Studium při zaměstnání
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3e5794b5e658c9ae408b9518bd2479beZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 11:07 pm    Předmět: Citovat

valalo napsal:
pimpa napsal:
Páni, tak to musí být nářez, takové studium! Možná, že si to moc maluji a nebudu to stíhat, ale zatím jsem odhodlána vydržet. A hlavně se tam vůbec dostat.

Vážne ti držím päste a myslím si, že to zvládať budeš. Je to hlavne o odhodlaní a výdrži, potreba sa premôcť aj keď sa ti napríklad práve hrozne moc nechce, s čím ty isto problém mať nebudeš. A na externých študentov sú častokrát kladené omnoho menšie nároky, ako na denných (u nás to platí dvojnásobne), takže o to lepšie Wink

Já jsem studovala už před dvaceti lety VŠ denní studium. Byli jsme rádi, když jsme stihli aspoň občas nějakou brigádu, všechny přednášky a semináře byly povinné a prezence důsledně kontrolována. Stále nedokážu pochopit, že v dnešní době studenti zvládají ještě pracovat, anebo studovat několik škol naráz! dálkové studium snad nebude tak náročné, aspoň v to doufám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 11:20 pm    Předmět: Citovat

No, ono už ty nároky nejsou takové, jako bývaly před 20 lety...Dnes je studium o dost jednodušší, řekla bych, je méně lidí, školy mají za každého studenta peníze. Dnes spousta středních škol ruší přijímačky a za chvíli to dorazí i do VŠ. Třeba na naší škole z čeho jsem dělala v prváku před 5 lety zkoušku, tak z toho mají dnešní prváci zápočet formou kolokvia.

Mě to taky trvá do školy tři hodiny, ale jedu vlakem, tak je to pohoda. Kochám se zasněženou krajinou, nebo se učím. Jen ta cena Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 8:59 am    Předmět: Citovat

Káťo asi záleží na škole. Muž ted byl na VŠCHT a nepodařilo se mu projít do druhého semestru. Ne , že by neuměl. Prostě jich dost vyházeli a to i na kombinovaném studiu. Ano, je pravda, slyšela jsem, že je to i tam lehčí než před 5-ti lety. Ale pro pracujícího člověka pořád neúnosné...

Jinak já jsem chtěla taky, ale nějak už nestíháááááááááááááááááááááááááám:/
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 9:03 am    Předmět: Citovat

O tom, jestli jsou školy jednodušší, by se jistě dalo polemizovat. Řekněme, že jsou jiné.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 9:07 am    Předmět: Citovat

pimpa napsal:

Já jsem studovala už před dvaceti lety VŠ denní studium. Byli jsme rádi, když jsme stihli aspoň občas nějakou brigádu, všechny přednášky a semináře byly povinné a prezence důsledně kontrolována. Stále nedokážu pochopit, že v dnešní době studenti zvládají ještě pracovat, anebo studovat několik škol naráz! dálkové studium snad nebude tak náročné, aspoň v to doufám.


No, já si teda neznám skoro žádného studenta, který by měl prezenční studium a vedle toho ještě normálně pracoval. Třeba se to dá skloubit, jako když měl muž ve třeťáku výuku už jenom cca šest hodin celkem za týden, protože jinak už měl všecko splněno z druháku, a k tomu dělal na půl úvazku. Tak to zase až takový záhul nebyl Wink Taky jsem měla spolužačku, která dělala se mnou prezenčně bohemistiku a k tomu dálkově knihovnictví, tak to taky šlo, když měla jenom jednou za čas výuku na tom dálkovém Wink Navíc to byly trochu podobné obory. Záleží hlavně na čase (teda krom vůle studovat), prostě když musíš být ve škole každý den, tak k tomu docela těžko našlapeš ještě běžné zaměstnání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 1:42 pm    Předmět: Citovat

No, tak nevím, jestli je dobré házet všechny VŠ do jednoho pytle. Setkávám se tím, že někteří lidé studující VŠ mají pět až sedm předmětů za semestr a jen pár hodin denně. V takových případech se nedivím, že se u toho dá pracovat. Já mám předmětů 17, ve škole jsem od rána do večera a 80% jsou přednášky povinné s kontrolovanou absencí. Práce a brigáda mi vážně nehrozí... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 1:59 pm    Předmět: Citovat

Téma pro mě! Smile Dokončila jsem jednu VŠ, začala pracovat a tu druhou (bohemistiku na FF UK - denní studium) přerušila na rok, abych se mohla intezivně věnovat práci a zjistila, jestli ze mě opravdu bude právnička. Brzo jsem zjistila, že škola (práva) byla bleeee, ale práci mám naprosto úžasnou. A taky časově hodně náročnou. K tomu dojíždím denně hodinu tam a hodinu zpět. Takže v září došlo k prodloužení přerušení studia, v práci mi bohužel nevyšli vstříc, že bych pracovala aspoň částečně z domova (o částečném úvazku si můžu nechat jen snít - zatím!). Takže špekuluju, jak a co dál. Bohemistiky se vzdát nechci, ale práce taky ne. Doufám, že to půjde nějak vyřešit, i když jsem studentka denního programu (dálkový, ani kombinovaný není). Do záři zatím čas... Rolling Eyes

Obdivuju všechny, kdo pracují a studují dohromady. Velmi záleží na typu VŠ a studovaném oboru, není to o "lehčí" a "těžší" škole. Něco se naučíte z knih a něco ani náhodu, každý obor potřebuje svoje. Každého moc podporuju a držím pěsti, ať se daří!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 2:16 pm    Předmět: Citovat

Mám už jednu školu za sebou, ta sice není VŠ, je VOŠ Smile, ale taky to bylo prezenční studium a jelikož jsem nebyla podporována finančně z domova, bylo to spíš ze školy brigáda, noční a tak... No, potom mě napadla taková blbost, zkusit půl roku tu svoji VOŠ, kde jsem končila a zároveň VŠCHT. Což o to, škola mě bavila moc, ale už se u toho nedalo chodit na ty brigády a prostě jsem skončila proto, že nebylo co jíst Smile

Teď už jsem 3 roky v práci, v říjnu jsem se opět dala na studia VŠ. Chodím normálně do práce, mám hlavní pracovní poměr, sedím tam minimálně do pěti. Školu mám kombinovaně, chodím tam jednou za 14 dní v neděli, kterou tam celou strávím. Pravda, nemám děti a doma "jen" manžela Laughing . Od toho října nějak nevím, jak je možné, že ten čas letí ještě rychleji než dřív Smile.

Ale... stojí mi to za to! Smile Držím palce všem, kteří jsou na tom stejně nebo podobně a všem, kteří váhají, že by to třeba nemuseli zvládnout - nebojte se! Smile, zvládnout se to dá. Určitě záleží na škole, na té mojí jsou připraveni, že i pracující si chtějí doplnit vzdělání, které z nějakého důvodu nezvládli "v termínu". Takže tak. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 2:36 pm    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
Bohemistiky se vzdát nechci, ale práce taky ne. Doufám, že to půjde nějak vyřešit, i když jsem studentka denního programu (dálkový, ani kombinovaný není). Do záři zatím čas... Rolling Eyes


Napadá mě asi jedině individuální studijní plán, ale na to tuším musí být nějaké závanžé důvody (těhotenství apod.) - i když asi docela hodně záleží i na domluvě s konrétním vyučujícím.

To vážně neexistuje nějaká dálková bohemistika (jsem líná to teď hledat... Embarassed Laughing ), že bys tam třeba přestoupila nebo tak něco? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 2:40 pm    Předmět: Citovat

remia napsal:
Určitě záleží na škole, na té mojí jsou připraveni, že i pracující si chtějí doplnit vzdělání, které z nějakého důvodu nezvládli "v termínu". Takže tak. Cool


Jo jo, a nejlepší když dají takovou výuku na pátek - aneb ať žije brněnská sociologie dálkově (teda možná už to změnili, ale před dvěma lety to tak bylo Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.