Věda a technika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6af540aa65c462e3aed5d22bc945317cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Věda a technika...
Jen houšť a větší kapky!
34%
 34%  [ 9 ]
Tiše žasnu.
15%
 15%  [ 4 ]
Žiju a nechávám žít.
26%
 26%  [ 7 ]
Raději udržuji bezpečnou vzdálenost.
11%
 11%  [ 3 ]
Zavřít, zamknout a zahodit klíč!
11%
 11%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 26

Autor Zpráva
Archimedes
41-80
41-80


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 12:46 pm    Předmět: Citovat

Už to vidím:
"Slečno, ale já vám nečumím na prsa, já si čtu Váš intelektuálně podnětný blog!" Very Happy

No pár nápadů z toho by se ujmout mohlo, pokud se vyřeší, jak nezarušit všechna dostupná frekvenční pásma na komunikaci všech těch bezdrátových blbůstek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 21, 2009 3:23 pm    Předmět: Citovat

Archimedes napsal:
Už to vidím:
"Slečno, ale já vám nečumím na prsa, já si čtu Váš intelektuálně podnětný blog!" Very Happy

No pár nápadů z toho by se ujmout mohlo, pokud se vyřeší, jak nezarušit všechna dostupná frekvenční pásma na komunikaci všech těch bezdrátových blbůstek Smile


Laughing Laughing Laughing Laughing - jsem si to živě představila
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaSnilek
41-80
41-80


Založen: 12.3.2010
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 8:28 am    Předmět: Moudrost, poznání a pochopení Citovat

Věda a technika... k tomu bych dodal jen jediné, že poznání a pochopení je jednou z největších slastí lidské mysli. Je to něco, co nás stále žene kupředu, nutí objevovat a vysvětlovat nové věci nebo spekulovat o těch starých... moudrost dává člověku nesmírné uspokojení... Bohužel, k tomu se dopracuje jen málokdo. Drtivá většina lidí má k opravdovému vzdělání odpor. Jako vzdělání nepovažuju nabiflovaných tuny faktografických nesmyslů typu u kterého hradu přišel Žižka o oko nebo ze které strany se vlévá Vltava do Labe. Opravdové znalosti a schopnost myslet činí z vědění něco neskutečně úžasného a nesmírně mocný nástroj k utváření nejen světa kolem nás, ale i sebe sama...


BáSnílek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 9:07 am    Předmět: Citovat

věda a technika, to je naše rodina...

za 40 let chci vystavět dřevěnou kuči na stromě uprostřed lesa a nechci z techniky vidět ani ň (tedy musím dv.cz užít co to jde Laughing )

leč zatím mám techniku na talíři každý den (zdravím mikroskopy do Brna) a vědu taky (zdravím bio do Olmika a fyziku do Brna) Laughing

vztah mám kladný, jelikož z výdělků z Brna mám vlasové oleje.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BaSnilek
41-80
41-80


Založen: 12.3.2010
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 9:05 am    Předmět: Věda a technika - jak ji vidí lidé dnes Citovat

Hanča napsal:
věda a technika, to je naše rodina...
za 40 let chci vystavět dřevěnou kuči na stromě uprostřed lesa a nechci z techniky vidět ani ň (tedy musím dv.cz užít co to jde Laughing )
leč zatím mám techniku na talíři každý den (zdravím mikroskopy do Brna) a vědu taky (zdravím bio do Olmika a fyziku do Brna) Laughing
vztah mám kladný, jelikož z výdělků z Brna mám vlasové oleje.. Laughing



Ano, dnes lidé vnímají techniku jako jako spoustu elektronických hraček, počítače, televize, ledničky, mobilní telefony a spoustu dalších vychytávek. Já si techniku představuju jinak. Klidně i bez elektriky. Prostě jen jako schopnost na základě znalosti fyzikálních zákonů sestrojit něco, co vykonává to, k čemu to bylo zamýšleno. Tak třeba dneska jsou elektrické otvírání dveří, jen zmáčknete čudlík a je to. Ale u mě doma by to třeba byla soustava kladek, lan a závaží. Čili záležitost dřeva a motouzu (klidně ze smrkového lýka). Technika není jen o elektornice. Technika je o vědomostech, jak co funguje a jak se co dá použít Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 6:59 pm    Předmět: Citovat

Tak co, šel jste někdo do toho nebo někoho znáte, kdo zkouší?
http://jcmm.cz/cz/doktorandi.html

Můj muž jo a moc a moc mu fandím... Už proto, že fyzici nebyli dlouho podpořeni.. Což je hodně škoda.. Mezi fyziky se šušká, že je to proto, že odborná komise "jede" spíš na obrázky.. Těch mají samozřejmě např. biologové víc.. No co já vím.. Ale vzhledem k tomu, co tam má muž... No hé, aspoň kdyby ta obhajoba vyšla.. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: út říjen 04, 2011 1:17 pm    Předmět: Citovat

Jen jsem trochu nepochopil odpovědi v té anketě, zejména tu 1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2013 4:25 pm    Předmět: Citovat

Odpověď z tématu Chytré rady na zapeklité problémy. Bonemína: Warp by na tohle nemusel stačit. Mám hned několik řešení, ani jedno z ich není známé klasickému sci-fi. Jde o moje osobní objevy. Nejvyspělejší řešení by bylo použití párovaných částic, dostat se pak kamkoliv by bylo v okamžiku. Loď by nemusela být nijak velká, ale velmi, VELMI vyspělá. Další řešení je mimodimenzionální nadsvětelný pohon. Energeticky trochu náročnější, stejně tak jako časově, ale není to nijak technologicky náročné řešení. Má tu výhodu, že bych si mohl „užít cestu“. I když bych toho asi moc neviděl. Dalším z řešení by bylo použití řízené černé díry, to už je taky trochu vyspělejší technologie, spoléhající především na gravitoniku. Tak trochu jako warp, ale jinak dělaný. Zkomprimoval bych si celý ten prostor. Paradoxně to není zas tak náročné na energii, stačí vytvořit černou díru, pak tvarovat její gravitaci, a bylo by to. Má to ale háček, se vším by se muselo pohybovat. Háček je řešitelný, ale opět, chce to vyšš rozvoj vědy, hlavně v oblasti gravitoniky. Která, pokud se nemýlím, dnes neexistuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.