Retro aneb doby dávno minulé
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=173364a787b9337fcc0b72939a046fb0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 1:25 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Myslím ty předem vytahané hadrovité šatečky se žlutými puntíky a balonkovými rukávky, fialové pančuchy s balerínou a obrovské zelené korále. Ale taky dlouhá trička s pružným lemem s rozjásanými potisky, jedovatě růžová a "svítivě" žlutá. Takže asi od obého trochu. Třikrát fuj.


Souhlas, taky se mi to vůbec nelíbí, navíc oblečení 80-tých let obecně příliš nelichotilo ženské postavě...ještě, že se zatím dosud do módynevrátily vycpávky a mrkváče Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 1:41 pm    Předmět: Citovat

Jejda, mrkváče... pamatuju mamčinu 100kilovou kolegyni, která nosila (to teda bylo v 90.) legíny na svých tenkých nožkách a přes medvídkovské bříško měla volnou bílou mikinu a na hlavě trvalou.
řekněte, ten, kdo si tuhle módu vymyslel musel bejt ťuklej. Fakt zlatá šedesátá, kdy ženy vypadaly jako ženy a ne jako E.T.
Moc se mi líbí pořady Semaforu z té doby - Zuzka Buriánová, Miluška Voborníková, a tehdy nádherná Naďa Urbánková se svými obřími brýlemi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 1:43 pm    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
a tehdy nádherná Naďa Urbánková se svými obřími brýlemi Smile


Tyjo, mně vždycky připadalo, že má strašnou pecku. Právě kdyby neměla ty děsivé brýle, tak by byla i docela hezká... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 1:59 pm    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
Ilčo, jo, to taky považuju za zločin proti přírodě Very Happy Ještě když pak začaly chodit v těch copánkovejch tlustejch čelenkách... Vždycky když v TV dávají Možná přijde i kouzelník, tak očima hltám to publikum a náramně se bavím Very Happy (a až do nedávna jsem byla ráda, že taková móda v oblékání už není)

Jo - to je super pokoukání! Laughing
Ale bacha - nezapomen, že jednou se tvoje děti budou lámat smíchem nad oblečením, které nosíš zrovna ted! Není nic pomíjivějšího, než moda! Twisted Evil

Pimpa - trvalou jsem měla na vlasech jen jednou - na delších, měla to být taková ta "prstýnková " trvalá - no- při troše dobré vůle tam nějaké prstýnky viditelné byly ... není větší hrůzy než odrůstající trvča - Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 2:41 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
hankabar napsal:
Ilčo, jo, to taky považuju za zločin proti přírodě Very Happy Ještě když pak začaly chodit v těch copánkovejch tlustejch čelenkách... Vždycky když v TV dávají Možná přijde i kouzelník, tak očima hltám to publikum a náramně se bavím Very Happy (a až do nedávna jsem byla ráda, že taková móda v oblékání už není)

Jo - to je super pokoukání! Laughing
Ale bacha - nezapomen, že jednou se tvoje děti budou lámat smíchem nad oblečením, které nosíš zrovna ted! Není nic pomíjivějšího, než moda! Twisted Evil

Svatá pravda! Jen se neboj, na tohle si při výběru oblečení často vzpomenu Smile Fakt Very Happy Každopádně celý život trvám na tom,že se mi móda osmdesátek nelíbí, a tak věřím a doufám, že se to už nezmění Smile

Klarusa napsal:
hankabar napsal:

a tehdy nádherná Naďa Urbánková se svými obřími brýlemi



Tyjo, mně vždycky připadalo, že má strašnou pecku. Právě kdyby neměla ty děsivé brýle, tak by byla i docela hezká...


Smile někdy byly přehnané, většinou se mi ale líbily. Do kterých jsem se vyloženě zamilovala byly ty z filmu Lucie a zázraky, kde na nich měla navíc ještě kratičké šňůrky s korálkama Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 3:21 pm    Předmět: Citovat

Já se jí jako malá bála, nějak mi splývala s muchou masařkou. Ale měla styl a to se cení Smile

A k té hudbě, co jste tu psali - to není retro, to je klasika Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

Móda se tehdy dělila na tzv. somráckou a veksláckou. Somráci chodili v džínovém (pokud na to měli), veksláci v barevných hadérkách a v mrkváčích. A na hlavách měli úžasné patky až po bradu a vystříhaný krk. Film Diskopříběh I. je "pěknou ukázkou" tehdejší módy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 1:57 pm    Předmět: Citovat

pimpa napsal:
Móda se tehdy dělila na tzv. somráckou a veksláckou. Somráci chodili v džínovém (pokud na to měli), veksláci v barevných hadérkách a v mrkváčích. A na hlavách měli úžasné patky až po bradu a vystříhaný krk. Film Diskopříběh I. je "pěknou ukázkou" tehdejší módy.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing JO JO JO - já jsem se snažila být somrák ( u nás se říkalo hášek) !!!! Pravda - sehnat pořádné džíny byl velký problém, ale občas se zadařilo . Džiska se zase dala nahradit černým sakem - to jsem měla šité na míru přímo od krejčího. K tomu černé kotníčkové tenisky ( tzv číny) nebo semišové sabatky. Obojí těžce sehnatelné. Ještě dnes si vzpomínám na tu obrovskou radost, kdy se mi podařilo zakoupit tuzexové rifle Lee Cooper ...
Somráci poslouchali rock a metal, veksláci diskárny a vzájemně sebou tyhle dvě skupiny opovrhovali . Very Happy
Tu předlouhou patku, díky které se mi zhoršily dioptrie na pravém oku, jsem také nosila- asi ve 14 letech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 2:07 pm    Předmět: Citovat

Já znám maminku z fotek v džínách, džínové bundě a lodičkách Very Happy
Jednou mi vyprávěla, jak přišla k patce. Bylo jí 16 a šla na trvalou. Kadeřnice to ale nějak nevychytala a spálila jí ty spodní vlasy- na týlu. tam šla do hola a zůstala jí přehazovací patka Laughing Laughing Fotky z té doby žádné nemáme, bohužel Very Happy

edit, jinak já se nad modou 80.let nikdy nepozastavovala. Ale ja pravda, že mamka taťka a jejich sourozenci byli džínoví. A to mi přišlo celkem hezké. Oni vubec jsou na fotkách všichni pěkně oblečení, teta je švadlena a pro všechny šila Very Happy
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:28 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
pimpa napsal:
Móda se tehdy dělila na tzv. somráckou a veksláckou. Somráci chodili v džínovém (pokud na to měli), veksláci v barevných hadérkách a v mrkváčích. A na hlavách měli úžasné patky až po bradu a vystříhaný krk. Film Diskopříběh I. je "pěknou ukázkou" tehdejší módy.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing JO JO JO - já jsem se snažila být somrák ( u nás se říkalo hášek) !!!! Pravda - sehnat pořádné džíny byl velký problém, ale občas se zadařilo . Džiska se zase dala nahradit černým sakem - to jsem měla šité na míru přímo od krejčího. K tomu černé kotníčkové tenisky ( tzv číny) nebo semišové sabatky. Obojí těžce sehnatelné. Ještě dnes si vzpomínám na tu obrovskou radost, kdy se mi podařilo zakoupit tuzexové rifle Lee Cooper ...
Somráci poslouchali rock a metal, veksláci diskárny a vzájemně sebou tyhle dvě skupiny opovrhovali . Very Happy
Tu předlouhou patku, díky které se mi zhoršily dioptrie na pravém oku, jsem také nosila- asi ve 14 letech.


Já jsem se taky snažila být somrák! Džísku jsem nakonec sehnala v NDR a dřela ji ostřím nože, aby byla pěkně ošoupaná! Very Happy A číny byly hit, a důchodky a čepička zmijovka! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.