Retro aneb doby dávno minulé
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ec1c0f5d6817ad67d6c06fd96448fc04Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 11:24 pm    Předmět: Citovat

pimpa napsal:
Móda se tehdy dělila na tzv. somráckou a veksláckou. Somráci chodili v džínovém (pokud na to měli), veksláci v barevných hadérkách a v mrkváčích. A na hlavách měli úžasné patky až po bradu a vystříhaný krk. Film Diskopříběh I. je "pěknou ukázkou" tehdejší módy.

A já jsem za svého mládí skusila být tím a potom zase tím druhým, ale nwebylo to dokonalý, neměla jsem to správné oblečení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kornélie
161-320
161-320


Založen: 13.12.2008
Příspěvky: 293

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 12:21 pm    Předmět: Citovat

Kdeže ty loňské sněhy jsou... Taky jsem v 15 byla samý rock´n´roll, beat (nejlépe Mersey beat) narozdíl od vrstevníků. Proč už se dnes nenahrávají písničky s tím úžasným hutným zvukem, velkým orchestrem nebo alespoň "normálně" znějící el. kytarou? Dnes je to samá vycizelovaná elektronika, ale srdíčko to nemá. Čest výjimkám. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 1:22 pm    Předmět: Citovat

pimpa napsal:

Já jsem se taky snažila být somrák! Džísku jsem nakonec sehnala v NDR a dřela ji ostřím nože, aby byla pěkně ošoupaná! Very Happy A číny byly hit, a důchodky a čepička zmijovka! Very Happy

No jo, zmijovku nosil manžel, když jsem se s ním seznámila - a k tomu dlouhatánský kabát po dědovi ( předválečná kavlita Laughing )
Na důchodky jsem si našila barevné korálky - bože - to jsem byla hvězda Laughing Laughing Laughing
Pamatujete někdo ty zelený rtěnky, které se po nanešení na ústa zbarvily podle typu pleti ( udajně) ? Všechny jsme pak měly krvavě rudá usta Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 2:25 pm    Předmět: Citovat

Já pamatuju bílou a rty z toho byly svítivě fuchsiově růůůůžové...Fuj. A smrděly, všechny rtěnky smrděly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kornélie
161-320
161-320


Založen: 13.12.2008
Příspěvky: 293

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 3:25 pm    Předmět: Citovat

Já mám zvonáče strašně ráda, ale ...
http://pics.yemii.com/swedish-dance-bands.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 3:37 pm    Předmět: Citovat

Kornélie napsal:
Já mám zvonáče strašně ráda, ale ...
http://pics.yemii.com/swedish-dance-bands.html


Náhodou zvlášť ty světlé džínové jsou parádní, ale spíš teda většinou ti pánové, to je dílo... Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 9:29 pm    Předmět: Citovat

Kornélie napsal:
Já mám zvonáče strašně ráda, ale ...
http://pics.yemii.com/swedish-dance-bands.html


Tak to je nářez!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Těžko bych odolávala!!!! Víte, co je strašné? Že já tuhle módu fakt pamatuji a ještě jsem ji zažila na vlastní kůži! Zvonáče jsme měly se ségrou doma pletené, na stranách měly pletený cop, a děsně kousaly!!! Proti tomu zlatý mrkváče!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2009 6:08 pm    Předmět: Citovat

pimpa napsal:

Tak to je nářez!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Těžko bych odolávala!!!! Víte, co je strašné? Že já tuhle módu fakt pamatuji a ještě jsem ji zažila na vlastní kůži! Zvonáče jsme měly se ségrou doma pletené, na stranách měly pletený cop, a děsně kousaly!!! Proti tomu zlatý mrkváče!

HA - ty jsem měla taky, ve školce. A pak ještě tesilové zvonáče, lahvově zelené a hnědé a na nohavici byla výšivka - brrr . Navíc se v sedmdesátých letech nosilo oblečení z umělin, které kousaly a svědily ( dederony a "krimplen" a svetry se pletly z chemlonu ) takže kdo na sebe navrstvil dederonovou košilku a chemlonový svetřík , za chvíli se topil ve vlastním potu. A antiperspiranty neexistovaly. V osmdesátých letech bylo v obchodech bavlněných věcí o něco více - bavlna se dala obarvovat a batikovat, což bylo další plus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2009 10:23 am    Předmět: Citovat

Poslední dobou mě stále více přitahuje doba časných 70. let, nevím, jestli je to tou bezstarostností, když mi ještě nebylo ani pět. Úplně miluju tu módu třeba ve filmu Dívka na koštěti. A Přijela k nám pouť, na tom úplně ulítávám. Jak tehdy byla odvážná móda, ty krátké sukýnky i u dospělých. Dneska se taky nosí sukýnky pod zadek, ale nějak už to není ono, nevím, čím to je. Byla bych se na to rozpomínala velice mlhavě, ale když vidím ty filmy, říkám si a jó, to přece tak bylo! A tu Pouť pořád miluju, nebyla tam žádná politika, ani se neřešila ekologie, nevětší starosti byly, jestli kluci vyhrají fotbal a kamarádka vrátí památník. A holčičky hodně nosily dlouhé vlásky. A opravdu všude lítali motýli. Nevím, jestli jich snad lítá míň, nebo si jich nevšímám, protože mám strach z propouštění z práce, protože nesmím zapomenout koupit nudle, či vyndat něco z mrazáku a z toho udělat oběd, připravit oblečení do práce, a protože toto a protože tamto. Promiňte mi ty nostalgické výlevy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
knihomol5
321-600
321-600


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: st březen 06, 2013 6:52 pm    Předmět: Citovat

tak mám taký problém, maturujem a k tomu patrí aj triedne tablo; a trieda sa dohodla na takom table, čo tam budeme v retro štýle...vlasy, oblečenie, atď...

no a tak mám takú otázočku, že čo by ste mi odporučili za jednoduchý účes, čo si učesať... díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.