Tmavé vlasy a henna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d6c19a4ce3c37e4643bd716273a06f97Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2015 9:03 am    Předmět: Citovat

melissa napsal:
kdysi jsem si dávala hennu z dm černou, ale tam indigo není, ne? tam bude spíš kdovíco než indigo. každopádně ta mi nedělala myslím nic zlého (rozhodně to nebyla migréna), kromě toho, že příšerně smrděla.. je to už dávno, ale pamatuju si matně na nějaké mírné bolení hlavy, ale přičítala jsem to moc stažené fólii a šátku.



Ahoj Melisso,
myslím, že černá henna z DM je spíš snítka prachu a nějaké té chemie, aby směs držela v určitém stavu. Hodně mne zarazilo, když jsem četla na obalu : Intenzivní barvení-teplota vody 100 stupňů. regenerace a barvení - 60-90 stupňů a regenerace - min 60 stupňů . Přikládám foto http://www.ruzovychroust.cz/wp-content/uploads/IMG_9257.jpg

Myslím, že jsou lepší henny a kvalitnější. Jen škoda, že třeba Henné color dává do červených odstínů pikramát sodný Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2015 4:46 pm    Předmět: Citovat

Ono s tim pikramatem to zas neni tak super zhave. Ano, neni to prirodni latka, ale v porovnani s tim co se strka do chemickych barev (nebo i obyc samponu!) je to nic.

Ano, muze drazdit pokozku hlavy, ale kdyz si clovek na zdejsim foru pocte, kolik lidi ho pouziva a kolik s nim melo nejaky problem tak zjisti, ze se spise osype z jahod nebo ze "superantialergenniho kremu" ... jen muj nazor, sama Hennecolor bordo pouzivam uz par let a problem jsem nikdy nemela. A to mam pokozku obecne dost citlivou, jakmile predavkuju (jakoukoliv) hennovou smesku citronovou stavou, tak to citim jeste druhy den ... Laughing ... a pikramat se mnou ani nehne.

A ke slozeni DM henny ... tam snad ani neni potreba se k tomu vic vyjadrovat. Vsechny krabicky maji slozeni stejne a kazda barvi jinak ... takze budto chemie (coz si nemyslim ale buhvi, ja do vyroby nevidim) a nebo to tak jako tak mixuji mezi sebou (cassia, henna, indigo). Jakmile "henna" barvi tmavohnede/cerne bud to neni henna (ale nejaka chemicka mnamka s hennou), nebo je tam vyznamna primes indiga. Lawsonie sama o sobe barvi jen a pouze do zrz/cervena (mozna svetle hnedocervene kdyz se zaleje jen teplou vodou a tudiz se prilis mnoho barviva neuvolni).

Ony zminovane teploty jsou mozna myslene dobre, ale takhle to fakt nefunguje. Henna regeneruje vzdy, at se zalije vrouci vodou nebo vodou o 50°C, rozdil je predevsim v barevnosti. Samozrejme cim vice barviva se na vlasy nabali, tim jsou "vice chranene" a tudiz "zregenerovane" ... ale to je zas druha vec. Jinymi slovy vyrobce trochu micha hrusky s jabkama Laughing ale rekla bych ze to mysli dobre, jen se v tom proste nevyzna (coz pro nej popravde neni omluva, kdyz neco prodavam, tak snad vim, jak to funguje).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2015 4:53 pm    Předmět: Citovat

pikramát za mě ok. Určitě lepší než indigo. nepotkala jsem žádnou henu, ve které by nebylo a byla by na mých vlasech fakt červená. Ať si to výrobce nazve jak chce (bordo, vínová, burgundy), vždycky mi z toho vylezla hnědozrzavá. takže buď se smířím s hnědozrzavou, nebo nebudu tu "chemii" tak prožívat. ne všechno "chemické" je špatné. Stejně tak ne vše, co si vezmeme z přírody je neškodné (bolehlav, kurare, vraní oko....)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tyrkys
81-160
81-160


Založen: 14.7.2014
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2015 5:13 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Ono s tim pikramatem to zas neni tak super zhave. Ano, neni to prirodni latka, ale v porovnani s tim co se strka do chemickych barev (nebo i obyc samponu!) je to nic.

Ano, muze drazdit pokozku hlavy, ale kdyz si clovek na zdejsim foru pocte, kolik lidi ho pouziva a kolik s nim melo nejaky problem tak zjisti, ze se spise osype z jahod nebo ze "superantialergenniho kremu" ... jen muj nazor, sama Hennecolor bordo pouzivam uz par let a problem jsem nikdy nemela. A to mam pokozku obecne dost citlivou, jakmile predavkuju (jakoukoliv) hennovou smesku citronovou stavou, tak to citim jeste druhy den ... Laughing ... a pikramat se mnou ani nehne.

Ony zminovane teploty jsou mozna myslene dobre, ale takhle to fakt nefunguje. Henna regeneruje vzdy, at se zalije vrouci vodou nebo vodou o 50°C, rozdil je predevsim v barevnosti. Samozrejme cim vice barviva se na vlasy nabali, tim jsou "vice chranene" a tudiz "zregenerovane" ... ale to je zas druha vec. Jinymi slovy vyrobce trochu micha hrusky s jabkama Laughing ale rekla bych ze to mysli dobre, jen se v tom proste nevyzna (coz pro nej popravde neni omluva, kdyz neco prodavam, tak snad vim, jak to funguje).





Ahoj, děkuji, že jsi mi rozšířila obzory Smile Tak to se nemusím bát, Henné Color bordo mne velice láká. Líbí se mi ten odstín Smile Very Happy WAU O hennu se zajímám, protože je plná překvapení. Zkoušela jsem různé příměsy a vím, jaký je rozdíl v teplotách, když zalíváš čistou hennu a nebo když tam je henna a indigo, aby se nezničilo teplota cca 50 stupňů . Jen se chci zeptat u čisté henny nebo bordo u henné color mohu zalít rovnou převařenou vodou z konvice nebo je lepší chvilku po uvaření vody počkat? Ještě jsem nezkoušela si hennu připravit předem a nechat ji na teplém místě přes noc a druhý den použít. Vím, že pak je doma působení menší. Zajímalo by mne jaký máš názor na čistou hennu Khadi či Amlu-Janthropu? Ta Amla-Jantropa je světlejší?

Děkuji moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2015 6:39 pm    Předmět: Citovat

Za malo, ja jsem tu takovy inventarni rejpal co obcas za tu chemii lobbuje aby byla vzata na milost, protoze nic neni cernobile Smile

Osobne je (a vzdy bylo) mym cilem dosazeni co nejtmavsi studene cervene, protoze zrz a obecne teple barvy mi moc nesedi, byt je miluju, tak to budu schopna popsat jedine z tohoto uhlu pohledu.

Nicmene obecne plati, ze tim teplejsi vodou hennu (cistou) zalevas, tim vice barviva se z ni uvolni = tim bude vysledna barva sytejsi, ale zaroven i tmavsi (a jen muj osobni nazor ze tim driv bude barveni i "hotove", ale to bude spis moje lenost Laughing)

Vzhledem k vyse zminenemu svoji hennovou smesku (pouzivam cistou Hennecolor bordo) zalivam vrouci vodou (hennovy prasek rozmatlam s citronovou stavou, pak zaleju vrouci vodou, pridam tea tree olej) a az to vsechno smicham, strcim to pod poklicku do mikrovlnky na cca 30 sekund na 900W (zhruba, at mi to cele neokora, driv jsem to davala do trouby).

Zastavam nazor ze nechavat hennu odstat moc nicemu nepomaha, jelikoz barvivo se zacne uvolnovat pri urcite teplote (cim vyssi, tim je to rychlejsi) a samozrejme se snizenim teploty se zpomali i tenhle proces ... jak dlouho ovsem henna po namichani "barvi" jsem nikdy nezkousela, jako skutecne velky lenoch jsem rada kdyz si barveni odbudu co nejdriv a za co nejkratsi dobu Laughing

Pri mem postupu mi bohate staci mit hennu pod pytlikem a rucnikem na hlave zhruba hodinu, driv jsem nechavala i ctyri, pet hodin, ale vysledek byl cca stejny (posuzuju uz jen odrosty kde je jedna vrstva). Spise mne po delsim barveni svedila hlava jak byla zaparena pod tim igelitem (stava se mi i za parneho leta kdyz se zpotim nebo v zime pod cepici, proto to neprikladam pikramatu) a nejak jsem nenasla duvod nechavat hennu na hlave pres noc ... ale kazdemu vyhovuje neco jineho Smile

V souhrnu to vidim tak ze mnozstvi barviva kterym se vlas obali = mira regenerace protoze prave to barvivo je to, co ten vlas chrani; henna vlas neslepi (to nedokazi ani chemicke pripravky), jen ho obali a "vyhladi" ... ale narozdil od chemie nedochazi k dalsimu poskozovani treba tim peroxidem atd. Pro mnoho lidi je ale dulezita i barva a koneckoncu i male mnozstvi barviva na vlasu ho dokaze trochu "vyspravit".

Co se Khadi tyce, osobni zkusenost nemam, ale cetla jsem tu na ni dobre recenze v odpovidajicim foru. Je velmi jemne namleta a pry se s ni dobre pracuje (prurezem znackou je konzistence zhruba stejna) ... amla by teoreticky mohla vyslednou barvu ztmavovat (myslim ze ji tu nekteri pouzivali i na lehke natonovani sedin), ale tezko rict ... mam dojem ze vyslednemu efektu HC Bordo se bude vyrovnavat jen tezko, pokud si ovsem ty a znacka vylozene "nesednete". Nekolik lidi se tu pokouselo uvest do praxe muj zpusob michani, ale nikomu to (zatim) nevyslo tak pekne jako mne ... proc, si nedovedu vysvetlit, mozna je to tim, ze jsem si se znackou HC proste "sedla" ... DM mi v zacatcich chytala zasadne zrzave a u jinych znacek jsem se take k tmavsim a "cervenejsim" nez zrz odstinum i pres veskerou snahu nedostala, i kdyz treba FiveFives (aka Lambda) tu nekterym chytala pomalu stejne jako mne muj mix.

Zkusit to muzes ale vzdycky, obecne je Khadi zde povazovana za velmi kvalitni a spatne se vymyvajici, vcetne hnedych a cernych odstinu (s primesi indiga, coz je vzacnost, indigo se vzdycky vymyje rychle a necha za sebou prosvitajici hennovou zrz).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2015 2:21 pm    Předmět: Citovat

Tak jdu taky se svou troškou - pikramát mi taky neva (lépe řečeno jsem lehce schizofrenní, takže střídám úplně čistý bezpikramátový barvení s piramátovkou (ano, i já používám henncolor bordó). Vlasovou pokožku mám citlivku, ale s pikramátem nemá problém.
Též zalévám vroucí vodou (případně ibiškovým čajem) plus přidávám ocet nebo citron a dávám i nějakej balzám pro příjemnější konzistenci, případně, když mám na to náladu, trochu ricinovýho oleje, medu, tea tree... už nezahřívám. Dávám na to igelit a kulicha a ještě si to po obvodu obvážu starejma punčocháčema, abych byla jó kočka (ono to pak o trochu míň teče).Nechávám ale působit dýl - ale to je čistě z pohodlnosti, protože strašně nesnáším, když musím s hennou na hlavě sedět a ona mi různě stýká a tak - takže ji těsně před spaním plácnu na hlavu a ráno hned po probuzení smyju. Ale řekla bych, že by stejnej barevnej efekt vznikl i po hodině.
Jinak Khadi jsem zkoušela a je fajn, hodně jemně mletá, dobře se s ní pracuje. O něco míň fajn je cena, takže si jí nechávám nadělit akorát jednou za čas, když příbuzenstvo neví, jak naložit s Ježíškem nebo narozeninama. Zkoušela jsem i tu s příměsama (amla, janthropia), ale výslednej odstín mi přišel spíš o trochu víc do hněda než vyloženě do studený červený. TAkže holt na studenou červenou nic lepšího než ten pikramát fakt není.
I když teda už několik měsíců plánuju, že si koupím sušenej ibišek, namelu ho na jemnej prášek a přidám do směsky (u obyčejnýho přelití ibiškovým čajem je barevnej výsledek dost malej a hned s příštím mytím je fuč úplně - delší působení větší koncentrace by mohlo fungovat líp, někdo si to chválil. Tak třeba se jednou dokopu k pokusu na vlastní kůžu (teda vlastní vlasy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 9:27 pm    Předmět: Citovat

Tyrkys - souhlasím. Smile

tak jsem to částečně vymyla a částečně zoxidovalo.. a se současným stavem už jsem celkem spokojená. při umělém světle to běžný smrtelník nepozná a na slunku jsem celkem oranžová, ale to zas tak neva. Smile

závěrem bych dodala, že ať si nikdo nemyslí, že na tmavé vlasy si dá červenou hennu (byť s amlou) a nebude to moc vidět. Very Happy
mi by to teda ani nevadilo, pokud bych mohla mít tu teplou barvu..
takže v příslušném tématu tady o mně nejspíš ještě uslyšíte. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2015 10:28 pm    Předmět: Citovat

Jo jo, na slunku je to videt vzdy, i nanosy X let stare co clovek povazuje za daaaaavno vymyte Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ma0ka
0-7
0-7


Založen: 2.11.2016
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2016 10:57 am    Předmět: Citovat

Zkušené hennistky, prosím o radu. Mám tmavě hnědé, nikdy nebarvené vlasy a chtěla bych zkusit hennu. Asi půjdu do značky Khadi, ale nedokážu se rozhodnout, který odstín objednat. Podle jejich vzorníku by se mi líbila čistá henna nebo henna/amla/jathopha - ve tmavých vlasech to dělá takový červený nádech. Ale fakt se bojím, aby to i na tmavé vlasy nechytlo zrzavě. Z toho, co jsem tady pročítala, si vážně nejsem jistá.
Do hnědé se mi moc nechce, už teď mám vlasy hodně tmavé a nechci abych nakonec skončila černovlasá Smile tak děkuji za případné reakce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2016 10:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj a vitej na DV Smile

zrzave to nejspis bude, i kdyz pokud mas hodne tmave vlasy, tak spis odlesk nez skutecna barva. Pokud bys radeji cervenou, tak bych sla do Hennecolor bordo, dava tmavocerveny odstin (kombinuj s tea tree olejem a citronem, zalej horkou vodou a patlej hned, nenech odstavat), a i kdyz vlasy jeste vice "ztmavuje", na slunicku se krasne rozzari cerveni. Skutecne cerveni a nikoliv zrz, byt ten odstin bude spise teply nez studeny. Mrkni ke mne do galerky na treti stranku, mam tam par fotek vysledku (a mnoha hennovani Smile)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.