Sportovní tanec - standart a latina
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=601db1a90b546e62f453802a0468b739Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 11:18 am    Předmět: Sportovní tanec - standart a latina Citovat

O víkendu jsem byla na soutěži sportovního tance v Nových Hradech a byl to zážitek, který mě úplně rozbrečel. No něco fantastického!Nádherní mladí lidé, překrásné šaty, vydřená těla a pohyby jako z gumy. Samozřejmě mě jako starou démonku chytla více latina, je pořádně řízná a rychlá Wink. Proto zakládám tohle téma. Je tu někdo, kdo tancuje?Jaké máte z tance zkušenosti, zážitky, kde a jak se dá trénovat, jak to chodí v jednotlivých třídách a mohou s tím začít i takové vykopávky nad 30, byť i jen v hobby třídě? Pište!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
heyday
321-600
321-600


Založen: 22.6.2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 12:33 pm    Předmět: Citovat

taky moc rada koukam na tanecni souteze a pak mam strasnou chut obout strevice... hadam, ze asi neni problem najit si nejaky krouzek pro dospele a zacit tancit. ale pravdepodobne je treba tam jit uz s partnerem, ze? i kdyz jsou vlastne takove krouzky? u nas vim akorat o tanecnich pro starsi a pokrocile Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kassy
81-160
81-160


Založen: 9.2.2009
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 12:37 pm    Předmět: Citovat

Jé, to bude super vlákno. Smile Já tancuju strašně ráda. Jeden čas na ZŠ jsem se tomu dokonce věnovala velmi intenzivně v oddíle. Pak mi partner zběhl ke karate a já už dalšího nenašla. Tak jsem taky odešla a začala se věnovat jinému sportu. Ale láska k tanci mi zůstala a taky hledám příležitosti, kde se realizovat, i když do závodění se už nehrnu, ani v hobby třídě.

Každopádně ti doporučuju propátrat nabídku tanečních škol ve tvém okolí. Většina má kurzy pro dospělé. Pokud jsi úplný záčátečník, je to podle mě nejlepší cesta - absolvovat postupně všechny kurzy (od začátečníků až po "zlaté"). Uvidíš, jak ti to půjde a jestli tě to bude opravdu bavit. Většina tanečních škol má právě pro absolventy kurzů taneční oddíl, kde je potom možné se připravovat na soutěže.

Věk rozhodně žádným omezením není, tančit se dá v každém věku. Smile Větší problém vidím v nalezení vhodného partnera, který se bude chtít tanci věnovat na stejné úrovni jako ty. Každopádně přeju hodně štěstí a úspěchu Smile
Jo a latina je super v tom, že se dá celkem dobře tancovat i sólově. Viděla jsem už pár kurzů zaměřených přímo na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 12:48 pm    Předmět: Citovat

Já jsem chodila asi rok do závodní přípravky ještě na výšce, ve třeťáku. Do Starletu v Brně. A dostala jsem se tam přesně tak, jak píše Kassy: základní, bronzové a stříbné taneční pro vysokoškoláky a dospělé, pak letní taneční soustředění, seznámení s lidmi, kteří chodili do tanečního klubu (třída D) a přihláška do tanečního klubu. Co si pamatuju, tak při Starletu byl i taneční klub pro "seniory" (cca právě od těch třiceti), včetně soutěží v této kategorii.
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIMISEK
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 832

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 3:43 pm    Předmět: Citovat

Jé, to je akorát téma pro mě Wink s přítelem už se dohadujeme o tancování už sna drok a půl. Nejdřív nemohl on, protože jezdil s kamionem, teď zase staví dílnu a já mám před maturitou, ale jakmile bude po všem, chtěli bysme začít tancovat.... a je to první chlap, co mně sám od sebe řekl, že by chtěl chodit! Very Happy už jsme oba starší... teda, ne jako že bych si připadala, ale asi na abysme začali tancovat i závodně, přítel teda starší ode mě trošku je, ale třeba nám to půjde a někam to dotáhneme Wink já pohybem žiju... ale teď jsme ráda, když stihnu jendou, dvakrát týdně aerobic Crying or Very sad pořád jenom učečneí a když ne učení, tak zas musím cestovat hodinu a půl za přítelem, abychom taky někdy byli spolu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikkky
0-7
0-7


Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 3:54 pm    Předmět: Citovat

Mě se vždycky strašně líbilo pozorovat při tanci ty co to umí, je to vážně úžasný, já chodim tančit na kurzy latinsko-amerických tanců ale nemám žádnýho chlapa na tanec (ten můj by netančil ani kdyby mu za to někdo zaplatil natož aby ještě musel platit za kurzy on Rolling Eyes ) tak chodím do kurzů pro jednotlivce, a je to super, už jsem ve třetím kurzu, ne teda že by mi to bůhví jak šlo, ale moc mě to baví. A určitě to není nijak omezený věkem Wink Ovšem je to spíš taková zábava, něco nového se naučit a mít nějaký pohyb, nemyslím si že by se z těch lidí z kuzru mohli stát potom profesionální tanečníci. Ne že bych teda chtěla dělat reklamu, ale pokud by měl někdo zájem tak ta škola se jmenuje Pasión a mají ty kurzy v různých mětech po republice, nejen v Praze. A myslím že je i spousta dalších takových podobných, stačí se jen kouknout na internetu. Tak třeba se někdy na nějakým tom tanečním kurzu potkáme Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 6:32 pm    Předmět: Citovat

U nás školy tance jsou, ale pokud jsem slyšela, tak styl tančený v tanečních pro dospělé se od toho soutěžního naprosto liší. Latino pro jednotlivce by tu taky snad sem tam nějaké bylo, ale bohužel dost pozdě večer a daleko. A člověk se u toho moc nenadře. Poslední dobou se mi zalíbila tzv. Zumba, čili takový aerobik-latino na svižnou latinskou hudbu. Jenže ta se cvičí jen v Praze a za pěkné prachy. Tady v ČB nic takového není.
Jinak, kdo sháníte partnera na tanec, podívejte se na stránky Českého svazu tanečního sportu http://www.csts.cz/runscript.php?script_id=10040
Občas se tam nějací kluci do 25ti let objeví, takže kdo je ještě takové mládě jako třeba Mimísek, může tam tanečníka najít! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 6:52 pm    Předmět: Citovat

No já tanec taky miluju a myslím si, že mám i docela buňky, protože jsem schopná hodně kroky jenom odkoukat. Leč můj přítel nemá nějak pochopení pro to, že se taneční partneři sebe dotýkají a zastává názor, že ten chlap si to musí hrozně užívat, když může babu takhle ohrabávat (zakázala jsem mu koukat se se mnou na krasobruslení, protože ty kecy se nedaly vystát...). Takže kdybych začala tančit, tak se asi zblázní. Jednou jsem si s kámošem tanečníkem střihla v hospodě tango a moc nadšený z toho nebyl...
Každopádně jsem dřív chodívala třeba do jednoho klubu na salsu a za tanečníka jsem měla Peruánce a to bylo super. Hrozně dobře vedl, takže to vypadalo, jako bych to fakt uměla Very Happy Salsa mě hodně bavila!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla Amálka
81-160
81-160


Založen: 27.1.2008
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 7:45 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
U nás školy tance jsou, ale pokud jsem slyšela, tak styl tančený v tanečních pro dospělé se od toho soutěžního naprosto liší. Latino pro jednotlivce by tu taky snad sem tam nějaké bylo, ale bohužel dost pozdě večer a daleko. A člověk se u toho moc nenadře. Poslední dobou se mi zalíbila tzv. Zumba, čili takový aerobik-latino na svižnou latinskou hudbu. Jenže ta se cvičí jen v Praze a za pěkné prachy. Tady v ČB nic takového není.


Môžeš si zohnať DVD Zumba a tancovať podľa neho doma Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 12:23 pm    Předmět: Citovat

víla Amálka napsal:
Fairy napsal:
U nás školy tance jsou, ale pokud jsem slyšela, tak styl tančený v tanečních pro dospělé se od toho soutěžního naprosto liší. Latino pro jednotlivce by tu taky snad sem tam nějaké bylo, ale bohužel dost pozdě večer a daleko. A člověk se u toho moc nenadře. Poslední dobou se mi zalíbila tzv. Zumba, čili takový aerobik-latino na svižnou latinskou hudbu. Jenže ta se cvičí jen v Praze a za pěkné prachy. Tady v ČB nic takového není.


Môžeš si zohnať DVD Zumba a tancovať podľa neho doma Wink


Leda tak z Anglie, na což jaksi není financ. Sad Už jsem se podívala po netu,a le u nás zatím nemají NIC takového. Ani CD s hudbou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.