Pátrací vlákno, aneb jak se to jmenuje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=84b68d969153a6b45a96fb4c3314fdb6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po únor 03, 2014 12:31 pm    Předmět: Citovat

Ptačí král ve filmovém vláknu mi připomněl jednu pohádku, kterou jsem kdysi dáávno (může to být možná i víc než dvacet let) viděla. Zhruba si pamatuju, že to bylo něco o dvou bratrech, z nichž jeden se tuším měl stát králem nebo cosi takového, ale jelikož měl jakési oplétačky s něčím zlým/prokletím (nebo byl sám nějaký ujetý, to si fakt už nepamatuju), tak se postupně začínal měnit v dravého ptáka (sokola, orla...?), nakonec snad i spáchá sebevraždu nebo každopádně skončí blbě a místo něj nastoupí jeho bratr.

Celé to bylo takové poměrně depresivně laděné, je dost možné, že to byla i nějaká německé koprodukce. Docela zajímavý námět, ale zaboha to po těch letech nemůžu najít.

Edit:
Tak těžká haluz, dneska jsem na to úplně náhodou narazila, je to Jestřábí moudrost a koprodukce kupodivu polská, nikoliv německá. Akorát mám dojem, že hodnocení na ČSFD celkem odpovídá, námět je to zajímavý, ale zpracování tuším za moc nestálo.


Naposledy upravil Klarusa dne ne listopad 16, 2014 6:47 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: ne únor 23, 2014 7:53 pm    Předmět: Citovat

Heuréka. Hledala jsem písničku a našla. Sranda je, když víte název i umělce a po marném hledání zjistíte, že to hraje někdo naprosto jiný. Rolling Eyes
(pro zvědavé je to tento song http://www.youtube.com/watch?v=uYsBDmqJfjQ )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2014 9:50 pm    Předmět: Citovat

Tohle se mi stalo, hledala jsem písničku Tvá máma už ví, co je sen od Marie Rottrové. Pak to nějaký hodný člověk dal na youtube a bylo to Tvá máma už ví, co je stesk od mně neznámých sester Langerových. No bylo mi v době, kdy se to hrálo, pět a půl, proto jsem se zmýlila.
A stále mi zůstává záhadná ta metalová balada, o které jsem psala před pěti lety. Myslela jsem, že asi I love you od Acceptu, ale nic takového v žádné diskografii není. To bude něco jiného od někoho jiného, to se budu smát, jestli to zjistím. Je to takový tvrdý, drsný ploužák, a jedna zábavová kapela to hrála pod názvem Jak se žít dá. Začínalo to: Chůzí houpavou..., ale tady jsou celkem mladí lidé a já na ty zábavy chodila v osmdesátých letech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 5:47 am    Předmět: Citovat

osminka napsal:
Tohle se mi stalo, hledala jsem písničku Tvá máma už ví, co je sen od Marie Rottrové. Pak to nějaký hodný člověk dal na youtube a bylo to Tvá máma už ví, co je stesk od mně neznámých sester Langerových. No bylo mi v době, kdy se to hrálo, pět a půl, proto jsem se zmýlila.
A stále mi zůstává záhadná ta metalová balada, o které jsem psala před pěti lety. Myslela jsem, že asi I love you od Acceptu, ale nic takového v žádné diskografii není. To bude něco jiného od někoho jiného, to se budu smát, jestli to zjistím. Je to takový tvrdý, drsný ploužák, a jedna zábavová kapela to hrála pod názvem Jak se žít dá. Začínalo to: Chůzí houpavou..., ale tady jsou celkem mladí lidé a já na ty zábavy chodila v osmdesátých letech.


A je někde na youtubu ta písnička? Myslím v české zábavové verzi... Smile
_________________
Nic necini cloveka lidstejsim nez laska ke zviratum... (Henry Fielding)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 1:36 pm    Předmět: Citovat

Bohužel nejspíš ne, ta kapela stále hraje, ale úplně jiný styl. Hledala jsem to u různých kapel, už nejen Accept, někdy do poloviny 80. let., protože jsem na to tancovala v r. 86, musel to být v té době velký hit, ale někam zmizel. Taky jsem prohledávala všechny možné balady. To musí mít nějaký matoucí název. Jak ten název není zároveň nějaký úderný slogan z refrénu, tak to mate, jako když jsem hledala tu píseň od Heloween.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 2:15 pm    Předmět: Citovat

osminka napsal:
Bohužel nejspíš ne, ta kapela stále hraje, ale úplně jiný styl. Hledala jsem to u různých kapel, už nejen Accept, někdy do poloviny 80. let., protože jsem na to tancovala v r. 86, musel to být v té době velký hit, ale někam zmizel. Taky jsem prohledávala všechny možné balady. To musí mít nějaký matoucí název. Jak ten název není zároveň nějaký úderný slogan z refrénu, tak to mate, jako když jsem hledala tu píseň od Heloween.


osminko, to jsi mi ted nasadila brouka do hlavy ... taky budu přemýšlet, co by to mohlo být za hit. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2014 4:26 pm    Předmět: Citovat

Taky budu přemýšlet...jak se jmenuje ta kapela? Smile A neznáš více slov třeba z refrénu? Smile
_________________
Nic necini cloveka lidstejsim nez laska ke zviratum... (Henry Fielding)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2014 1:15 pm    Předmět: Citovat

osminka napsal:
Bohužel nejspíš ne, ta kapela stále hraje, ale úplně jiný styl.

Zkus se podívat na http://www.karaoketexty.cz/, tam bývá kompletní diskografie i s věcma, co třeba ani na youtube nejsou (viz. Asonance) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2015 5:35 pm    Předmět: Citovat

Moc prosím, smutně koukám....zde je odkaz na jednu písničku. Hrozně mi to připomíná nějakou zahraniční (některé krátké pasáže), která byla ale určitě přezpívána i Martou Kubišovou nebo Rottrovou. Neměl by někdo nápad čemu se to podobá?

https://www.youtube.com/watch?v=5Mdb1a1IkZQ
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2015 5:47 pm    Předmět: Citovat

pochybujem že to bude ono (môj hudobný sluch je jedna veľká tragédia), ale keď píšeš že to prespievala Rottrová, tak môžeš skúsiť She´s gone od Black Sabbath... prinajhoršom objavíš jednu fajn pesničku Wink
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.