Hodně zacuchané vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ff259de2418059df691822e451f87ca2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2015 10:52 am    Předmět: Citovat

Díky moc za rychlé odpovědi!

seelya: Zkusím, uvidím. Snad se ty oleje budou chovat lépe Smile

Elysion: Když jsem procházel témata, tak jsem na hennu taky narazil, ale asi ne v tom nejvhodnějším vlákně. Teď když jsem na to koukl pořádně, tak to vypadá víc než zajímavě.
Jinak moc zšenštilé mi to rozhodně nepřipadá. V používání takových procedur mi brání tak maximálně moje lenost... Very Happy

Ještě jednou díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2015 6:37 pm    Předmět: Citovat

Hmm, zajímavý. Tak ten olej vydržel ve vlasech cca 5 dní od posledního mytí, takže stačilo namočit a dalo se to rovnou rozčesat (to se u mě rovná takřka zázraku). Něco mi říká, že ta skoro 14-tidenní de facto nepřetržitá olejová kúra měla něco do sebe.

Jinak mandlový olej objednán. Akorát než jsem na e-shopu našel hennu, tak jsem narazil na shikakai. A vypadalo to velmi dobře (i podle popisů tady na fóru). Na tu proceduru s hennou jsem přecejen moc línej. To se musí nechat uzrát. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2015 11:24 pm    Předmět: Citovat

Tak ono delší olejování může docela prospět - zřejmě to Tvoje vlasy potřebovaly... Wink Mně ještě napadlo (ale to dost záleží na konkrétní přírodní péči, kterou jsi používal), jestli by třeba nepomohly octový oplachy po umytí (tj. lžíce octa do půllitru až litru vody - já to třeba používám, když myju různejma mejdlama na vlasy, vlasy jsou pak jemnější a "zvladatelnější", nicméně to dost záleží na tvrdosti/měkkosti vody a tak). Ale třeba tvoje háro fakt potřebuje jenom jednou za čas pořádně proolejovat a bude naprosto spokojený. Ono dost často různý přírodní šampony a mýdla mají při delším používání tendence vysušovat...
Nicméně shikakai je v každým případě dobrá volba a mohlo by taky pomoct - přece jenom neodmašťuje tak silně jako šampony, tak by vlasy mohly zůstat v lepší "rovnováze" a oleje by jim mohlo stačit jenom sem tam pár kapek. Každopádně držím palce. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2015 3:10 pm    Předmět: Citovat

Ocet jsem taky zkoušel. Ale já se předtím asi nevyjádřil dost jasně - "rozčesávání za mokra" u mě znamená rozčesávání s šamponem/kondicionérem/maskou/... na hlavě (za pomoci prstů). Až potom oplach a závěrečná "tvorba účesu" hřebenem. Jinak to prostě nejde. Sad

Jinak shikakai už odzkoušeno a je to naprosto geniální. S tím se rozčesávalo líp než s jakoukoliv chemií, co jsem kdy měl. A zajímavý je, že vlasy mi ještě nikdy neuschly tak rychle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá únor 20, 2015 1:23 pm    Předmět: Citovat

Tak to je fajn, že shikakai pomohlo - moje vlasy pro něj mají taky slabost.
Wink Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirča
81-160
81-160


Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 1:43 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Tak to je fajn, že shikakai pomohlo - moje vlasy pro něj mají taky slabost.
Wink Cool


A co to jeee? To se dá koupit v drogérii nebo nějaké specializované obchody? A to pak nebudu potřebovat kondicionér? Bez toho se totiž ani nehnu s mýma jemnýma vlasama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 5:17 pm    Předmět: Citovat

Shikakai je namletý plod jedné rostliny. Rozmíchá se to s vodou (příp. i s trochou oleje), udělá se bahýnko, napatlá a po chvíli smeje. Člověk by to neřekl, ale umyje skvěle.
Jinak za sebe musím říct, že jsem míval dost pórovité a hrubé vlasy. A stačilo jedno použití shikakai a vlasy se nádherně urovnaly (jako kdyby to udělalo ochrannou vrstvu, ale s trvalým efektem).

Akorát nakonec mi na shikakai najela alergie, takže jestli bys chtěla, tak můžu přenechat, co mi zbylo.
Jinak koupit se to dá nejlevněji asi tady: http://www.spektrumzdravi.cz/vlasovy-prasek-shikakai-100g
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirča
81-160
81-160


Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 5:30 pm    Předmět: Citovat

No a hází to nějakou barvu? Já netuším, co by mi to po tom zesvětlování vyrobilo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 9:32 pm    Předmět: Citovat

Shikakai by neměla. Resp. já mám černé vlasy, ale bílé spáry mezi dlaždičkama stačilo pořádně umýt a byly zase bílé. (Narozdíl od amly, což je jiné namleté ovoce, většinou doporučované jako kondicionér k shikakai - i když podle mě to jako kondicionér vůbec nefunguje.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2015 8:08 am    Předmět: Citovat

Mirčo - Portos už to vlastně řekl za mě.
Akorát dodám, že barvit by nemělo - ale jak je to v kombinaci s odbarvováním fakt netuším. (O barvení se mluví spíš v souvislosti s tou amlou, o který se Portos zmiňuje).
A jestli to budeš zkoušet, tak moje vychytávka je smíchat shikakaiovou kašičku s trochou jogurtu, ta Portosova kombinace s olejem je spíš pro kudrny, na nás rovnovlásky je to dost silný a je fakt těžký vychytat množství oleje, abychom pak nevypadaly jako zplihlej vodník - ten jogurt je takovej bezpečnější).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.