Čaj, čajovny, čajování...
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=639bc2fda0bf9b4a0796e31610a22245Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jan schmidt
21-40
21-40


Založen: 11.5.2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 3:34 pm    Předmět: Lapsang Souchong a jiné čaje Citovat

Otevírám diskuzi na kontroverzní téma: Lapsang Souchong. Surprised Magický čínský čaj s podmanivou kouřovou vůní - někdo jej zbožňuje, někdo proklíná, někomu voní, někomu smrdí jako uvařená pneumatika. Jaké s ním máte zkušenosti vy? Vyhodí vás partner (ka), když si ho uvaříte?
P.S. Prý je v něm i tajemství nesmírně dlouhovlasých Číňanek. Idea Jestli jste ho ještě nezkusili, zkuste!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 4:19 pm    Předmět: Citovat

Jéé, tak ten neznám Surprised
Ale vlákno o čajíčcích, to je dobrý nápad, to tu ještě není (teda krom vlákna o přírodních preparátech, ve kterém jsme se bavili o kopřivovém "čaji")
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan schmidt
21-40
21-40


Založen: 11.5.2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 8:34 pm    Předmět: Citovat

Tak to jsem nečet, ale myslím, že kvalitní čaje můžou celkově zlepšit kondici, takže určitě pomůžou i vlasům. Jak reagovalo tvoje okolí na Lapsong Souchong? Razz Je to celkem silný, ale stejně silný jsou i japonský ceremoniální čaje, na ty jsem si zatím ještě netroufl, ale vyzkoušel jsem čaj Kukicha. Ten má taky grády, a není to taková aromatická bomba jako obávaný Lapsong Souchong. Tak jsem zvědavý, co se od vás dozvím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 8:42 pm    Předmět: Citovat

Ja ho taky neznam, nejsem moc cajovy znalec. Jaky je to caj?
(Jsem se v prvni chvili zarazila, jestli je to nejaky cinsky politik ci kdo a co mi zase uteklo za zpravu Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 8:44 pm    Předmět: Citovat

Ode mě se toho moc nedozvíš, protože piju téměř výhradně černý čaj, na tom si pochutnám. V ostatních se moc nevyznám. Jeden Lapsang Souchong mám ale doma, asi jsem to od někoho dostala, tak jestli ti to udělá radost, tak ho třeba zítra ochutnám a napíšu svoje dojmy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 12:36 pm    Předmět: Citovat

Tak to ste me predbehli Embarassed ja uz uvazovala o zalozeni fora o cajich Very Happy

Takze S Lapsangem mam takove zkusenosti,ze mi vubec nechutna a z meho pohledu je to jeden z nejhorsich caju(a to ja jsem "cajova")Pritel by me nevihodil ,ale nemame ho radi oba dva Confused Nemam rada kourove vyuzene aroma tohoto caje a chuti take neni vabny.
ale radsi bych toto tema rozsirila na caje celkove Wink

Ja osobne mam nejradeji oolongy a uplne nejradeji formosu Very Happy maji uzasnou chut a vuni uplne miluji(ale pokazde je mym favoritem jiny nekdy dung ti jinddy zase jiny:)Snad vzdy mam chut na zeleznou bohyni Very Happy a driv sem hodne pila puer a cervene caje ale pak mi prestali svedcit na zaludek Crying or Very sad takze ted jen obcas.Ale nejlepsi je svezest formosy Wink ale jinak z caju piju kde co(vietnam,japonce,zelene...)a jedine cerne caje moc nemusim a samozrejme lapsang(brrrr).Ale dnes mam nejak pravopisne okno,protoze se mi nevybavi spravne napsat jediny caj Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 2:01 pm    Předmět: Citovat

Já Lapsang taky nee, brrr Confused Puerh už teprve ne, přítel to pije, ale mě se po tom svírají i prsty na nohou Laughing
Dřív jsem pila červené čaje, pak jsem nějak přešla na oolongy a nakonec na zelené, takže dneska už mi červené moc nechutnají. Mám radši tu jemnou chuť zelených čajů, ale kolikrát když jsem někomu dávala ochutnat, tak se ptal, proč piju teplou vodu Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 2:06 pm    Předmět: Citovat

Není to ten grilovanej? Laughing Laughing Laughing Tady u nás maji čaj, kterému říkají Ruská karavana a popisu by to odpovídalo. Nám připadal jako grilovanej, no už jsme si ho vícekrát nedali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jan schmidt
21-40
21-40


Založen: 11.5.2006
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 2:07 pm    Předmět: Citovat

Tak to si tu formosu hned dám. Lapsang je kontroverzní, to je jasné. Mně připadají teď hodně dobrý japonský čaje, hlavně bancha (jestli to píšu správně), ale ještě jsem nezkoušel čaje vysoký kategorie, na který je opravdu potřeba nějaký obřad, aby byly správně uvařený, oni jsou taky cenově dost jinde. Doufám, že mě za Lapsang Souchong nikdo nevynadá, netvrdil jsem, že musí každýmu chutnat... Zkoušejte to jen na vlastní nebezpečí. Tak hodně vlasů, hodně vlasů. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2007 2:26 pm    Předmět: Citovat

Ja mam rada zelene, bile, z cernych nektere. Lapsang neznam, ale zitra jdu do cajovny, tak vyzkousim, jste me uplne nalakali Very Happy. Ted doma popijim Pu-Erh a chutna velmi Smile.
Jeste mam rada Lapacho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.