Kombucha a mlecna houba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c5da127e394df8fac434e1734d399d79Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
verculina
41-80
41-80


Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 6:25 pm    Předmět: Citovat

tak jsem zrovna vypila napoj z te Tibi houby a je to vyborna mnamka Very Happy prijde mi to jako slabe vino, vypila sem tak deci a pul a byla jsem z toho takova nejaka vesela Laughing Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 6:29 pm    Předmět: Citovat

No nevím, jak s kombuchou, ale ta mléčná se prý mrazit dá, tak možná by měla jít i ta kombucha, ne?
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 6:29 pm    Předmět: Citovat

verculina napsal:
tak jsem zrovna vypila napoj z te Tibi houby a je to vyborna mnamka Very Happy prijde mi to jako slabe vino, vypila sem tak deci a pul a byla jsem z toho takova nejaka vesela Laughing Very Happy

Jo taková nějaká veseláSmile A není to třeba nějaká příbuzná lysohlávky Wink Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Awerin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.5.2007
Příspěvky: 1069

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 10:06 pm    Předmět: Citovat

Jéé vlákno o kombuše Smile Já jsem na kombuše vyrůstala, považuju se za závisláka Very Happy Kombuchu si také kupuju a je jedno kterou, možná nejméně mi chutná ta v tom černém čaji, připadá mi taková...nejméně kombuchovatá Laughing Nedávno jsem si koupila borůvkovou kombuchu a ta byla také výborná Smile Všem mým známým a kamarádům to strašně smrdí a ochutnat to...to by je zabilo Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so leden 17, 2009 10:16 pm    Předmět: Citovat

Kombuchu jsme dlouho pěstovali doma na skříni. Pak jí někdo přestal "krmit" a ona "chcípla". Prostě vyschla nebo co a tak už ji dlouho nemáme. Ale někdy si koupím hotový nápoj v obchodě. Jen mi vadí ta trochu alkoholová chuť a taky po ní hrozně krkám Laughing
Ale jako děti jsme to pili moc rádi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
silvi11
41-80
41-80


Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: so duben 18, 2009 7:36 am    Předmět: Citovat

mozem sa spytat naco je ta kombucha vlastne dobra?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 6:55 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsme si kombuchu koupila a porpvé v životě jí ochutnala...nejdříve mě dost odradila ta vůně, ale tak zatnula jsme všechny svaly a ochutnala to...chvíli to chutnalo jako pivo, ale pak už to k pivu mělo dost daleko....měla jsem meduňku a ještě mám doma zelený čaj...zachutnalo mi to Smile budu si to určitě kupovat častěji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: út září 22, 2009 8:58 pm    Předmět: Citovat

já narazila na "Verkin kvas", vypadá to barvou jako cola, chutná moooc dobře, taky je nealkoholický, viděla jsem ho servírovat pod názvem "klášterní kvas", nebo "slovanský předchůdce coca coly" (to nemám ověřené, ale myslím si to velmi silně) a koupila jsem v brněnské čajce 2l flašku, na které azbukou je napsané Verkin kvas. Nikde jsem to neviděla prodávat a docela by mě to zajímalo...jen na netu jsem něco našla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st září 23, 2009 7:53 am    Předmět: Citovat

Kvas mám taky moc ráda - ale tady se nějak moc neujal. Zato když jsem byla před lety na pár dní v Petrohradě, mívali ho skoro všude - kromě vodky je to takový ruský národní pití. Nicméně díky za tip na ten Verkin kvas - netušila jsem, že se dá takhle koupit i u nás (teda vím o jednom podniku, kde by ho teoreticky mohli mít, nicméně zatím jsem neměla štěstí, kdykoli jsem si ho tam chtěla dát (tady asi dvakrát), zrovna jim došly zásoby. Jednou jsem zahlídla recept, dělá se to, tuším, z chleba. Takže tak zdravý jako kombucha to asi nebude - ale je to dobrotka. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eressiel
8-20
8-20


Založen: 4.3.2010
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 5:21 pm    Předmět: Citovat

Mate nekdo doma krystalky vodniho kefiru? Ci alespon nevite, kde by se dal sehnat? Marne ho shanim uz od zacatku roku. Pestovaly jsme ho doma nekolik let, ale pri navratu z dovolene jsme o nej prisly. Diky za tipy:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.