Káva, kafe, kafíčko
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bebbd012885fff796eaee16fc59564b4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaké kafe obvykle pijete?
Espresso
40%
 40%  [ 39 ]
Překapávaná
8%
 8%  [ 8 ]
French press
6%
 6%  [ 6 ]
Český turek
16%
 16%  [ 16 ]
Jiný způsob přípravy
28%
 28%  [ 27 ]
Celkem hlasů : 96

Autor Zpráva
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2016 1:57 pm    Předmět: Citovat

Mne ta moka prijde docela rychla, pokud to clovek vychyta, coz ale jako vsechno, nejaky cas trva Embarassed

Coz by mohl byt uvodnik do dalsiho dilu "Jituska se uci varit kafe" ...

Mam problem. Kafe (nyni jiz vlastnorucne mlete, uz mam mlejnek, yay!) mi v zasobniku vytvori regulerni krustu "na pomyslnem povrchu" a tim pak ma voda docela problem projit ... otazka za zlateho bludistaka: myslim si to spravne, ze v tom pripade je kafe namlete moc najemno a proto to tak dela? Neupechovavala sem, jen jsem to tam nasypala, navic jeste o fous mene nez je uplny okraj.

Snazim se na to prijit, ale moc mi to zatim nejde Sad
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2016 3:22 pm    Předmět: Citovat

Úplně zírám co všechno může být za problém u vaření kafe v konvičce. Máme úplně obyčejnou, hliníkovou a obyčejný starý mlýnek, který jsme našli po babičce na půdě.
Měli jsme teď várku kafe z Turecka, velmi jemně mleté, spíš na vaření v džezvě než v konvičce, ale šlo to. Jen se to muselo nechat probublat až do konce. U obyč kafe vypínáme oheň pod konvičkou hned jak to začne bublat nahoře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2016 5:00 pm    Předmět: Citovat

No ... ja to taky dost dobre nechapu Laughing Ale bud je to kafe na chut kysely, nebo (byvalo) prilis horke a jakoby "spalene" (a pritom je to furt jedno a to stejne kafe). Nicmene aspon jednou se nam uz povedlo udelat to tak, ze chutnalo "tak akorat" ale nedari se mi to proste reprodukovat ... Sad

Nebo jestli je to problem indukce ... nevim. Neco zjevne delam spatne a nevim co :/
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2016 5:27 pm    Předmět: Citovat

Možná dáváš moc kafe? Na šálek (ne hrnek) dávám svou malou hrst zrn - tak akorát na dlaň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po únor 08, 2016 5:45 pm    Předmět: Citovat

Davam dve (velmi ploche) polevkove lzice, zhruba 20gramu celkem (celych zrn) na 4salkovou konvicku, ani to nezaplni cely ten zasobnik.

No, asi si s tim budu dal hrat, ja na to jednou prijdu. Snad teda .. Embarassed Prece nemuzu bejt takovy maslo ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út únor 09, 2016 9:41 am    Předmět: Citovat

Je to alchymie. Wink Já na mokka konvičku uplatňuji pomalé zahřívání na polovičním plameni (resp. el. plotýnce) a většinou to vyjde dobře. Párkrát se mi ale podařilo přesně to popsané nakyslé kafe - to když jsem měla hruběji namleto.
(Teď sem tam přidávám ke klasickému kafi půl lžičky aromatického z Oxalisu, a to mi přijde jako ideální směs... Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2016 4:13 pm    Předmět: Citovat

Tak zahada kavove konvicky rozlustena Laughing Prilis mnoho kafe v zasobniku ... Embarassed Totiz, u te me se zjevne nesmi davat plny, ale velmi zhruba tak 3/4 volne nasypaneho kafe ... pokud to trochu setrepu, tak sotva polovina (po prolis).

No a nechat to projet na devitku az do konce, chrchla jak blazen, ale je superrychle hotova a ani kysela, ani "spalena" proste super kafe Smile

Yay, ja mam takovou radost! Diky vsem za rady! Smile

Jo a takova perlicka z internetu ... zemrel vynalezce/vyrobce Roberto Bialetti. A ve svem poslednim prani vyjadril byt pohrben misto do urny do jedne ze svych moka konvicek ... neda mi se nezamyslet nad tim, co asi budou rikat za XYZ let archeologove az ho vykopou a ta konvicka pak bude prezentovat "pohrebni kulturu civilizace prelomu milenia" ...: Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2016 8:42 pm    Předmět: Citovat

Tak gratuluju! Cool
A Bialetti byl borec - a též bych ti archeolgy chtěla vidět... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: út únor 23, 2016 7:10 pm    Předmět: Citovat

existuje nejaký spôsob, ako pripraviť silno upraženú kávu, aby aj nejak chutila, nie len prepražene?

(väčšinou používam moka kanvičku)

kúpila som si pravú etiópsku kávu vraj v najlepšom obchode v Adis Abeba (mala som tam pár hodín čas medzi letmi) a vôbec mi nechutí. tak či jej mám dať ešte šancu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hentamten
0-7
0-7


Založen: 11.3.2020
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2020 9:18 am    Předmět: Citovat

kávu momentálně beru od https://lazenskakava.cz a nemůžu si ji vynachválit Smile pro přípravu používám pákový kávovar Lellit Anna
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.