Okarína

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6b10a4eba701c38a24c1d7a716e0b471Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2009 1:27 pm    Předmět: Okarína Citovat

Hrajete někdo na okarínu?
Kamarád se učí na flétnu, tak jsem mu chtěla dát do jeho hudební dráhy další zajímavý nástroj - okarínu. Jen jsem se chtěla zeptat jak je to složité, zda se dají k tomu sehnat u nás i nějaké knihy atd. atd. Po studiu internetu jsem z toho krapet zklamaná, protože nemůžu nic najít(myslím tím, že nemůžu najít literaturu k tomu). Ale to já skoro nikdy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yurasch
41-80
41-80


Založen: 5.7.2008
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 10:41 pm    Předmět: Citovat

Okarína bývá řazena někam mezi nástroje lidové, tudíž se jí asi žádný pedagog nechce příliš zabývat. Škol hry třeba na fujaru, nebo fanfrnoch taky asi příliš nevzniklo Very Happy Myslím, že hra na ní není příliš obtížná, ale má své limity, třeba kvůli omezenému tónovému rozsahu. Sám s hrou na okarínu moc zkušeností nemám, a bohužel ani nevím, kam tě odkázat Crying or Very sad
S některými kousky se prodává aspoň tabulka hmatů, u jiných si každý hráč musí "ty svoje" hmaty najít a zapamatovat. Záleží potom dost i na sluchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.