Retro aneb doby dávno minulé
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=34db80dd4d6606b48eed19df163a0dd3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 10:29 pm    Předmět: Retro aneb doby dávno minulé Citovat

Můj názor na dnešní hudbu je asi takový,že se najdou opravdu vyvedené vyjímky interpretů,či skupin,kteří jsou schopni tvořit mým uším příjemnou hudbu. Jedná se především o méně známou skupinu Nouvelle Vague,Coldplay,Switchfoot,The Killers,OkGo...Ale mám zkrátka pocit,že dnešní hudba je přímo nesrovnatelná s hudbou let 50' , 60' , 70' , 80'. Asi jsem nějaká vyjímka dnešní pubertální generace,ale já například zbožňuju skupinu Air Supply,Modern Talking,The Beatles,The Clash,Puddle Of Mudd,Boney M. a mohla bych pokračovat...Kamarádka si ze mě dělá srandu,že v životě nepůjdu na žádný koncert,protože hodně mých oblíbených interpretů buď už nezpívá,nebo v horším případě-jsou mrtví. Na jednu stranu je to vtipné,ale na druhou stranu docela překvapivé. Asi s tím nic neudělám,svůj názor na hudbu měnit nehodlám,každému se líbí něco jiného,ale ráda byhc věděla,jestli jsem vážne takový unikát,nebo se tu najde ještě někdo:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: so leden 31, 2009 10:43 pm    Předmět: Re: Retro aneb doby dávno minulé Citovat

Já prožívala pubertu v první půlce osmdesátých let a ta hudba se mi líbí dodnes (i když taky ne všechna). Tak u mě to asi ale tím pádem není nic neobvyklého. To, co se hraje dnes, se mi až na pár vyjímek nelíbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 8:15 am    Předmět: Re: Retro aneb doby dávno minulé Citovat

weronica.highs napsal:
Můj názor na dnešní hudbu ...

No ja mam rada i spoustu hudby ze soucasnosti, ale pak miluju hudbu ze 60 let. Mezi moje nej interprety patri Doors a Janis Joplin, mam rada i Beatles (i kdyz kdo ne Smile), Boba Dylena nebo Joan Baez, kterou jsem sice objevila teprve nedavno, ale je skvela. A znam dost lidi, kteri maji tuhle hudbu taky radi, par jich je i tady nepr. Tree nebo Mak, jestli se nemylim, takze zas tak nezvykle to nebude.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 8:45 am    Předmět: Citovat

To určitě není nic nenormálního, ani mně se současná hudba vesměs nelíbí. Melodie jsou buď nelibozvučné nebo žádné, kvílí do toho saxofony a textaři se předhánějí ve slovních hříčkách, abychom viděli, jak jsou inteligentní. To radši staré dobré Kelly Family, to má melodii. Můžu třeba Skid Row - což frčelo před 20 lety, nebo z nostalgie staré slovenské písničky ze 70. let, opravdu, dost interpretů je již mrtvých. Víte, co mi ale vrtá hlavou? Když je někde soutěž o nejlepší písničky všech dob, jsou to pořád ty samé. To mají všichni stejný vkus? Vždycky tam je Stairway to Heaven od Led Zeppelin, nebo Nothing Else Matters od Metalliky. Já třeba mám radši Unforgiven a potěšilo mě, že po této skladbě nedávno sáhla mladá zpěvačka.
Ale podle názvu tématu bychom se měli bavit i o něčem jiném, než o hudbě, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 12:00 pm    Předmět: Citovat

Pravda,pravda..Smile Já jsme se chtěla nejdřív zeptat na Váš názor na hudbu těch let a potom volně navázat na to ostatní Smile Já osobně mám hrozně ráda i styl života 60 let,přijde mi,že to byla doba největších ideálů Smile A 80 léta, o těch ani nemmluvím. To je asi mládí hodně lidí odsud,pokud se nepletu a můj názor je,že právě v 80 letech se dokázali lidé správně odvázat. Nevím,ale podle mamčina vyprávění jejího mládí mi to tak přijde. Taková rozmarná doba diskoték Smile Ale nevím,nežila jsem v té době. Ale strašne ráda bych žila v době 60' nosila to oblečení a tak..Smile Akorát ty politické problémy bych si odpustila...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 2:50 pm    Předmět: Citovat

Nevím, ale řekla bych spíš, žev 80. letech si větší část zdejšího serveru ještě hrála v uhláku na horníka Twisted Evil Samozřejmě, ne všichni, ale u většiny to ještě nebyla moc doba "odvazu". Jinak mně jsou tedy sympatičtější ty šedesátky než 80. léta, protože ta mi připadají z hlediska módy i hudby podstatně horší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 3:48 pm    Předmět: Citovat

Móda 80. let byla děsná a nerada na ni vzpomínám. Myslím, že se prvky z této módy ani moc nevrací, narozdíl od 60. a 70. let. A z hudby se mi líbil jen tehdejší heavy metal. Ten zas teď nestojí za moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 4:00 pm    Předmět: Citovat

osminka napsal:
Móda 80. let byla děsná a nerada na ni vzpomínám. Myslím, že se prvky z této módy ani moc nevrací, narozdíl od 60. a 70. let. A z hudby se mi líbil jen tehdejší heavy metal. Ten zas teď nestojí za moc.

Dalo se to přežít - v černém oblečení a s Citronem a Kernem na deskách Laughing
Vzpomíná tu někdo na Větrník? Byla to jedna z docela dobrých tehdejších hitparád a vysílala se na radiu Vltava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 5:52 pm    Předmět: Citovat

osminka napsal:
Móda 80. let byla děsná a nerada na ni vzpomínám. Myslím, že se prvky z této módy ani moc nevrací, narozdíl od 60. a 70. let. A z hudby se mi líbil jen tehdejší heavy metal. Ten zas teď nestojí za moc.


Jj, tak tak Wink Když tře ba vidím nějaké staré klipy z 60. let, tak v naprosté většině případů mi připadá to oblečení úžasné, kdežto 80. léta, to je děs a běs Rolling Eyes Twisted Evil A i s tou hudbou leda tak tak ten heavy metal, jinak tuším, že právě v 80. let byl jeden z velkých nástupů takových těch disko fujtajblů Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne únor 01, 2009 8:07 pm    Předmět: Citovat

Ó ano, já v minulosti prakticky žiju. Nic pod rok 95 neposlouchám. 80tky a metal to je moje. Ovšem na druhou stranu ta pestrobarevná hrůza, co se teď vrací to je děs a běs. Nechápu, že to nikomu nepřišlo trapné už tehdy. A už vůbec ne, že to někdo nosí teď znovu Shocked Ale vlastně, je to moderní, tak se to nosí. Že to vypadá blbě, na tom přece nezáleží Wink Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.