Nerovnomerny rast vlasov
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7c59fedb48742ef454265c91e5a2c64bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 8:18 pm    Předmět: Citovat

Je to dané geneticky a nemusí to být půlka hlavy. Vlasy prostě můžou růst na různých částech hlavy rychleji, být vlnitější nebo mít i trošku jinou barvu (a to není jen rozdíl vrchní - spodní vlasy, které jsou jinak namáhané).

Myslela jsem si, že když jsou vzadu vespodu o tolik tmavší, lesklé a kudrnaté, že jsou vrchní sušší a světlejší protože jsou vystavené více vlivům prostředí a že můžu mít při správné péči všechny jako ty spodní, ale nic nepomáhalo. Nakonec jsem zjistila, že mít několik typů vlasů na jedné hlavě je dost běžné. Laughing Samozřejmě hodně lidí si toho vůbec nevšimne protože často stříhají nebo je různě upravují, čímž ten rozdíl potlačí (jako žehlením, natáčením nebo fénováním).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Woky
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 513

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 11:24 pm    Předmět: Citovat

Tak tohle je u mě kapitola sama pro sebe: Léta jsem měl na pravé straně vlasy o kousek delší než na levé a i napravo byly hustší, poslední dobou už to ale nějak nepozoruju. Krom toho přední vlasy mezi čelem a spánky mám jiné než ty ostatní: jemnější, kudrnatější a ještě méně do délky rostoucí než ostaní. Ty mě někdy dost vytáčí, protože mi občas trčí do stran jak zpětná zrcátka u autobusu. Když jsem vloni promoval, tak jsem si ty vlasy radši připnul sponkou-pérkem a celé to překryl dalšíma vlasama, aby aspoň při takovéto události netrčely, kam nemají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 6:55 am    Předmět: Citovat

Woky napsal:
Tak tohle je u mě kapitola sama pro sebe: Léta jsem měl na pravé straně vlasy o kousek delší než na levé a i napravo byly hustší, poslední dobou už to ale nějak nepozoruju. Krom toho přední vlasy mezi čelem a spánky mám jiné než ty ostatní: jemnější, kudrnatější a ještě méně do délky rostoucí než ostaní. Ty mě někdy dost vytáčí, protože mi občas trčí do stran jak zpětná zrcátka u autobusu. Když jsem vloni promoval, tak jsem si ty vlasy radši připnul sponkou-pérkem a celé to překryl dalšíma vlasama, aby aspoň při takovéto události netrčely, kam nemají.


Woky, ty se tedy nezapřeš. Laughing Lepší by ale bylo, kdyby trčely jako zpětná zrcátka u tramvaje. Wink Laughing (pardon, trochu OT)

Jinak k tématu: Já mám taky na pravé straně hlavy více vlasů, myslím, že jsou i celkově silnější a rychleji rostou. Nikdy jsem z toho ale nedělala žádnou vědu, nůžky to spraví. Wink
Ano, je to dáno geneticky, spodní vlasy bývají přirozeně nejsilnější, nejkvalitnější a ze všech nejdéle přetrvávající (hlavně tedy u pánů Wink ), proto se právě odtud používají pro transplantace vlastních vlasů apod. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vesper
161-320
161-320


Založen: 20.4.2009
Příspěvky: 301

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 2:09 pm    Předmět: Citovat

Tak ja tedy mam vice vlasu na strane LEVE Very Happy zda se mi taky, ze rostou pomaleji oproti prave strane. Na leve kde jich je mene a vice se praminkovati a vypadaji, ze by chtely zastrihnout mnohem drive nez na druhe strane hlavy Evil or Very Mad navic prirozene- jelikoz vlasy nebarvim nezehlim nefenuju..zkratka jen cesu Smile tak vrchni vlasy mam takove tmavsi a pevnejsi- ale rychleji se trepi, zato zadni jsou jemnejsi a takove zdrave vypadajici Cool a z barevnych kreaci mam asi vse od tmave hnede az po svetly kastan Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DanaJ
161-320
161-320


Založen: 12.10.2009
Příspěvky: 181
Bydliště: Vysocina.

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 3:54 pm    Předmět: Citovat

Já mám zase víc a pevnějších vlasů nahoře: Dole jsou vlasy spíš jemnější a vzadu u krku se mi víc kroutí a dvojí a krepatí. Špatně se mi vzadu češou a pořád se cuchtají, musím tam dát víc neoplachovatelného balzámu, abych je vůbec rozčesala. Confused
_________________
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/187631-problemy-mezi-pribuznymi-resi-terapie-v-podobe-rodinne-konstelace.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ewča
161-320
161-320


Založen: 9.10.2009
Příspěvky: 171

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 7:32 pm    Předmět: Citovat

Mne nerastú na ľavej strane po poslednom "kaderníckom šoku"už tri roky ani centimeter Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ewča
161-320
161-320


Založen: 9.10.2009
Příspěvky: 171

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 6:44 pm    Předmět: Citovat

Má niekto skúsenosti s ozonizérom?vraj sa to používa na rast vlasov,u nás ho majú na kožnom a jedno sedenie stojí 3 eurá a treba ich 10.

Naposledy upravil Ewča dne út listopad 17, 2009 9:42 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aura
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 192

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

No ja mam taky problem, ze ofina mi rastie strasne rychlo, cvakala som pred 2 mesiacmi a uz mam 3 cm dlhsie a vzadu vlasy cim su dlhsie akoby rastli pomalsie Shocked Shocked , ale to bude asi stiepenim koncov, ze? Lebo moje vlasy, ktore su kratsie, su zdravsie.

Inak mate aj taky problem, ze vam pri ofine alebo na krku rastli take nove, male vlasky? ja mam akoby "druhu ofinu" a na krku uz mam taky 7 cm pramienok co vyrastol a dost mi vadi lebo pretrca, ked si vlasy vypnem, jednoducho je inej dlzky a vadi Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alue
161-320
161-320


Založen: 2.7.2008
Příspěvky: 220

PříspěvekZaslal: út červenec 15, 2014 6:22 pm    Předmět: Rostou mi koňské žíně v jemných vlasech :D Citovat

Včera večer jsem si tak prohlížela spodní část svých vlasů. Myslela jsem, že jsou tam nejjemnější a nejvíc poničené, ale pak jsem si udělala drdol a viděla ty silné podrůsty a nějak se mi to celé nezdálo.. Koukám koukám a vidím, že sem tam (ne moc) mám mezi jemnými vlásky jeden, který je tmavší, barvu místo na blond chytl do rezava a je tlustý a hodně silný. Dokonce dobře roste i do délky, takže to není na mé hlavě nic nového, jenom je jich málo a jsou vidět na vhodném přímém světle, takže jsem si toho prakticky nemohla všimnout, leda by z nich byly prameny, to pak pohmatem.
Vůbec nechápu, v porovnání se zbytkem hlavy jsou to úplné žíně, ale nebylo by úplně špatné tohle mít na celé hlavě, to by byly super odolné vlasy. Jako dítě jsem to určitě neměla, to musí být trend až za posledních pár let, možná je to zdravějším životním stylem a silnější imunitou? .... Nedokážu si to moc vysvětlit, ale jo, jsem za to ráda Smile Ostříhám ještě postupně barvu a třeba se mi těch žíní udělá na hlavě postupem času víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiki
81-160
81-160


Založen: 21.10.2012
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2014 7:29 pm    Předmět: Citovat

Alue, mám to úplně stejné. Na celé hlavě mám jemňoučké vlásky, ale mezi nimi mi roste pár "žíní". Přirovnala bych to k režné niti mezi hedvábím.Jsou silné, hrubé a tmavé a rostou výrazně rychleji než ostatní vlasy. Také jsem je objevila až v poslední době. Když jsem přestala stříhat, začaly vykukovat (o několik cm) mezi konečky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.