práce zdravotní sestřičky
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=58e63128a45f77d6ad57411430beea67Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janulína
21-40
21-40


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 9:01 pm    Předmět: práce zdravotní sestřičky Citovat

Holky, který jste sestřičky, potřebuju od vás poradit. Mám vystudovanou stř, zdr. školu - všeobecná sestra, ale jako sestra jsem nepracovala. Je to už asi 10 let. Těď uvažuju o tom, že bych se k tomu vrátila, ale nevím, jak to teď je s potřebnýn dalším vzděláním, registrací atd..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 9:57 pm    Předmět: Re: práce zdravotní sestřičky Citovat

Janulína napsal:
Holky, který jste sestřičky, potřebuju od vás poradit. Mám vystudovanou stř, zdr. školu - všeobecná sestra, ale jako sestra jsem nepracovala. Je to už asi 10 let. Těď uvažuju o tom, že bych se k tomu vrátila, ale nevím, jak to teď je s potřebnýn dalším vzděláním, registrací atd..

Pokud nemáš praxi, budeš muset několik let pracovat pod dohledem registrované sestry anebo si dodělat VOŠku, anebo VŠ, aspoň bakalářku, protože čistě zdravka se teď už bere jen jako ošetřovatelka (i když kvůli nedostatku personálu dělají i normálně sesterské práce). Ale tuhle moji odpověď ber jako odpověď NEsestry, pouze se pohybuji ve zdravotnictví, sestra nejsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:14 pm    Předmět: Citovat

Co vím já, tak budeš muset dělat nějakou dobu pod dohledem, jak tu píše Pimpa, ale myslím si , že je to jen rok.Nevím na sto procent, sestru dělám co jsem skončila školu,takže osobní zkušenost se začátkem po delší době chybí .Kamarádka teď nastoupila po osmi letech do zdravotnictví a taky to nikdy nedělala a v pohodě, jen po ní chtěli, aby se zaregistrovala. Jinak já osobně dělám pod doktorem, který mi řekl, že nepotřebuje, abych se registrovala - z jeho pohledu vlastně bere veškerou zodpovědnost za mě na sebe. A pro mě odpadají víkendy strávené na školení.Takže spokojenost na obou stranách. Ale to je málo kde no.Každopádně ti přeju hodně štěstí, je to pěkná práce,budu držet palce, ať ti to vyjde Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janulína
21-40
21-40


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:20 pm    Předmět: Citovat

Díky moc. Ráda bych to zkusila, protože mi ta práce přijde taková jediná smysluplná. Jen se trochu bojim, připadá mi, že jsem už všechno zapomněla, ale snad bych se do toho zase dostala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:28 pm    Předmět: Re: práce zdravotní sestřičky Citovat

Janulína napsal:
Holky, který jste sestřičky, potřebuju od vás poradit. Mám vystudovanou stř, zdr. školu - všeobecná sestra, ale jako sestra jsem nepracovala. Je to už asi 10 let. Těď uvažuju o tom, že bych se k tomu vrátila, ale nevím, jak to teď je s potřebnýn dalším vzděláním, registrací atd..


I'm going to be a "sestra," too, but paediatric sestra Wink

Good luck with your study!! Nursing's a wonderful profession!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Allean
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2008
Příspěvky: 1472

PříspěvekZaslal: st leden 21, 2009 10:28 pm    Předmět: Citovat

Janulína napsal:
Díky moc. Ráda bych to zkusila, protože mi ta práce přijde taková jediná smysluplná. Jen se trochu bojim, připadá mi, že jsem už všechno zapomněla, ale snad bych se do toho zase dostala.


Na to zase brzy přijdeš, nemusíš mít strach...cítím to stejně jako ty, tahle práce prostě dává smysl, člověk si přijde užitečný...budu ti strašně moc držet pěsti, aby ti to vyšlo a byla jsi spokojená Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 5:31 pm    Předmět: Re: práce zdravotní sestřičky Citovat

Janulína napsal:
Holky, který jste sestřičky, potřebuju od vás poradit. Mám vystudovanou stř, zdr. školu - všeobecná sestra, ale jako sestra jsem nepracovala. Je to už asi 10 let. Těď uvažuju o tom, že bych se k tomu vrátila, ale nevím, jak to teď je s potřebnýn dalším vzděláním, registrací atd..

Asi si budeš muset dodělat nějaký doškolovací kurs ... a tady u nás musí zdravotní sestry sbírat body z odborných školení a za určitou dobu musí mít určitý počet bodů-ale nevím, zda to není nějaká místní specialita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: čt leden 22, 2009 9:46 pm    Předmět: Re: práce zdravotní sestřičky Citovat

ilona napsal:
Janulína napsal:
Holky, který jste sestřičky, potřebuju od vás poradit. Mám vystudovanou stř, zdr. školu - všeobecná sestra, ale jako sestra jsem nepracovala. Je to už asi 10 let. Těď uvažuju o tom, že bych se k tomu vrátila, ale nevím, jak to teď je s potřebnýn dalším vzděláním, registrací atd..

Asi si budeš muset dodělat nějaký doškolovací kurs ... a tady u nás musí zdravotní sestry sbírat body z odborných školení a za určitou dobu musí mít určitý počet bodů-ale nevím, zda to není nějaká místní specialita.

Není, to platí celostátně. Musí se registrovat a pak během šesti let nasbírat 40 bodů. Za celodenní kurz nebo seminář jsou max. tři body.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 9:13 am    Předmět: Re: práce zdravotní sestřičky Citovat

pimpa napsal:

Není, to platí celostátně. Musí se registrovat a pak během šesti let nasbírat 40 bodů. Za celodenní kurz nebo seminář jsou max. tři body.

A jak je to u vás s placením těch seminářů? U nás si to musí sestry platit ze svého. U některých seminářů je cena dobrá a seminář přínosný, ale párkrát byla sestra dost naštvaná - seminář dost drahý a v podstatě se tam nic nedozvěděla. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janulína
21-40
21-40


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so leden 24, 2009 9:15 am    Předmět: Citovat

Díky za informace, ráda bych to zkusila, mám ale strach, že už nezvládnu takový ty různý odborný činnosti. Přece jenom, 10 let jsem to nedělala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.