Studium psychologie a filosofie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9f43d96bd9b39728b3e54475af104c41Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 1:31 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem si ve 14 půjčovala odbornou psychologickou literaturu a až do 18 byla přesvědčená o tom, že budu psychologii studovat. Před podáváním přihlášek na VŠ jsem ale usoudila, že je to sice krásný obor, ale že bych nebyla schopna řešit s lidmi jejich problémy a nepřemýšlet nad nimi ve volném čase, a tak jsem své úsilí obrátila jiným směrem. Nelituji toho a psychologií se stále zabývám "amatérsky".
Manžel vystudoval praktický obor, tím se živí a jako hobby studuje filozofii.

Tobě bych řekla - věnuj se tomu, co Tě baví, ono se časem ukáže Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Revelate
161-320
161-320


Založen: 29.5.2008
Příspěvky: 178

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 6:39 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:


Tobě bych řekla - věnuj se tomu, co Tě baví, ono se časem ukáže Wink


pod to se podepisuju. Pokud v psychologii a filozofii najdeš opravdové zalíbení, tak ho vesele dál rozvíjej, a pokud budeš za pět let přesvědčená, že ti to něco dává, tak směle na vysokou. Škola je věc jedna, a uplatnění druhá. Taky kolik lidí dnes pracuje v oborech, který vystudovali? Tedy krom těch opravdu hodně specifických jako je medicína apod. Myslím (a doufám), že se to vždycky nějak vyvrbí. Sama jsem se celou "praktickou" střední trápila s předměty, které jsem nenáviděla, jen proto, že bych po matuře měla praktické uplatnění. Chachá, dnes už z toho nevím nic nic. Teď na vysoké studuju vysněný humanitní obor, ze kterého reálné uplatnění moc nekouká, ale jsem šťastná, protože se zabývám něčím, co mě baví a naplňuje, do školy se těším a chodím tam ráda... co víc si zatím přátSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 7:05 pm    Předmět: Citovat

Ale nutne i rici, ze predstava absolventa psychologie = jedine a pouze klinicky psycholog pracujici s pacienty , je pomylena. Lidi s psy vzdelanim muzou delat cokoli od koucu pres personalisty (a moderatory online komunit Smile) a konce novinarem Wink
(toz ja mam toho organizacniho psychologa v magistrovi a vycvik nadto k tomu, a faaaakt s klientama nedelam, prestoze se da rici, ze jsem v branzi Wink)
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

Jé to jsem ani netušila,že se mi tu sejde tolik názorů Smile No já toho mám za sebou sama za těch čtrnáct let, co se psychologie týče docela dost a hrozně ráda byhc lidi poučoala ze svých chyb,jsme od narození velky dobrodinec Smile No, na střední chci zkusit Keplera, myslíte,že je to adekvátní?? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mehta
161-320
161-320


Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 10:23 pm    Předmět: Citovat

weronica.highs napsal:
Jé to jsem ani netušila,že se mi tu sejde tolik názorů Smile No já toho mám za sebou sama za těch čtrnáct let, co se psychologie týče docela dost a hrozně ráda byhc lidi poučoala ze svých chyb,jsme od narození velky dobrodinec Smile No, na střední chci zkusit Keplera, myslíte,že je to adekvátní?? Smile

Jak to myslíš, adekvátní? Já jsem tam chodila, tak se klidně ptej Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 3:10 pm    Předmět: Citovat

Tak to ani nevíš,jak strašně jsem ráda,že jsi tam chodila Smile No,jestli je to vzhledem k tomu,co chci dělat adekvátní..Jestli je tam třeba nějaký volitelný předmět psychologie,nebo tak něco Smile A taky jsem se chtěla zeptat-když mám konečně tu možnost..Smile Jak těžké jsou zkoušky? Teď chodím do Lupáčovky,jestli znáš Smile Pořád nám opakujií,že je to nejlepší a nejtěžší základka v Praze...tak nevím jestli mi to vůbec k něčemu bude,že jsem jí absolovala:D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mehta
161-320
161-320


Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 3:59 pm    Předmět: Citovat

weronica.highs napsal:
Tak to ani nevíš,jak strašně jsem ráda,že jsi tam chodila Smile No,jestli je to vzhledem k tomu,co chci dělat adekvátní..Jestli je tam třeba nějaký volitelný předmět psychologie,nebo tak něco Smile A taky jsem se chtěla zeptat-když mám konečně tu možnost..Smile Jak těžké jsou zkoušky? Teď chodím do Lupáčovky,jestli znáš Smile Pořád nám opakujií,že je to nejlepší a nejtěžší základka v Praze...tak nevím jestli mi to vůbec k něčemu bude,že jsem jí absolovala:D

Volitelné předměty jsou tady. Humanitních včetně psychologie je mezi nimi spousta, ale ne všechny se každý rok otevřou, záleží na tom, kolik lidí se na který přihlásí. Jestli je seminář z psychologie co k čemu bohužel netuším, chodila jsem na jiné.
Příjmačky těžko posoudím, chodila jsem na osmileté, ale vzorové testy jsou na té samé stránce, tak si je vyzkoušej. Co jsem se dívala, tak se v posledních letech hlásí vždycky nšco kolem 150 lidí a od roku 2007 berou místo dvou tříd tři, tak je ta šance na přijetí docela velká (90 přijatých, 60 ne).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 4:28 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Ale nutne i rici, ze predstava absolventa psychologie = jedine a pouze klinicky psycholog pracujici s pacienty , je pomylena. Lidi s psy vzdelanim muzou delat cokoli od koucu pres personalisty (a moderatory online komunit Smile) a konce novinarem Wink
(toz ja mam toho organizacniho psychologa v magistrovi a vycvik nadto k tomu, a faaaakt s klientama nedelam, prestoze se da rici, ze jsem v branzi Wink)

Jestli narážíš na to, co jsem psala já, tak jsem samozřejmě věděla, že nemusím dělat jen klinického psychologa, ale já jsem ho dělat chtěla Wink (a pak jsem usoudila, že při mé povaze by to nebylo to pravé, ale na nic jiného jsem se v psychologii zaměřovat nechtěla).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
terezka1989
0-7
0-7


Založen: 12.7.2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá červenec 12, 2013 11:41 am    Předmět: Moje zkušenosti se studiem psychologie Citovat

Ahojte,
já studovala chvíli v Brně psychologii na fakultě sociálních studií MU, ale šlo o příliš velkou teorii. Tak jsem si řekla, že by nemuselo být špatné soustředit se na konkrétní typ psychologie už od začátku a po dlouhém rozhodování jsem nastoupila na bakalářské studium Brno na Newton College. Díky přednáškám od lídí z oboru jsem si sehnala praxi a teď po prázdninách budu nastupovat na ostro. Takže za mě běž do toho a školu vybírej s ohledem na praxi, nikoliv na teoretickou výuku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: ne září 22, 2013 3:03 pm    Předmět: Citovat

Tohle studium by se ěmlo hodně podporovat. Všech psycho–něco je strašně málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.