacuchvání nejvíc pomohla henna (nebo aspoń si to myslím, že za to může). Jelikož ale vlasy na zrzavo nabarvit asi chtít nebudeš, tak by možná mohla mít podobný účinek cassia (bývá označována jako "neutrální henna") - ta nebarví, nebo maximálně někomu po delším používání vlasy o odstín ztmaví... Je to prášek z listů té kytky a zalitím vznikne takové "bahno", které si na ty vlasy dáš a zabalíš do igelitu jako masku. Vymýt by to mělo jít, při delším a pořádném oplachování možná i bez šamponu, a nikdy jsem neslyšela, že by z ní měl někdo mastné vlasy... Smile
Ale teda nevím, jak se jako chlap k takovým procedůrám stavíš, tak se kdyžtak nenaštvi, pokud by ti to připadalo moc zženštělé Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.