Suché, zničené a lámavé vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dfa263a222c3b15479f281b43c20039eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Delia
41-80
41-80


Založen: 23.11.2014
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2016 8:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj holky. Tak mně připadá, že slečna, která otázku pokládala má podle fotek velice podobný typ a strukturu vlasů jako já. Mám naprosto stejný problém s vlasy a to je suchost. Přitom nepoužívám silikony, nejvíce certifikovanou přírodní kosmetiku, ale ta na tento problém mnohdy nestačí. Vlasy žehlím tak jednou za rok. Nechávám je schnout pouze volně. Myji pouze 2x týdně. Ta suchost je dána podle mě "vlněním, krepatěním a kudrnatostí" vlasů. Very Happy Vždycky jsem si přála super oslnivý lesk a typ asijského vlasu- jestli jste viděli film Gejša- tak třeba takové vlasy jako má Ziyi Zhang. Laughing
A teď k otázce: na hydrataci vlasů mi docela pomohla maska Klorane mangové máslo. Je určena pro suché vlasy. Mám je po ní na omak hebké a ne tak vysušené. Dokonce dodá i trochu lesk. Neměla by obsahovat silikony, ale není to přírodní kosmetika. Prodávají ji např. v některých lékárnách nebo na internetu.
Druhá fajn maska na vlasy (mám verzi bez silikonů a parabenů) je Matrix Biolage HydraThérapie. Tu jsem koupila na internetu. Používala bych je stále, ale já mám problém, že se téměř po každé kosmetice osypu v obličeji, tak hledám jiné varianty. Confused
Jako šampony a kondicionery jsou fajn Desert essence kokos a 100% Pure kokos a med. Měly by být přírodní. Snad Ti to trochu pomůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2016 9:02 pm    Předmět: Citovat

Ono prirodni nemusi automaticky znamenat "nejlepsi", vicemene kazdy si ale touhle fazi tady na DV prosel Smile nekdy prave ty prirodni veci vlasum moc nesvedci (ve smyslu tomu konkretnimu cloveku, ne jakoze by byly skodlive) a treba kosmetika bez silikonu a sulfatu najednou udela zazraky, i kdyz je "chemicka".

Obecne mi prijde nejlepsi vylucovat latky postupne, nejdriv zkusit bez silikonu, pokud problem pretrvava, vyhodit ven sulfaty, a pokud problem pretrvava dale (se suchosti) postupne se propracovavat skrz az k prirodnim(ejsim) vecem.

To stejne i oleje ... jsou sice strasne vychvalovane, ale treba ja kolem nich jen projdu a uz mam z vlasu slamu. A to mam vlasy rovne jako hrebiky, at je davam nasucho nebo do mokrych vlasu, bud jsou na konci vysusene nebo prilis mastne. Silikony mne taky priserne vysusuji ...

Je to vicemene srovnani i s kremy a dalsimi oblicejovymi patlatky ... dva stejne typy pleti a jeden se pri pohledu na chemicky krem osype a druhemu se to stejne stane u 100% prirodniho produktu. Proste zkousejte a jdete po krocich, necekejte instantni vysledky "od prvniho dne" Smile

P.S. Pomerne dobrou zkusenost jsem udelala s ibiskovym oplachem; pusobi mi trochu jako kondicioner, vlasy se mene cuchaji a jsou takove "nacucanejsi" byt stale sypke ... z vylozene kondicioneru mi vyhovoval oranzovy alverde kdyz na vec prislo (resp smichany s troskou alverdiho arganoveho oleje) ale po urcite dobe uz to taky nebylo uplne ono.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: so leden 23, 2016 11:08 pm    Předmět: Citovat

Souhlas. Přírodní nerovná se správný. Já osobně používám věci polopřírodní. V šampony mám radši SLS než sóju a aloe (alergie) a po cukerných tenzidech jsem neměla vlasy, ale koudel.

Myji zkrátka jen u hlavy malým množstvím šamponu a masky a kondicionery dávám do délek (na kůži to nepřipadá v úvahu)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 12:29 pm    Předmět: Citovat

Ty hydratační produkty znějí rozumně. A jestli ti nesedí domácí masky s jogurtu, oleje atd, vůbec neznamená, že je něco špatně. Přijde mi třeba dobrej sprej od Bione s pšeničnými klíčky (nebo čím). Neoplachuje se a můžeš ho na vlasy každý den přidat, aniž by je zaplácal. Působí ale hlavněddlouhodobě, po prvním týdnu se mi zdálo, že trochu vysušuje, ale pak jsem viděla výsledek v opravdový změně kvality.
Ještě mě napadly vlasový vody. Možná tvoje pokožka suché vlasy vyrábí a tímhle bys jí mohla ulevit. Jen bacha, ať neobsahují alkohol...

Držím palce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 12:50 pm    Předmět: Re: Extra suché vlasy Citovat

Elocin napsal:
Ahoj, nevíte prosím, co na suché vlasy? Nic mi na to nezabírá, zmiňovaná maska z jogurtu a medu minimálně, kondicionéry a masky též... Snažím se je zlepšit už víc jak půl roku a spíš mám pocit, že je to jen horší Sad
Všem moc díky


A zkoušela jsi někdy nějaký olej (musí být lisovaný za studena)? To z tvé otázky nevyplývá - píšeš jen o jogurtu+medu (to by mi taky nestačilo), o kondicionérech nebo nejkých maskách... Já mám taky strašlivě suché vlasy (mám o tom ve tady už hodně příspěvků). Vysvětlila bych to tak: Přestože používám jedině přírodní kosmetiku (tuhé šampon), a přestože všude píší, že není potřeba dalších kondicionérů, tak mě nikdy nestačí jenom šampon, byť přírodní. Mám tak suché vlasy, že vždycky, opravdu pokaždé, musím použít olej a pak si teprve vlasy umýt přírodním šamponem. Přesto však je pro mě přírodní kosmetika to nejlepší, co může být, protože mám vůbec pocit, že suché a vlnící se vlasy jsou mnohem, mnohem citlivější na chemii a může je to ničit a způsobovat ještě větší suchost. Jenže se neobejdu bez oleje. Nikdy, byť v proměnlivém množství. Ale zase když použiju olej, tak je pak všechno skvělé, včetně přírodní kosmetiky. Takže moje rada je - zbytečně nezatěžovat vlasy nějakými pokusy z kupovaných masek a kondicionérů (ať už chemických, polopřírodních...) - za sebe - nikdy bych si nic takového na vlasy nedala. Toho olejee tam bývá stejně méně, než já osobně potřebuji, a všimla jsem si, že většinou bývá kosmetiky, včetně masek, navrhována pro nejběžnější typ vlasů (tedy rovné a přirozeně ne-suché, méně citlivé), takže si nikdo nedovede představit, kolik oleje je vlastně třeba...
Doporučila bych ti tedy (z mojí vlastní zkušenosti, co jediné mi pomohlo, ale dokonale pomohlo) - namíchat si nějakou jednoduchou masku z nějakého druhu oleje (lisovaný za studena) nejlépe třeba s vajíčkem a pro lesk přidat pár kapek nějakého éterického oleje (mně se na lesk nejlíp osvědčil éterický olej ze santalového dřeva). Olej samotný sice nějaký lesk způsobí, ale ten éterický olej tomu teprve dodá ten pravý, nádhrený lesk. Množství musíš odhadnout, podle toho, jak máš dlouhé vlasy...musíš to zkusit...začít třeba s menším množstvím. A ten zábal nechat působit alespoň 2 hodiny. Já tedy, narozdíl od většiny ostatních, protože mám opravdu suchou i kůži ve vlasech, dávám olejovou masku až ke kořínkům, vlasy jsou pak krásně uvolněné a odpočaté, a je to pro ně i výživa, nejsou pak tak napjaté, jako když jsou vlasy suché...

Je tady v článcích spousta receptů a určitě i leccos najdeš v různých příspěvcíh na fóru. Je to jen moje rada, co pomohlo mě a co stále používám. Ale říkám, nevím, jesli olej už jsi používala nebo ne, nevím, jaké s olejem máš nebo nemáš zkušenosti...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 4:03 pm    Předmět: Citovat

Problém může být nejen v tom, co se na vlasy dává, ale i v tom, jak se s nimi obecně zachází. Doporučila bych pár věcí - zastřihnout poškozené konečky, nedotýkat se rukama mokrých vlasů (to dělá vážně zázraky) a nechat je vždy uschnout "přírodně", nepoužívat normální ručník (nahradit bavlnou nebo starým tričkem), vyhodit drsné kartáče apod. (česat nejlépe jen prsty a během mytí), provádět masáže hlavy, co nejméně a nejšetrněji s vlasy manipulovat a když budeš chtít trochu investovat, vyměnit povlak na polštář za saténový (nebo si pořídit saténový šátek/čepici na spaní).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 4:21 pm    Předmět: Citovat

Co je normální ručník?
Já myslela,že ty,co mán doma - bavlněně.

A k saténu. Já bych ho tak nepaušalizovala. Moje vlasy lámal. Saténové povlečení letělo hned, jak jsem zjistila, že při jeho praní vytahám z pračky nejvíc vlasů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 4:45 pm    Předmět: Citovat

wensdy: Myslim, ze proste jen "kus latky" ktery nenacuca tolik vody jako rucnik se smyckami Smile vlasy mene vysusi (dele pak schnou), ale nekterym tahle "extra vlhkost" pomaha Smile

A k tomu satenu ... polyesterovy urcite nebrat, bavlneny je pry o necem jinem a to i cenove. Teoreticky neni az tak silenou investici koupit si metr sire 140cm a udelat si z nej nocni cepicku/wrap pokud to chce clovek nejdriv vyzkouset, ta investice je v porovnani s celym povlecenim zanedbatelna.

A i kdyz to bude vypadat, ze jsem chodici reklama na Tangle Teezer, od te doby co ho pouzivam mam ulomenych vlasu a znicenych konecku minimum. Samozrejme ne ze by vsechny zazrakem zmizely a nikdy se neobjevily, ale je to jediny setrny zpusob ktery mi vlasy (byt rovne) rozcese i za vlhka. Ani plastovy hreben, ani dreveny se sirokyma zubama, ani kartac, ani jejich drevene varianty a dokonce ani kancak, vsechno byla vicemene pohroma. Jedine ten kus plastu uz dneska nedam z ruky a ze jsem byla na zacatku znacne skepticka (coz mi pripomina ze bych si mela poridit novy, pac ty krajni stetinky zacinaji pomalu po ctyrech letech ne zrovna ohleduplneho pouzivani (taham ho vsude a taky se vecne nekde vali "po ruce") odchazet do duchodu Laughing)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 4:51 pm    Předmět: Citovat

Byl bavlněný Wink

Myslím, že pokud je povlečení bavlněné nelze tím nic zkazit. Ručník mám z bavlněného froté, ale i tak mi z vlasů kape voda. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LorenCurl
41-80
41-80


Založen: 22.8.2015
Příspěvky: 52

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 8:52 pm    Předmět: Citovat

Psala jsem jen vlastní zkušenost. Za "normální" ručníky považuji takové ty s drsnými a hrubými vlákny, trčícími smyčkami, které se třou o vlasy a tím je poškozují, froté ručníky atd. Nejlepší jsou (podle mě) co nejhladší materiály.
A se saténem (samozřejmě pravým a kvalitním) mám ty nejlepší zkušenosti, šila jsem si vlastní polštář, látka nebyla nejlevnější, ale ani žádná závratná suma, navíc takový povlak vydrží věčně. Ale chce to, aby vlákna šla vodorovně, jinak to vlasy může cuchat nebo nadělat jinou paseku. Problém s bavlněným povlečením je ten, že sice krásně saje vlhkost (proto se hodí jako ručník), ale přes noc může vysušovat a poškozovat vlasovou strukturu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.