Sportovní tanec - standart a latina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=070e9afc7a6dce2196cea527b77ae8fcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Moirain
0-7
0-7


Založen: 7.4.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st duben 29, 2009 8:05 pm    Předmět: Re: Sportovní tanec - standart a latina Citovat

Fairy napsal:
O víkendu jsem byla na soutěži sportovního tance v Nových Hradech a byl to zážitek, který mě úplně rozbrečel. No něco fantastického!Nádherní mladí lidé, překrásné šaty, vydřená těla a pohyby jako z gumy. Samozřejmě mě jako starou démonku chytla více latina, je pořádně řízná a rychlá Wink. Proto zakládám tohle téma. Je tu někdo, kdo tancuje?Jaké máte z tance zkušenosti, zážitky, kde a jak se dá trénovat, jak to chodí v jednotlivých třídách a mohou s tím začít i takové vykopávky nad 30, byť i jen v hobby třídě? Pište!


Nebudu na tebe moc "hodná". najít partnera v tvém (a skoro i v mém, jsem o něco mladší), hraničí téměř se zázrakem. Sama jsem závodně tancovala, partner mne poslal k vodě ve 25 a už tenkrát mi při hledání nového partnera říkali, že jsem příliš stará. Dnes je bohužel trend začínat na prvním stupni základní školy, většinu soutěží absolvovat do 20 a pak přestat. Na hobby je možná větší šance, ale já kvůli pravidlům (protože jsem to už závodně dělala) na soutěže hobby nesmím ještě šest let.
Jinak je to nesmírně časově náročné a velice drahé. Pokud člověk chce alespoň trochu postupovat ve schopnostech, chce to trénink (dvouhodinový) minimálně 2x týdně, optimálně 4x. Je dosti nezbytné mít speciální taneční boty, na kterých se nevyplatí šetřit( (pár 2000 Kč, přibližně), kolik vyjde "kurzovné" teď nevím, ale před deseti lety to bývalo 5 000 ročně (odhaduji teď minimálně dvojnásobek) + soukromé hodiny od 200 Kč na hodinu výše, u dobrého trenéra minimálně 600 Kč, šaty pro partnerku, nové, na míru šité (musí být, aby dobře seděly a nevadily při pohybu) na LAT začínají od 5 000 u STT 10 000 u zkušené švadleny, horní strop není. Klidně 45 000. K tomu soutěže. Cestování něco stojí.
Ale je to nádherné, a kdybych mohla, začnu to dělat znova.

A jak tu bylo napsáno, je to strašně moc odlišné od toho šlapáku, co se učí v tanečních.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.