Tmavé vlasy a henna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=19664538337d3b4bce224cea764232bfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út listopad 17, 2015 10:45 pm    Předmět: Citovat

Tak ony různý alergie jsou potvory a co vím, tak s indigem má problémy víc lidí (dost často spouští migrény - i když mě se to povedlo i bez indiga, stačilo, když jsem do henny přidala kafe). A je pár lidí, který mají dokonce i alergii na samotnou hennu - i na vyloženě kvalitní. Holt ona většina látek tel alergenní potenciál má, no. Ale u čistý henny jsem se s alergickejma reakcema potkala daleko míň často než u toho indiga, fakt to byly vyloženě výjimky.
Melisso, já bych asi na tvým místě zkoušela vymejvat (olejový zábaly, jogurt a tak dál) - uvidíš, třeba až to trochu zesvětlá, bude se Ti to líbit víc. Ale pak už bych případně fakt hennu ředila cassií - případně, kdyby sis troufala i na to indigo, tak tím (ale tam nemám zkušenost, takže fígle moc neporadím). Třeba nějaký natónování šedivek plavozrzavou bude fungovat líp. Ale holt to bude furt spíš teplej odstín. Taky jsem slyšela, že maličko ztmavuje pravidelná aplikace amly, ale to bude asi fakt nepatrný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2015 10:43 am    Předmět: Citovat

Ahoj Titanio,
chtěla bych zůstat u henny, protože má blahodárné účinky na vlasy a vlasovou pokožku. Chemii už nikdy více Smile Narušovat a ničit si vlasy jen kvůli tomu, abych zakryla pár šedin si nechci ničit vlasy.
Já místo igelitové folie dávám na vlasy igelit čepku či pytlík a je to v pohodě, spíš si myslím, že mi vadí indigo a když se vlasy zbalí do folie= zapaří se a z toho se mi asi dělalo blbě. Bylo to divné, jako když máš pocit, že je Ti na omdlení a někdy zle od žaludku( až k pocitu, vyzvrátit)
ale kvůli tomu jsem si řekla, že budu jen u henny bez indiga a k chemii se nevrátím. Smile
Chtěla jsem se zeptat : Cassia bezbarvá henna má stejné účinky jako klasická čistá henna? Je lepší či slabší?

Děkuji moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2015 11:11 am    Předmět: Citovat

Tyrkys - jak to popisuješ, tak to dost možná je fakt reakce na to, že je najednou na hlavu teplejc než na zbytek těla, a za chvíli se to srovná. Asi dvakrát se mi stalo něco podobnýho, když jsem dávala hennu a něco na mě lezlo nebo jsem byla hodně utahaná, nejspíš tam nějakou roli může hrát i tlak a tak dál. U toho přidanýho kafe se mi to teda stalo taky, ale tehdy to vzápětí přešlo v pořádnou migrénu (ale ta u mně taky bývá spojená s pořádnou nevolností). Každopádně držím palce, ať Tě to už nepotká a hennuješ v pohodě.
Jinak cassia taky regeneruje, ale o něco slabějc než henna a rychleji se vymývá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2015 11:46 am    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Tyrkys - jak to popisuješ, tak to dost možná je fakt reakce na to, že je najednou na hlavu teplejc než na zbytek těla, a za chvíli se to srovná. Asi dvakrát se mi stalo něco podobnýho, když jsem dávala hennu a něco na mě lezlo nebo jsem byla hodně utahaná, nejspíš tam nějakou roli může hrát i tlak a tak dál. U toho přidanýho kafe se mi to teda stalo taky, ale tehdy to vzápětí přešlo v pořádnou migrénu (ale ta u mně taky bývá spojená s pořádnou nevolností). Každopádně držím palce, ať Tě to už nepotká a hennuješ v pohodě.
Jinak cassia taky regeneruje, ale o něco slabějc než henna a rychleji se vymývá.


To jsem si taky říkala, že to bude tím, že když vlasy zamotáš do igelitové folie, tak je tam větší teplo než po celém těle. Jenže já mám od mala nízký tlak a někdy se mi stane, že je mi na omdlení, tak rychle sednu do křesla a nohy nahoru. Ale už jsem si na to zvykla, tak to může být i tím tlakem. Jinak co vše mohu do cassie přidat? To kafe mohu taky? Díky za info. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2015 1:06 pm    Předmět: Citovat

Tyrkys napsal:
Jinak co vše mohu do cassie přidat?
Tady je takové základní shrnutí:
http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=373392#373392
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2015 1:28 pm    Předmět: Citovat

Já bych si spíš tipla reakci na indogo-migrénu. Taky jsem musela od směsí s indigem upustit. Jak jsem si to dala na hlavu, tak to bylo "Migréna startuje za 3,2,1...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2015 2:06 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Já bych si spíš tipla reakci na indogo-migrénu. Taky jsem musela od směsí s indigem upustit. Jak jsem si to dala na hlavu, tak to bylo "Migréna startuje za 3,2,1...


je to velká škoda, že po indigu mi je zle. Sad Vidím, že Tobě také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2015 5:12 pm    Předmět: Citovat

Tyrkys napsal:
wensdy napsal:
Já bych si spíš tipla reakci na indogo-migrénu. Taky jsem musela od směsí s indigem upustit. Jak jsem si to dala na hlavu, tak to bylo "Migréna startuje za 3,2,1...


je to velká škoda, že po indigu mi je zle. Sad Vidím, že Tobě také.

Na ztmavení a zhnědnutí se dá ještě použít Katam, ale nemá tak silný barvící účinek jako indigo. Ale jak působí na migrénu nemám tušení.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2015 10:29 pm    Předmět: Citovat

Titanie, srdečně zdravím a děkuji za Tvou účast. Smile udělám to, jak říkáš. zkusím to trošku stáhnout a pro příště najít jiné řešení. asi holt budu spíš sennovat než hennovat. o amle jsem taky přemýšlela, že by se tím nic nezkazilo. dá se ta míchat s cassií? myslím, jestli se nějak netlučou..

zetonek - katam.. na to jsem už taky někde narazila. díky za připomenutí! Smile musím to vyzkoušet.

a taky jednou asi zkusím něco s trochou indiga. třeba mi neplechu neudělá a jistá si být nemůžu, dokud to netestnu.

kdysi jsem si dávala hennu z dm černou, ale tam indigo není, ne? tam bude spíš kdovíco než indigo. každopádně ta mi nedělala myslím nic zlého (rozhodně to nebyla migréna), kromě toho, že příšerně smrděla.. je to už dávno, ale pamatuju si matně na nějaké mírné bolení hlavy, ale přičítala jsem to moc stažené fólii a šátku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2015 8:49 am    Předmět: Citovat

Ahojky Melisso, není zač Wink . Co vím, tak amla s cassií by se tlouct neměly, alespoň jsem na to nikdy nikde nenarazila. Jinak katam měla kámoška, ale co do barvicích účinků byl fakt dost slabej, takže jí ty teplý odstíny v henně moc nevyrovnal - ale ona barvila čistou hennou a tu hned tak něco nepřebije, možná s cassií ten výsledek bude vidět líp. A indigo klíďo zkus - zase to není pravidlo, že je po tom zle každýmu, třeba Tobě naopak sedne. (A pokud jde o DM hennu, tak budeš mít as s tím indgemi pravdu, mám pocit, že to kdysi někdo tu černou podomácku testoval (podle nějakýho návodu na internetu), a vyšlo mu, že na indigo to moc nevypadá.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.