Čaj, čajovny, čajování...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7d91fd03b2105ddbc282622978dbe39dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2014 10:28 pm    Předmět: Citovat

Shangrilu znám. Je to tam docela prima, ale prý lepší časy už má za sebou... Můj milý tam jednu dobu obsluhoval. Do Liliovky chodíme rádi na různé rady, je tam na to skvělý ten zadní salonek, kde se dá i něco promítat a tak. Ale mám poslední dobou dojem, že se tam zhoršila obsluha. Nebo je to možná tím, že se s nimi známe, tak na nás maličko kašlou... Rolling Eyes Ten Irish Cream si tam někdy zkusím dát. Ještě můžu doporučit Nebe, peklo, ráj - jsou to zajímavé prostory. Osobně nemám moc ráda čajovny typu "zašli jsme do Sanu Babu a nakoupili tam všechny dekorace". Čajovna U Džoudyho mě osobně moc nenadchla...
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yoko
161-320
161-320


Založen: 4.5.2012
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 2:35 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
. Čajovna U Džoudyho mě osobně moc nenadchla...


U Džoudyho kupuju akorát hennu a vonný tičinky, co se týče čajovny, tak to byla zatím jediná, kde nás to až natolik nenadchlo, že jsme se otočili mezi dveřmi a odešli - koutky, kde se sedí na zemi, byly obsazené a zbytek čajovny na mě působil spíš jako Mekáč nebo závodní jídelna - málo místa, stolečky namačkané u sebe...tak nějak mi tam nebylo dobře
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 3:20 pm    Předmět: Citovat

Yoko, s tím bych souhlasila, já tam byla na místech na zemi, což bylo ještě asi v pohodě, ale ty maličké namačkané stolečky....asi nic moc. Ale nejvíc mě vadilo to, že obsluha se vůbec nestarala. Byli jsme tam se skupinkou lidí přes 3 hodiny, v závěru už jenom ve třech - a za tu dobu k nám přišla obsluha jednou na začátku a pak ještě jednou, když odnášela nádobí a potřebovali si od nás půjčit lístky pro jiný stůl. Přiznám se, že když jdu do čajovny takhle na dlouho, tak jsem ochotná si dát samozřejmě víc věcí, myslela jsem, že si tam dám i něco k jídlu, ale měla jsem pocit, že svým záměrem utratit u nich nějaké své peníze je spíš obtěžuju.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 6:18 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jak to je u Džoudyho teď, ale já jsem tam naopak chodívala právě proto, že se tam nemuselo zouvat a sedět na zemi (což mi přijde dost nedůstojné a i nechutné) a že nás obsluha nechala být. Když jsme něco chtěli, zašli jsme k pultu a nebo oslovili obsluhu, když šla kolem.
Kvůli tomuhle jsem taky hodně chodívala do patra v "Růžovce".

Celkově bych uvítala tip na nějakou čajovnu typu anglický tea house, kde je klid a stolečky se židlemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2014 9:51 pm    Předmět: Citovat

U Džoudyho se mi to též líbilo. Na obchodní schůzku ideální. Ale není to klasická čajovna no. Naši oblíbenou pražskou čajovnu přestěhovali a už to tam není ono. Moc stolů, málo místa, malé místnosti....takové stísněné to tam teď je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2014 10:46 pm    Předmět: Citovat

Do Darumy někdo chodíte? Na Karlově náměstí?
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2014 8:43 am    Předmět: Citovat

Morgyš, to je nejspíš ta, o které píšu výše Smile Meadow či speedy to budou vědět jistěji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2014 9:10 am    Předmět: Citovat

Jj, to je ona.

Jinak já teď sem tam chodím na veganský oběd do čajovny Dharmasala na Karlínském náměstí. Klasicky na čaj odpoledne či večer jsem tam teda ještě nebyla, ale na ten oběd je to tam výborné. Jídlo mi chutná a obvykle jsou k tomu na výběr dva druhy uvařeného čaje, tak často i něco nového takto nenásilně vyzkouším. K tomu si pročtu čajový lístek a často si nechám navážit nějaký čaj na domů. A bývá tam prázdno, tudíž klid. Prostředí mi přijde celkem milé - sezení u dřevěných stolů, lavice, ratan židle a křesílka. Je tam i místo na sezení na zemi. Jen teda ten prostor není téměř vůbec členěný, takže intimnější zákoutí by tam člověk hledal marně.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2014 7:21 pm    Předmět: Citovat

Dlužím Meadow poděkování za tip - Dharmasala mi teď přes týden hned několikrát posloužila jako příjemné útočiště. Smile Moc se mi v ní líbilo: čaje skutečně prvotřídní, klidná atmosféra a hezké prostředí, dobré zobání k pití. Jen tempo čajovníků mi přišlo párkrát dost laxní, ale to věřím neřeší nikdo, kdo si rád odpočine v Tibetem inspirovaném duchu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karob
321-600
321-600


Založen: 3.9.2006
Příspěvky: 343

PříspěvekZaslal: ne prosinec 28, 2014 1:09 pm    Předmět: Citovat

často chodím do Jedné básně pod nuselskými schody. Je tam vcelku útulně. V pravé části jsou asi 4 stolky bez židlí a zouváním. Nalevo je sezení na židlích, asi 5 stolů. Oblíbil jsem si dopražované Gruzínce od Petra Siče, mmmm Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.