Studium psychologie a filosofie
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6da14e482f8b9f344274d748bf978da6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 8:56 pm    Předmět: Studium psychologie a filosofie Citovat

Je mi teprve 14 let,jsem tudíž asi ještě mladá na to,přemýšlet nad tím, jakým směrem by se měl ubírat můj další život. Jenomže já jsme dneska byla s kamarádkami v knihovně a vypůjčovala jsem si tam horu knížek. Nebyly to knížky pro -náctileté,ani červená knihovna,byly to knížky psychologické a filosofické. Chtěla bych se tomu v budoucnu věnovat. Vystudovat tyhle dva obory a tak. Aktivně se učím taky angličtinu a francouzštinu a ráda bych v té francouzštině volně navázala na latinu. Asi jsou to vysoké nároky,ale je to můj největší sen,který bych si chtěla splnit. Proto bych se ráda zeptala,jestli s těmito obory nemá někdo z Vás nějaké zkušenosti? Pár rad,jak svůj sen uskutečnit,by určitě nebylo na škodu...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 9:54 am    Předmět: Citovat

Zkušenost přímo s těmito dvěma obory nemám, nicméně jsem vystudovala podobně "užitečný" obor. Zcela natvrdo řečeno, filosofie je z hlediska nějakého uplatnění na trhu práce docela k ničemu. Psychologie už je na tom o něco líp, ale zase je to teď myslím hodně módní obor, jde tam hodně lidí, tím pádem je pak taky spousta absolventů a zase se o něco hůř shání práce.

Je mi jasné, že teď moc neřešíš, k čemu ti to bude, já jsem se tím taky nezabývala. Nicméně minimálně bych ti doporučila jít do toho s vědomím, že sehnat potom práci nebude zrovna med. Je fakt, že jsem ani já v té době nedělala kompromisy, na gymplu mi radili, ať si dám ještě jistící přihlášku na nějaký pajdák, ne jenom na FF, ale to jsem stejně neudělala Twisted Evil

No a jak se dostat na vysněnou školu? Já ani nevím, nepřipadá mi, že bych se nějak extra speciálně připravovala. Vycházela jsem z toho, že mám nějaké vlohy k humanitní oblasti, konkrétně teda jazyk český a literatura a dál mi v podstatě stačilo učivo v rámci osmiletého gymnázia. Plus tedy nějaký zájem navíc, jako čtení, obecný přehled z novin, ale to bych řekla byla taková samozřejmost, nedělala jsem to plánovitě. Žádné přípravné kurzy na přijímačky na VŠ a podobné věci jsem nedělala a zvládla jsme to i bez nich Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 11:41 am    Předmět: Citovat

weronica.highs:

Nechci Tě nijak odrazovat, ale je taky možné (a to aplikováním sama na sebe), že nakonec stejně úplně změníš směr. Ve tvém věku jsem taky strašně chtěla na psychologii a dělala to samé, co ty - vyhledávala psychologické náročnější knihy. A dnes bych se na ten obor nevrhla ani náhodou. S filosofií to bylo stejné, tam jsem lásku pocítila ve třeťáku, ale nakonec jsem - vzhledem k uplatnění - skočnila jen u osobního zájmu. Ta cesta se ještě můžeš xkrát změnit. nech tomu zatím čas Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 11:45 am    Předmět: Citovat

No, zase já jsem třeba u toho vytrvala, ono je to individuální Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 7:34 pm    Předmět: Citovat

Tak děkuju za názory Smile Já bych to chtěla dělat nejen proto,že se mi "to prostě líbí", ale mám k tomu i své důvody. Smile Vím,že filosofie je mi k ničemu,spíše bych chtěla dělat tu psychologii a tu Filosofii jen tak okrajově-stejně je málo prací kde bych jí uplatnila Smile Znalost čestiny mám velkou-píši povídky a básně,naše bývalá češtinářka mě strašně chválila a říkala,že mám obrovský talent popsat okolnosti. Tak nevím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 9:11 pm    Předmět: Citovat

Já mám magistra celkem praktického, ale bakaláře ze sociologie (konstruktivisticko-narativistické, hehe), a živím se tím, co mě baví, a celkem i slušně uživí, a co by mne jistě tenkrát nenapadlo. Mám názor, že když člověk dělá, co ho baví, a pořádně se do toho opře, život mu dřív nebo později nějakou dobrou práci do cesty pošle. Takže jdi klidně na starořečtinu s aramejštinou, vejška stejnak člověka akorát naučí kriticky myslet, a pak se uvidí Very Happy
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tvorilad
41-80
41-80


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: st únor 04, 2009 9:35 pm    Předmět: Citovat

Muhehe, ja by som vas vsetkych premyslavcov mal asi odradit od studia filozofie. Zeby som napokon predsalen neskoncil ako predavac v tescu, ked vsetkych odradi uplatnenie?
Studujem filozofiu a estetiku. Neviem, ci je nejaka skola, s ktorou sa horsie uplatnim na "trhu prace", ale ja hladam nieco, s cim sa uplatnim v zivote, a to je trochu ine. Napokon - ano k tomu ta skola nestaci. Je potrebny iba zaujem, hladanie naplne svojho poslania...
Mozno sa vam to pozda naivne, ked si clovek vyberie smer, ktory ho zaujima, hoc mozno dnes neuzivi. Lenze ja budem radsej chudobny kracat po vysnenych cestach, nez byt vozeny na zlatom sedle tam, kam mozno ani nechcem.

Co sa tyka tej filozofie, samozrejme treba vediet dobre mysliet. Aj kriticky, aj vediet nieco pitvat. Zvysok sa na naucit. Lenze mnoho ludi si mysli, ze ked si precita nejaku zaujimavu knizku, nazdavajuc sa, ze "toto je filozofia", tak to tak bude aj na skole. Lenze toto je laska k mudrosti ako takej. Aj ked sa poohliadame do minulosti, na prace inych, casto sa nam nieco osobne moze priecit, a tu je vidno, kto ma zaujem, a kto to ma ako konicka. Alebo pre mnohych, hlavne teda studentky, bolo prekvapenim, nakolko sme sa zaoberali aj logikou. Proste to nie su cosi ako "reci pri pive", ako si to mnohi predstavuju.

Co sa tyka psychologie, nemozem o tom vela hovorit, zaujimal som sa iba okrajovo o nejake konkretne problemy, ale odbor je to tiez velmi popularny, lebo kazdy si mysli, ze bude potom nejakemu pacientovi v kozenom kresle riesit osobne problemy... Psychologov je vela, a vacsina z nich nic moc toho nepriniesla, ked vezmeme v uvahu ten pomer. Podla mna to moze byt zaujimave skor ako uzsia specializacia, alebo v kombinacii s niecim inym, napriklad hudbou (tym som sa trochu zaoberal), lebo psychologia samotna moze mat velmi siroky zaber, a preto sa tazsie moze jeden dostat poriadne do hlbky nejakeho problemu.

Inak - ked uz kombinacia psychologie s filozofiou, tak by som radil skor eticku filozofiu, lebo tam je stredobodom clovek a jeho premyslanie +konanie. Prave modernejsie eticke teorie byvaju podkladane psychologickymi pracami a byva to dost zaujimave. Aspon teda pre mna, co vlastne asi nic neznamena..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 8:43 am    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Já mám magistra celkem praktického, ale bakaláře ze sociologie (konstruktivisticko-narativistické, hehe), a živím se tím, co mě baví, a celkem i slušně uživí, a co by mne jistě tenkrát nenapadlo. Mám názor, že když člověk dělá, co ho baví, a pořádně se do toho opře, život mu dřív nebo později nějakou dobrou práci do cesty pošle. Takže jdi klidně na starořečtinu s aramejštinou, vejška stejnak člověka akorát naučí kriticky myslet, a pak se uvidí Very Happy

Nojo, když je člověk schopný jako ty, tak to platí. Ale když je neschopný, tak by měl mít aspoň dobrou školu Confused Crying or Very sad (weroniko, teď rozhodně nemyslím tebe, aby nedošlo k nedorozumění)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:40 am    Předmět: Citovat

Dana napsal:
Nojo, když je člověk schopný jako ty, tak to platí. Ale když je neschopný, tak by měl mít aspoň dobrou školu Confused Crying or Very sad (weroniko, teď rozhodně nemyslím tebe, aby nedošlo k nedorozumění)

ale jestli jsi tím myslela sebe, tak se běž stydět do kouta Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 1:00 pm    Předmět: Citovat

Dana napsal:
Aha napsal:
Já mám magistra celkem praktického, ale bakaláře ze sociologie (konstruktivisticko-narativistické, hehe), a živím se tím, co mě baví, a celkem i slušně uživí, a co by mne jistě tenkrát nenapadlo. Mám názor, že když člověk dělá, co ho baví, a pořádně se do toho opře, život mu dřív nebo později nějakou dobrou práci do cesty pošle. Takže jdi klidně na starořečtinu s aramejštinou, vejška stejnak člověka akorát naučí kriticky myslet, a pak se uvidí Very Happy

Nojo, když je člověk schopný jako ty, tak to platí. Ale když je neschopný, tak by měl mít aspoň dobrou školu Confused Crying or Very sad (weroniko, teď rozhodně nemyslím tebe, aby nedošlo k nedorozumění)


Hm, tak tady souhlasím s Dančou. Nicméně věta:
Mám názor, že když člověk dělá, co ho baví, a pořádně se do toho opře, život mu dřív nebo později nějakou dobrou práci do cesty pošle. je neuvěřitelně kouzelná a plná naděje, a bylo by úžasné, kdyby to tak opravdu bylo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.