Věda a technika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a41cf5c1dd8e6b095b4b4c1e89d9c2a1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Věda a technika...
Jen houšť a větší kapky!
34%
 34%  [ 9 ]
Tiše žasnu.
15%
 15%  [ 4 ]
Žiju a nechávám žít.
26%
 26%  [ 7 ]
Raději udržuji bezpečnou vzdálenost.
11%
 11%  [ 3 ]
Zavřít, zamknout a zahodit klíč!
11%
 11%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 26

Autor Zpráva
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 10:50 pm    Předmět: Citovat

Archimedes napsal:
pimpa napsal:
Ale koukám, že vzhledem ke své ikonce bys neměl být Archimedes, ale aspoň Ciolkovskij! Very Happy
Tohle je přezdívka s tradicí Smile Živí mě fyzika, ale kosmonautika je srdeční záležitost Wink

Chemie mě kdysi bavila taky, ale to skončilo, když přišly místo logického názvosloví v anorganice přišly triviální názvy v organice Neutral Podobně dopadla biologie, když se začala probírat systematika - čeledě, řády, nadřády...uf. Ale pořád ji rád zpovzdálí sleduju Smile

BTW počítám dost z vás asi zná www.osel.cz ?


Oslů znám několik, ale tohohle zrovna ne! Smile
A z chemie i z biologie mám několik zkoušek, ale tím neustálým studiem se mi to nakonec celkem zprotivilo.
Tak jen ta astronomie. Ale to jen spíš tak, že umím poznat víc souhvězdí, než jen Velký vůz, Orion a Cassiopeu. A nebyla jsem líná přivstat si na přechod Venuše přes sluneční kotouč. Very Happy
Co se týká kosmounautiky, tak nic moc, akorát si pamatuji jméno prvního mongolského kosmonauta. Jsem pamětnice programu Interkosmos... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2009 2:29 am    Předmět: Citovat

Hm věda a technika. No já ráda informace, takže sem se stránkama, kde se najde něco zajímavého Twisted Evil .

Pokud jde o to, co preferuju. Baví mě astronomie,vesmír všeobecně a jeho zákonitosti (od mala si toužím pořídit teleskop. Snad jednou budu bydlet, tak abych měla výhled i penízky a mohla si nějaký pořídit). Razz
Potom,co mě zajímá je meteorologie, klimatologie.. Meteorologii jsem chtěla moc studovat, ale jelikož jsem totálně blbá na matiku Embarassed , tak si o tom nechávám jen zdát Laughing .
Tohle jsou tak nějak moje největší lásky.

Jinak pokud jde o techniku, tak si ráda přečtu i nějaký ten článek o elektromobilech, počítačích,atomové energii atak všeobecně. Cool
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Archimedes
41-80
41-80


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: čt leden 15, 2009 11:18 pm    Předmět: Citovat

Pimpa: Musím přiznat, že toho Mongola jsem z hlavy nedal Very Happy

Na přechod Venuše přes Slunce si pamatuju, zůstávali jsme na koleji skoro celou noc vzhůru, nad ránem vařili krupicovou kaši a já jsem se dostal na hvězárně k dalekohledu v ideální moment, abych zahlédl atmosféru Venuše Smile (To už bylo pár let po tom, co jsem v Brně na hvězdárně večer provázel).

Bittersweet: Na meteorologii jsem měl kamaráda, teď už ale ani nevím, co dělá. Ale tohle by mohlo být zajímavé, zvlášť v zimě:
http://halo.astronomie.cz/

a pro astronadsence:
www.astronomynow.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: pá leden 16, 2009 5:14 am    Předmět: Citovat

Bez techniky jako takové se asi v dnešní době moc žít nedá, akorát by se to s ní nemělo přehánět... Confused Jeden příklad za všechny : X let jezdíme na tátory na tábořišti Clondyk ve šluknovském výběžku, ono tábořiště je uprostřed lesů na jedné louce a do těch lesů dorazili opět po x letech těžaři, nejprve se kácelo motorovou pilou a stahovalo koňma, pak dorazil Harvester - je pravdou , že ta potvora dotáže pokácet a naporcovat strom do 5 minutm ale dokáže tak zničit podloží lesa vyjetáma kolejema, že by člověk brečel, tam, kde se kácelo výběrem - vybírali se akorát silné stromy, ostatní se tam nechávali, tak tam kde projel Harvester, přestalo růst borůvčí - prostě uschlo, o poškození okolních stromů nemluvě... Confused Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 10:53 pm    Předmět: Citovat

Archimedes napsal:
Pimpa: Musím přiznat, že toho Mongola jsem z hlavy nedal Very Happy

Na přechod Venuše přes Slunce si pamatuju, zůstávali jsme na koleji skoro celou noc vzhůru, nad ránem vařili krupicovou kaši a já jsem se dostal na hvězárně k dalekohledu v ideální moment, abych zahlédl atmosféru Venuše Smile (To už bylo pár let po tom, co jsem v Brně na hvězdárně večer provázel).

Bittersweet: Na meteorologii jsem měl kamaráda, teď už ale ani nevím, co dělá. Ale tohle by mohlo být zajímavé, zvlášť v zimě:
http://halo.astronomie.cz/

a pro astronadsence:
www.astronomynow.com


Tak to jsou hezké odkazy. Taky se mi podařilo už dvakrát vidět polární záři. A mám svůj dalekohled, pravda, už dlouho nepoužívaný, kvalita asi nic moc, ale když člověk poprvé vidí pásy na Jupiteru, Galileovské měsíce nebo prstenec Saturnu, je to pro mě, jako bych objevila Ameriku... Smile
Akorát se mi ještě nepodařilo najít a zaostřit Albireo, ale já su na to pako.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Archimedes
41-80
41-80


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 1:11 am    Předmět: Citovat

Clondyk: Ale to už není jen o technice - vytěžit a odlesnit krajinu už lidi uměli dávno... Když je správce/majitel prase, nikdo s tím nic nenadělá :/

Pimpa: Dodneška si pamatuju na jednu zimní na noc, kdy jsem viděl pásy na Jupiteru a zahlédl krom Cassiniho i Enckeho dělení Saturnových prstenců Smile Albireo je na léto, když je v Labuti Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 1:23 pm    Předmět: Citovat

Tak schválně, jestli to takhle bude v roce 2019 vypadat

http://vint.sogeti.nl/?p=1190#respond
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 1:48 pm    Předmět: Citovat

Brrr, tak to videjko, Bittersweet, mě docela děsí Smile Nepřipadám si jako zpátečník, ale tohle je na mě trochu moc.
Vědu a techniku oceňuji, ale co se mě týče, nejlíp by mi bylo na vesnici, obklopená jen přírodou... Sad
Astronomii mám taky moc ráda Smile v pražském planetáriu mě už znají Very Happy letos si už snad pořídím triedr Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 2:48 pm    Předmět: Citovat

Já jsem vůči těmhle předpovědím dost skeptická. Stačí se podívat nějaký ten rok zpět, jak si tehdy lidé představovali budoucnost. Při představách z 60. let je budoucnost celá dokulata, dostříbrna a ultramikrominikrátké minisukně Smile V představách z 80. let jsou to zas postapokalyptické vize s hodně hranatýma autama atd. Ona vždycky každá doba v představě budoucího vývoje vezme to stávající a dovede to až k absurditě. Jenže v některých oborech se vývoj zasekne pomaleji, v jiných jde dopředu o hodně víc, než se předpokládalo - a jiné obory teprv vzniknou a všem nám vytřou zrak Smile Třeba u filmu Minority Report - krásně (nebo i "krásně") vypracovaná vize budoucnosti se vším možným technickým pokrokem, ale člověk se musí pousmát, když si data z jednoho "počítače" na jiný "počítač" předávají na disketě. Dnes už si i lidi v jedné místnosti obrázek raději přepošlou, než aby jeden z nich zvedal zadek a šel si to prohlédnout k druhému na monitor Smile A to je Minority Report natočený v roce 2002!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 15, 2009 12:17 am    Předmět: Citovat

Tak to vypadá, že Minority Report přichází Shocked . Ten student je machr .

Pani je celkem ukecaná - názorné ukázky přijdou cca 2min po začátku.

http://www.jaggle.nl/index.php/media/item/sixth_sense_video/

- budem chodit na srazy a číst si na sobě naše příspěvky z fora Laughing a budou se nám ukazovat naše profily Laughing .

No jsem zvědavá, co z toho vyleze.
Říkam furt, že to dopracujeme na čipy v mozku (pár "psychopatů" už je, co je má)
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.