JAK posloucháte hudbu?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c7d3ea1c866d2ee1b1f8722c53406f90Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 4:15 pm    Předmět: JAK posloucháte hudbu? Citovat

V poslední době vcelku řeším otázku, jak to udělat, abych se svým hudebním vkusem nezůstávala pořád na jednom místě, ale někam se posouvala, dozvídala se o novinkách a tak Smile Jedním zdrojem je pro mě DV a diskuze o hudbě, pak různé blogy, hudba, kterou poslouchá přítel, ale stejně... hledám inspiraci a jsem zvědavá, jak to mají ostatní.

Zajímalo by mě, JAK posloucháte hudbu? Kdy, kde, jak moc? Smile Jestli opravdu posloucháte posloucháte, nebo máte hudbu spíš jako kulisu? Kde (si) hledáte novou hudbu a jestli to vůbec děláte? Třeba i co je pro vás při výběru hudby důležité (věrnost stylu/nápad/text... co já vím co ještě) Smile Jestli posloucháte jedno album pořád dokola, až ho naposloucháte a přejdete na další, nebo spíš plynule přeskakujete podle nálady. A vůbec, z čeho posloucháte (mobil/MP3přehrávač, počítač, věž...)? A co rádia, jak ta "klasická" (nevím jak je nazvat - šířená vzduchem??), nebo různá internetová: Last FM, Jango a podobné?

A tak dále... otázek na toto téma by se určitě dalo vymyslet mnohem víc, což už nechám na vás Cool
_________________
www.psycholog-brno.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 4:31 pm    Předmět: Citovat

Já poslouchám mp3, ve vlaku cestou do školy, aby mě nerušilo mluvení spolucestujících a měla bych klid na čtení, takže jako kulisu. Nebo na počítači při jiné činnosti. Ale je fakt, že nové cd si většinou nejdřív důkladně poslechnu. S novou hudbou (tj. novými interprety) se seznamuji spíš náhodou. Většinou jde o případ, že zjistím, že to něco co poslouchám má cizojazyčný originálLaughing. Ale je fakt, že jsem dlouhodobě stálá a pokud nepočítám pár úletů v pubertě, poslouchám to, co poslouchali rodiče a na čem jsem tak říkajíc "vyrostla" a většina mých novinek je v totožném hudebním stylu. A asi jsem zatížená na text, takže většinou česky. A asi i melodičnost, protože miluju lidovky (internacionálně). Je fakt, že všichni mí oblíbenci se vejdou do položky worldmusic, ale na druhou stranu, co ne?
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 4:41 pm    Předmět: Citovat

Já poslouchám hlavně furt a furt. Bez hudby dlouho nevydržím, pořád mi nějaká melodie zní v hlavě a po chvíli si musím aspoň začít broukat. (Zpívám si občas i na ulici, ale snažím se to ovládat, abych nebyla za blázna Laughing )

Když chci něco konkrétního, tak si pouštím buď hudbu, co máme doma, nebo you tube. Když mám chuť jen na určitý žánr, tak používám last.fm a musím říct, že pro mě jeho objevení opravdu bylo hudební revolucí. Většinou to poslouchám jen jako kulisu, ale když mě něco zaujme, tak se mrknu na název kapely a prošmejdím ji podrobněji. Už jsem takhle objevila opravdu pár dobrých věcí.

Ještě před last.fm byl pro mě velkou inspirací přítel, který měl kvanta hudby, kterou jsem vůbec neznala. Takže když jsme spolu začali chodit, začala jsem si takhle pro sebe objevovat úplně nový styl hudby.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Neliel
8-20
8-20


Založen: 19.3.2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 4:46 pm    Předmět: Citovat

No, já si hudbu vždycky vychutnávám - když ji poslouchám tak nedělám prakticky nic jinýho. Většinou si nahážu do mp3 přehrávače všechno možný a poslouchám když trajdám po Olomouci a přelítávám z jedné falkulty do druhé, popř. když čekám na vlak. Je to hrozně uklidňující (akorát se na mě lidi občas divně dívají, protože se mi někdy stává, že se blbě usmívám a polohlasem si prozpěvuju společně s interpretem Laughing Laughing ).
Co se udržení se "v obraze" tak to mi zajiťuje moje bývalá spolužačka, která pomalu ale jistě aspiruje na budoucího hudebního kritika - zrovna včera mi na flasku naházela asi 10 alb všemožných skupin Cool Jinak občas na něco narazím na youtube apod.
A co se stylu týče: snesu prakticky cokoli (kromě dechovky), pokud to má a) melodii b) zpěváka, který umí artikulovat c) inteligentní text.
Akorát si teda zásadně nepamatuju názvy písní a názvy alb Embarassed Nějak mi to jde jedním uchem tam a druhým ven..
_________________
Na tomhle svete i mezi hmyzem
nekteri­ umi zpivat
jini­ ne
______________
Issa Kobayashi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 10:44 pm    Předmět: Citovat

Tak pro mě je hudba jedna z nejdůležitějších věcí v životě, takže poslouchám všude, kde můžu. A mám to tak, že vzhledem k tomu, že dělám moda na metalovém foru, tak mám jak se k nové hudbě dostat. Ale mám toho hrozně moc, víceméně vždycky vím, co chci poslouchat a co hledám. Jinak na tyhle nové objevy je dost šikovný last.fm, který vyplivne similar artists a z toho se vybírá skvěle... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

Pro mě je hudba taky hrozně důležitá, a vlastně pro celou rodinu, protože muž je aktivní muzikant, a já docela taky, i když jen v amatérské rovině. Poslouchám hodně, většinou doma na věži CDčka, ale i staré kazety a desky, kterých máme spoustu. Kvalita současných nahrávek je sice závratná, ale zvuk klasické gramodesky mi někdy přijde takový daleko šťavnatější. Neposlouchám jako kulisu, ale když se můžu soustředit nebo dělám nějakou mechanickou práci. Když mám nové CDčko, které se mí hodně zalíbí, tak si ho pouštím pořád dokola.
V autě je to trochu problém, jezdíme veterány a často tam není ani chlíveček na kazetu, natož CD, ale pouze rádio, takže jsme na to připojili mp3 jako na zesilovač a už se jede.

Novou hudbu objevuji náhodou, v poslední době, když o něčem slyším, tak si to najdu na Youtube anebo přímo webové stránky té kapely. Je mi jasné, že je spousta skvělé hudby, kterou si asi nikdy nestihnu poslechnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: ne březen 29, 2009 10:01 pm    Předmět: Citovat

Já hudbou žiju a poslouchám jednak mp3 ve vlaku, cestou na fakultu apod. a potom doma ze svých nových parádních reprobeden, takže sousedi mají radost Very Happy
Jinak jsem na muziku prý náročná, takže nezastávám takový ten neustálý příval nové hudby, ráda si tu, která mě aktuálně zaujala, naposlouchám, pročtu si texty, raduju se z povedených detailů a vůbec si užívám takové to objevování. No a když chci něco nového, tak většinou dám na reference kamarádů, nebo mě třeba občas něco zaujme na koncertech, na které ráda a často jezdím. Na pár dobrých věcí jsem už narazila i na youtube, kde hodně sleduju klipy.
Jinak u hudby upřednostňuju nápaditost. Zastávám názor, že dobrá muzika se dá dělat i celkem jednoduše, ale jde o tu propracovanost, o dobré nápady a zajímavé pojetí. Ale jsem taky ráda, když je to textově trochu duchaplné.
Teď v červnu se chystám do Prahy na Dream Theater a to je třeba hooodně náročná muzika, na kterou už jsem sice v poslední době trochu "líná", ale nemohla bych zemřít, aniž bych je jednou v životě slyšela živě Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 9:53 am    Předmět: Citovat

ja som tiež z tých, čo žijú hudbou. počúvam relatívne často, ale aj v závislosti od nálady. niekedy mám strašnú chuť na ticho Very Happy dnes je ho totiž málo. ale inak počúvam všade kde sa dá, z kompu, z veže, ale najviac z môjho prehrávača mp3 (em-pé-troska Wink ). veľmi rada počúvam hudbu sama niekde v tichu. nezvyknem mať hudbu hlasno, iba keď si to vyžaduje moje duševné rozpoloženie. ja som taká emotívnejšia a hudbu taktiež počúvam "cez emócie". ale niekedy si ju tiež pustím ako kulisu. inak strašne rada počúvam hudbu pri upratovaní, to potom upracem všetko na jednotku s hviezdičkou Very Happy a ešte rada počúvam hudbu na koncertoch, vtedy často piesne dostanú iný rozmer, energiu.... a to sa mi páči. niekedy sa zo mňa stáva antisociálny jedinec, pretože ľudia okolo sa chcú rozprávať a ja chcem mať strčené sluchátka v ušiach a užívať si moju muziku Embarassed Very Happy
nepočúvam na kvantitu ale akôr na kvalitu posluchu (ak rozumiete ako to myslím)... vyberám si to, čo ma osloví (nezáleží, či je hudobník študovaný a ma 4 hudobné vysoké školy...). u mňa to všetko nejak úzko súvisí s náladou, keď mám na niečo náladu, tak to počúvam dookola do zblbnutia.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 10:52 am    Předmět: Citovat

Very Happy hudba je pro mě taky moc důležitá. Dokáže mi zlepšit náladu. Řekla bych, že je mým lékem proti špatné náladě a vzteku pustím si písničku, neskutečně do toho vyju a ze špatné nálady se prostě vyřvu Smile
Poslouchám tak různě - nejčastěji asi jedno album či písničku - do zblbnutí, jinak podle nálady - něco něžnějšího, hard rock, filmové písničky Embarassed Very Happy
Dřív jsem taky každý den hrála na kytárku a zpívala si sama. Ale to už je minulost, nějak není kdy Crying or Very sad
Zpívám si pořád - jako Dana Smile i na ulici A dokonce se u mě vytvořila taková "úchylka" že když se mnou někdo mluví, tak já si na určité slovo z jeho řeči vzpomenu na písničku, která ho obsahuje. Dřív jsem dokonce dělala to že jsem sama něco někomu řekla, a hned na to určité slovo písničku i zazpívala Very Happy Fakt magor....
Jinak i když mám své oblíbené kapely, písničky (takové ty letité trvalky) tak ráda poznávám i nové věci. Nemůžu říct, že bych poslouchala určitý žánr. Prostě co se mi líbí, co mi zrovna sedne, ať už je to Country, Popík, Rock, nebo dechovka.


Naposledy upravil hankabar dne po březen 30, 2009 11:01 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 11:00 am    Předmět: Citovat

O jé, hudba. Ta u mě může za všechno. Za to, co jsem, co dělám, jak žiju, jak se oblékám....
Poslouchám doma na "plné pecky" a učím se texty. Většinou tak, že u toho zpívám. Sousedky už ze mě šílí, ale bláznivé byly i bez toho, tak mi nemají co vyčítat.
Když koupím nové album, nejdřív si ho pouštím jako kulisu, abych se do toho dostala. Pak se učím texty ( s tím zpěvem). Všude s sebou nosím MP4, abych měla hudbu stále při sobě. Na hi-fi si hudbu užívám a čerpám z ní energii a na sluchátkách s MP4 objevuju nečekané detaily a vnímám spíš text.
Hudba je můj pramen života, můj zdroj energie a optimismu (kterého je každému pesimistovi třeba hojně).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.