dlouhé vlasy a atopický ekzém
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=42e463242d31dbfca5f9dc40d9322a66Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 8:47 am    Předmět: Citovat

Atopici, ekzematici... Co mažete na bolestivý, zarudlý a bohužel rozdrbaný ekzém? Cokoli mě bolí a pálí a za chvíli je to pryč. Jde mi o oblast v ohybech loktů. Aktuálně fakt nevím, co s tím. Chce to asi něco fest mastného, cokoli obyčejnějšího to za chvíli vcucne. A zároveň by to mělo být nedráždivé... Nenapadá vás něco, začínám být lehce zoufalá Embarassed Přes léto jsem to měla super, teď je to zase pěkně na nic Sad Přemýšlím, kam s tím jít, pač na kožním fakt nic moc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 9:20 am    Předmět: Citovat

Na mazání ti asi nic neporadím, mně vždycky nejlíp zabralo nechat to být a nemazat ničím.
Ale malinko off-topic otázka, jak ten tvůj ekzém reagoval na vyřazování alergenů ze stravy? někde jsi o tom psala, ale výsledek mi asi nějak unikl... (ptám se hlavně proto, že můj ekzém na stravu reaguje hodně dobře, ale ani tak se mi ho nedaří potlačit úplně, zjevně nejsem v jídle dost důsledná)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 9:26 am    Předmět: Citovat

No, zkusim to... (ze zoufalství zkusim cokoli, pač kdykoli ohnu ruku, tak to pekelně bolí Rolling Eyes )
Na jídlo můj ekzém nereagoval absolutně nijak. Snažila jsem se, dost důsledně, docela dlouho - a změna nic moc. Spíš nic. Ale možná to zkusim znova, pač teď to mám zase ještě horší než vloni, kdy jsem to zkoušela. Jediný co vím, je, že se nemůžu nacpat kvantem citrusů, to mi oleze pusa a víc svědí všechno ostatní, ale to bylo jediné zjištění - a to jsem věděla už před tou dietou a testováním. Fakt nevim, mluvila jsem o tom s doktorkou a říkala mi, že pokud se to vážně nijak neprojevilo, tak to u mě s jídlem souviset nebude. Ale s čím to souvisí mi samozřejmě neřekla Laughing - kromě dědičnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 10:00 am    Předmět: Citovat

Měla jsem velmi extrémní ekzém od svých asi 9 do 24 let, potom nějak spontánně vymizel - už jsou to 3 roky.
Na velké zhoršení mi zabíral krém elocom. Když to bylo mokvavé, koupele nebo obklady ze slabého (růžového) roztoku hypermanganu nebo černého čaje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 10:54 am    Předmět: Citovat

já vždycky na tyto katastofální stavy používám kortikoidy na zklidnění a pak důsledně mazat.
Altermed leciderm - mast. Je to ultramastná mast, nekortikoidní, obsahuje směs olejů a dalšího, mě vždycky dělá moc dobře. neobsahuje silikony, pegy, parfém, parafinum liquidum.
Na obyčejné mazání postižených míst používám např. jejich krém.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 8:50 pm    Předmět: Citovat

Lalaith, když říkáš hodně mastné, třeba bambucké máslo by nepomohlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 9:02 pm    Předmět: Citovat

Bambucké máslo mi na ekzém akorát škodí-sama to nechápu, ale ekzém mi po něm akorát víc popraská. Já ne promazávání používám Atopos od Cannadermu. S ním jsem nejspokojenější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 9:05 pm    Předmět: Citovat

Porcelainswan, fakt? A mazalas ho na vlhkou kůži? Mně paradoxně moc nedělal dobře Atopikderm - směs BM a olejů určená přímo na atopák, ale samotné bambucké fungovalo.
Atopos je skvělý, jen ta cena Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 9:15 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Porcelainswan, fakt? A mazalas ho na vlhkou kůži? Mně paradoxně moc nedělal dobře Atopikderm - směs BM a olejů určená přímo na atopák, ale samotné bambucké fungovalo.
Atopos je skvělý, jen ta cena Rolling Eyes


Mazala na vlhkou kůži Wink Atopikderm mi taky nesedl, celkově mi ta másla od Saloosu na atopák moc nesedla. Ještě jsem měla vzoreček s granátovým jablkem, to jediné mi přišlo s dobrým efektem, ale je myslím dražší.

Atopos je sice drahý, ale má jediné záchrana Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2012 8:14 am    Předmět: Citovat

Bambucké máslo na ekzém mi taky moc nevyhovuje. Atopikderm os Saloosu byla katastrofa úplně největší ze všech, musela jsem se po něm jít umýt... Zatím to řeším podle rady egle - prostě to nemažu a kupodivu se to lepší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.