Kojení na veřejnosti?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5de3579b41ef98b31a9a5d754c06ebb1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 10:00 pm    Předmět: Citovat

Proč by kojení na veřejnosti mělo být v protikladu se slušností a ohleduplností? Jestli jde o to "vyprsení", tak mi popravdě přijde dost ironické kritizovat to, s ohledem na fakt, že je nám denně předkládaná laciná nahota v reklamách ap. Když se maminka poodhalí, aby mohla nakrmit miminko, je to přece naprosto přirozená věc - nedělá to proto, že se potřebuje vystavovat...

Jo mimochodem, k té ohleduplnosti - a pro to dítě je to ohleduplné, když mu maminka oddálí dobu krmení z chvíle, kdy najíst potřebuje, na čas, kdy se to zrovna hodí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 10:30 pm    Předmět: Citovat

Mě zas nepřijde ohleduplné vzít třítýdenní dítě a celý den se flákat v obchodním centru. Fakt užasné prostředí, pro tak malé miminko. No hlavně že maminka "nestrádá" že? Wink

Já doteď chodím ven tak, aby byl syn najdený a to už dlouho nekojím. Ale krmit dítě přesnídávkou v metru...ani já bych tam nejedla!! Tak nevím, každý si ohleduplnost představujeme jinak...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2011 10:45 pm    Předmět: Citovat

astrid: spíš jde o to JAK to dělá. A stejně jako mi vadí komerční nahota, vadí mi i toto. Společně s močením na veřejnosti, smrkáním u stolu atd.

wensdy: To je další věc, ohledy na dítě. V tomhle souhlasím s mou mamčou, že je i v zájmu dítěte, aby našla na krmení klidné místo.
V minulosti ženy na veřejnosti nekojily (ani za mého dětství) a šlo to. Uměly si to zařídit, nechtěly se vystavovat a byly diskrétní.

Ono je to jako se všemi lidskými potřebami. Je možné je provést diskrétně a nenápadně a nebo si prostě prdnout na celou restauraci Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá říjen 21, 2011 7:12 am    Předmět: Citovat

Tu je vlákno i o kojení na veřejnosti? To to mě podrž Laughing

Nicole, chápu to dobře, že kdyby matka vytáhla flašku, už to nechutné nebude? Takže nejde o kojení jako takové a hladové/žíznivé dítě, ale o to, že matka odhaluje prsa?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: pá říjen 21, 2011 11:06 am    Předmět: Citovat

Herminka: Nejsem Nicole, ale odpovim za sebe. To "vyprseni" mi na tom vadi uplne nejvic. Kdyz kamaradka, ktera sedi v kavarne se mnou a povidame si, nakrmi dite z flasky,pravdepodobne si toho ani nevsimnu a rozhodne me to NEUVEDE DO ROZPAKU. Zatimco kdyz v tom samem pripade s prominutim vytahne prso na stul a zacne kojit, vsimnu si toho urcite (bo kamaradcina prsa nevidam tak casto, jako flasku, ze Laughing ) a ROZHODNE z toho budu dost vykolejena.

Proste prsa jsou intimni vec a nevidim duvod, pro by materstvi melo byt duvod k jejich vystavovani!!!

Pokud byl doma srumec, nebo napriklad rodinna oslava, moje mamka i ostatni pribuzne vzdy odchazely kojit do vedlejsi mistnosti s tim, ze dite stejne potrebuje klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá říjen 21, 2011 11:54 am    Předmět: Citovat

Ono je to asi v tom vnímání - od té doby, co kojím, mi moje (a vlastně asi žádná) prsa nepřipadají jako sexuální symbol, ale prostě jako věc, která má nasytit dítě. Tím ale nechci říct, že se vystavuji, naopak. Už proto, že jsem osoba celkem stydlivá, snažím se kojit někde v ústraní, aby to bylo příjemné dítěti, mně i okolí, nebo aspoň otočená zády. Jen jednou jsem musela kojit u nás na náměstí, dítko šíleně křičelo, rychle jsem si v hlavě promítla, kde jsou nejbližší lavičky, tak jsem nakojila tam. Ovšem i tak jsem se snažila o maximální diskrétnost a tvářila jsem se, že tam nejsem Laughing Samozřejmě, zákon schválnosti, se začal odtrhávat a dělat blbosti ve chvíli, kdy kolem šla partička puberťáků Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá říjen 21, 2011 4:17 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Káťa: můj názor je, že se člověk má chovat slušně a ohleduplně. Z toho vycházím. Pokud tak někdo nečiní, samozřejmě mi to vadí. A že se nemám dívat?
Jako pardon, ale to by mi mohla říct i souložící dvojice ve vlaku atd. To je dost scestný argument.


Tak srovnávat souložení ve vlaku a kálení psa v kavárně s kojením mi přijde trošku zcestné, první dva jmenované případy jsou přeci jen z trochu jiného soudku.Pokud přepadne někoho chuť na souložení ve vlaku, tak je dospělý od toho, aby se ovládl a nechal si to na doma. Mimino se ovládnout nemůže a jde o jeho zasycení, které je pro něj životně důležité. Ostatně, ti lidé tam taky popíjeli, ne?
Ale jinak chápu, že ti nevadí kojení samotné ale to, jak se to provede.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chasmet
161-320
161-320


Založen: 3.8.2012
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2012 6:26 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:

Ne, vážně, tady jde jen o ohleduplnost k okolí. Každý se nechce dívat na nahé poprsí, sekret z něj vytékající a slintající mimino. (To vše v přímém přenosu při konzumaci dortu). Rolling Eyes


Plně s tebou souhlasím Wink přesně toto jsem také zažila v kavárně ( a jednou i v restauraci ), kde paní kojila hned u vedlejšího stolu metr ode mě úplně malinkaté dítě ( tomu snad nebyl ani měsíc ) a u toho povídala s kamarádkou. Já měla fakt super výhled Rolling Eyes Nechápala jsem, proč tam sedí obklopená horkým kafem ze všech stran, skrčená na té vysoké, barové židli, když to bylo v nákupním centru, kde má možnost jít do klidu a určitě by tak měla i větší pohodlí. Pro mě je kojení čistě přirozená, avšak intimní věc mezi matkou a dítětem, a tak by to mělo i zůstat. Jasně, že neházím kamenem, nevztekám se a nečumím, prostě to jen nechápu, proč se dnes tolik ohání v těchto věcech, co se týkají dětí, nějakou starodávnou přirozeností. Podle mě by nám spoustu věcí klidně mohlo zůstat na pohled "vzácných" a svět by se nezřítil do černé díry.
Jsem starý moralista, takže všude vykukující prsa ( a kdyby jen prsa! Shocked Laughing a řvoucí síla sexuality mi rozhazuje čakry dennodenně, mně vadí i příliš hluboké výstřihy a hodně krátké sukně, a to ne proto, že bych měla nějak narušenou sexualitu nebo vztah k sexu, to rozhodně ne Wink ale točí mě, jak se to do nás pere ze všech stran. Nesnáším, když sedím v šalině a přistoupí zaláskovaná dvojice, sedne si těsně za mě a neslyším celou cestu nic jiného než dost nechutné mlaskání, nedejbože, když mi nabídnou výhled, a z hezkého prokazování lásky a blízkosti, proti kterému nic nemám, se stane divoké kousání hlav, lezení do krku a šmatání všude možně. Jasně, že koukám jinam, nejsem čumil, ale tolerance by měla být oboustranná. Zmiňuji to tady navzdory tomu, že kojení je něco trochu jiného, ale padl tu názor, že kojení vadí a lezoucí prsa mladé holky ne. Mně teda jo Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2012 6:34 pm    Předmět: Citovat

chasmet: Souhlas. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 9:57 am    Předmět: Citovat

A hrome. Nejprirozenejsi vec na svete a nekomu to vadi. dannymu rozhodne ne.

Komu to vadi at kouka jinam.
Nicole, tak tobe vadi smrkani u stolu? A co ma delat clovek jako ja s celorocni rymou? Nechat se zazdit doma?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.