Kombucha a mlecna houba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b6d8f67a8c58131f9d499800bd0139bfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 7:06 pm    Předmět: Citovat

Holky, díky za připomenutí kvasu, taky mi chutnal. Manžel jede zanedlouho do Moskvy, tak mu musím připomenout, aby mi přivezl Smile

Vodní kefír by mě taky zajímal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 7:07 pm    Předmět: Citovat

zkus to tady Smile http://www.fisar.net/tibi/kefir/ (nabidka-poptavka)
vlastní zkušenost z téhle stránky nemám, ale narazila jsem na to ted nedávno Smile

a narazila jsem na ně i na aukru. I když tam mi vadí někdy přepálené ceny ...
_________________
....zivot je zazrak....


Naposledy upravil rumjana dne so duben 17, 2010 10:07 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 7:19 pm    Předmět: Citovat

http://www.ruskespeciality.cz/fotoalbum/nealkoholicke-napoje/kvas/263
kdo bydlí v praze, má vyhodu Smile mně nezbývá nic jiného, než se blbě vyptávat na výletech z rodného města jinam Very Happy (ale to už jsem si zvykla, když tady chce šlověk něco sehnat, tak má smůlu).
Opravdu nikdo netuší, kde kvas sehnat (pominu-li výlet do Prahy, Ruska, Ukrajiny atd....)? ...ale co se divím, a) v Praze je všechno, b) při množství matriošek, které se v praze nachází, není nějaký ruský kvas vůbec žádným překvapením Laughing Laughing Laughing
_________________
....zivot je zazrak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 7:34 pm    Předmět: Citovat

Kvas, a to jak tekutý, tak instantní, lovím v podchodu mezi Václavákem a Národním muzeem.

Jinak kefírovou houbu mám ode dneška doma - a už se bojím, co z toho vyleze Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
**SILVIA**
21-40
21-40


Založen: 21.1.2010
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: čt duben 15, 2010 12:46 pm    Předmět: Citovat

čítala som,že kombucha svojho vynálezcu zabila....lebo sa nou nalieval dva litre denne....akurat som to dočítala,ako som s manželom dopila 5 bednu kombuchy(samozrejme nie naraz asi behom mesiaca Very Happy )ale....žijeme...každopádne:všetko s mierou Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 1:01 pm    Předmět: Citovat

chtěla jsem si vypěstovat,protože kupovaná je dos drahá a zplesnivěla. byla v kuchyni,tak teplo tam snad je,tma ne,ale neni tam přímé slunce.tak jedině nějaké výbary z jídla. kam je nejlepší ji dát?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: čt listopad 25, 2010 4:31 pm    Předmět: Citovat

Kefírovou houbu jsem měla, ale pak už jsem ji přestala pít... je třeba se o ni pravidelně starat, doplňovat mléko a oddělovat a já na to neměla čas. Někdy jsem neměla ani chut. Wink Já ji měla normálně v pokoji a když jsem chtěla den, či dva vynechat, dávala jsem ji do lednice. Hlavně jsem ji měla v hrnku, neebo nějaké nádobě, tak jsem to měla přikryto prodyšnou látkou.
_________________
Navšivte mě na http://www.facebook.com/MargueritteW nebo http://margueritteweinlich.blogspot.cz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2010 3:24 pm    Předmět: Citovat

tak druhý kombuchový pokus se povedl!třikrát hurá Very Happy
takže z kupovaných nedoporučuji tu z phoenixu, z ní teď používám už jenom ten čaj,jinak zplesnivěla.
zato palisova násada během sedmi dní krásná kombuška,na můj vkus docela míň sladká než kupovaná,asi budu muset stáčet dřív.
tentokrát jsem ji měla v obyváku u trubky od topení.
jenom mi neni jasné,v čem všichni vaří tu vodu,když to nemá být kovové:)zas někdo psal,že nerez může být.já vařím v rychlovarce,protože žádnou vhodnou porcelánovou nebo skleněnou nádobu nemáme,ale třeba si pořídím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
henadi
8-20
8-20


Založen: 20.3.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2016 7:35 pm    Předmět: Kombucha - růst vlasů Citovat

Jdu oživit kombuší téma:)

Moje mamina ji začala popíjet před sedmi lety a skvěle jí poomohla na imunitu i na růst vlasů.Kdyby si je dobrovolně neničila domácím odbarvováním,bylo by to super. Já ji pila taky dlouhodobě a na vlasy má vážně perfektní účinek. Začaly mi růst komplet nové vlasy, což se projevilo na hustotě a taky na tom, že mi zmizly kouty:)Pak jsem z nějakého důvodu,asi lenivost přestala a dnes jsem si zadělala nový nápoj a už se nemůžu dočkat, až mi pěkně zkvasí.

Kupovaná nemá cenu. Jo a navíc je to výborná věc na kocovinu:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
henadi
8-20
8-20


Založen: 20.3.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2016 7:37 pm    Předmět: kombuch Citovat

Jinak,když jsem jí nepoužívala,měla jsem ji ve velké lahvi od okurek ve špajzu, zakrytou papírovou utěrkou a každého čtvrt roku dolévanou hotovým kombuším základem - aby nevyschla. Dnes jsem je po roce vytahla ze špajzu a jsou krásné. Pár starých jsem vyhodilo,ale nové houbičky se hned zapojily do procesu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.