Pokožka hlavy a henna
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=057d7f0691ab57d6b906092d52531164Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vipetka
21-40
21-40


Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 2:30 pm    Předmět: Pokožka hlavy a henna Citovat

Dobrý den všem!
Jsem tu nová a potřebovala bych poradit. Rozhodla jsem se, že si na jaře začnu henovat vlasy. Začala jsem si je od loňského léta pěstovat vlasy a budu je mít prostě dlouhé Wink , i když je mi už přes 40 let......Ale jdu do toho!
Chtěla jsem se zeptat - jak si chránit obličej, když si nanesu hennu - neobarví se mi pokožka na čele (takové ty kouty), nebo kolem uší? Ještě loni jsem se barvila chemicky, tak vím, že občas si člověk "mázne" na čelo nebo k uchu. A neobarví se mi ruce hennou?? Dá se to umýt?
Přiznám se, že mám docela strach.....jednak abych nebyla zelená nebo ohnivá liška. Chemickou barvu mám od září, tak snad se to do jara vymyje.
Ještě chci napsat, že jsem objevila pro mě nejlepší šampón a kondicionér - je ze shopu Najáda. Uňa da gato. Krásně voní a vlasy jsou po něm pevné a silné.
Děkuji Vám za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 3:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Vipetko a vítej u nás! Ať vlásky pěkně rostou a henna dobře chytá! Cool
K tomu hennování: rozhodně hennuj v rukavicích - já používám ty, co jsem si ještě usyslila z dob chemického barvení, ale jdou použít i takové ty tenké gumové na jedno použití. Ona sice henna kůži neškodí a smývá se líp než chemická barva, ale přece jenom to chvíli trvá (a největší problém jsou nehty a jejcih okolí, ty žlutooranžový fleky tam docela drží).
Na pokožku těsně u vlasový linie se pak doporučuje před hennováním nanýst nějakej mastnější krém - ale třeba já to moc nedělám, jednak hřeším na to, že nosím ofinu, jednak když člověk chvíli usilovně drhne vatičkou namočenou v odličovači/pleťový vodě případně citronový šťávě, tak to nakonec jde docela dolů. JInak taky před prvním hennováním vyzkoušej hennu buď na jednom pramínku, kterej není moc vidět, nebo na chumáči vlasů z kartáče - sice ti to nedá přesnej výslednej odstín, ale kdyby hrozila nějaká katastrofa, tak by se to asi projevilo. Hodně záleží na původní barvě vlasů, světlá může jít do zrzava opravdu hodně, na tmavý to budou spíš odlesky do červena na sluníčku.
No a do jara máš spoustu času prokousat se zdejšíma vláknama o henně a seznámit se se všema úskalíma i s ohlasama na jednotlivý značky henny, dozvíš se jak kdo nanáší, co všechno do hennový směsky přidává a tak.
Za sebe můžu říct, že henna je asi to nejlepší, co jsem na svoje vlasy objevila. Cool
Držím palce, ať Ti taky sedne! Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berenger
8-20
8-20


Založen: 5.1.2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 3:11 pm    Předmět: Citovat

Do henny jit se neboj…je dobrá,léčivá.Co já osobně mám zkušeností,tak nějak výrazně henna nebarvi,ale zaleží na tom jakou vlastně máš barvu…ale hodně zaleží i na vyrobce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vipetka
21-40
21-40


Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 3:23 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpovědi! Vlasy mám původní barvu jako tmavě plavou, takový špinavý blond, aspoň si myslím. Tak vyzkouším asi tu od Logony, je to sice drahé, ale líbí se mi ta hnědá, co mají v nabídce.
Tak já jdu pročítat.
Už to "hodím" do spony - koupila jsem si od pana Kříže dřevěnou sponu ze škumpy ocetné - kresbu dřeva má do zelena.
Dala jsem si takový slib, že ve vlasech je síla a já se prostě už stříhat nebudu, protože jsem silná žena, no ni? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: čt leden 08, 2009 8:08 pm    Předmět: Re: Pokožka hlavy a henna Citovat

Vipetka napsal:

Ještě chci napsat, že jsem objevila pro mě nejlepší šampón a kondicionér - je ze shopu Najáda. Uňa da gato. Krásně voní a vlasy jsou po něm pevné a silné.
Děkuji Vám za odpovědi.


zdravím, mohla by si prosím, ak budeš mať čas, napísať zloženie toho šampónu a kondicionéru? viem, že do tejto témy sa to nehodí, ale keď tak založ novú, alebo mi to pošli do súkr. správy
ďakujem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vipetka
21-40
21-40


Založen: 14.8.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 7:51 am    Předmět: Citovat

Ok:
Šampon Uňa da Gato, Santa Natura Peru:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocomidopropyl Betaine, Ucaria tormentosa, PEG-7-Glyceryl Cocoate, Buxus chinensis, Aloe barbadensis, Urtica Dioica, Salvia oficinalis, Cocamide DEA, Mel, Lavandula aungustifolia, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Methylparabene, Propylparabene.
UF....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: pá leden 09, 2009 3:51 pm    Předmět: Citovat

Wink ešte raz vďaka za námahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ewča
161-320
161-320


Založen: 9.10.2009
Příspěvky: 171

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 10:51 am    Předmět: Citovat

Moja sestra si vyliečila hennou prejavy psoriázy vo vlasovej časti,preto len hennuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 6:18 pm    Předmět: Citovat

Já tedy nanáším normálně rukama, po pár umytích jsou čisté. Čelo jsem také ničím nenatírala, nikdy se mně nějak nezabarvilo. Ale teď jsem dávala Caca Rouge a je celé oranžové. Shocked Umývala jsem ho několikrát i citronovou šťávou a pořád je to vidět, naštěstí nikam nemusím protože je ta kůže i taková vysušená, tak na to umývání nespěchám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 9:31 pm    Předmět: Citovat

Vipetka, tá logona síce je drahšia, ale ja ju môžem len odporučiť....okrem tých základných účinkov ako posilnenie vlasov, zlepšenie ich kvality...ved vieš aj krásne farbí...používam tú červenú a chytá nádherne Very Happy pôvodnú farbu mám takú medenú blond, tak je to asi aj tým ale ja som s touto značkou veľmi spokojná Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.