Domácí recepty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=11fbb9ff06c0eb4a8f9994dcc9d5c11bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2016 8:51 am    Předmět: Citovat

A není u bylinkového odvaru problém hlavně v těch drobných kouscích, co tam zbydou? Nepomohlo by to prohnat kávovým filtrem (takovým tím papírovým)?

Jinak soli na vlasy bych se docela bál. Sůl tahá vodu. (Nehledě na to, že i kdyby neničila, tak by zůstávala na vlasech.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Veera
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2011
Příspěvky: 964

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2016 9:49 am    Předmět: Citovat

A co aloe vera gel s vodou?
Sůl bych nepřidávala, bude vysušovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2016 12:08 pm    Předmět: Citovat

ružová voda, resp. zmes rôznych kvetinových vôd, podľa toho, čo ti najlepšie na vlasy sadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2016 1:03 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za nápady, možná bych ale potřebovala konkrétní recepty, jak jednotlivé výrobky připravit, protože upřímně nevím jak na to Very Happy.

A co se týče bylinkového odvaru, opravdu nevím jak je to tam s tím kažením, jestli je problém v těch částečkách, nebo vodě jako takové. Za zkoušku nic nedám, zkusím si udělat třeba zázvorový odvar a velmi DŮKLADNĚ ho přecedit a přidat pár kapek tea tree oleje a uvidíme, jak dlouho o vydrží ok.

A díky, že jste mi vyvrátili tu sůl.
Čekám na další nápady!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2016 2:47 pm    Předmět: Citovat

No, tady je každá rada drahá, na dlouhodobou výdrž nemám vyloženě vyzkoušenýho nic. Napadá mě bylinkovej výluh v alkoholu (třeba rozmarýn nebo mateřídouška voní moc pěkně) a pak hoodně naředit destilovanou vodou. Jenže aby to bylo naředěný dostatečně, asi by tam už by z toho nebyly moc cítit ty bylinky. Nebo možná zkusit udělat odvar přímo v destilovaný vodě? -ale fakt netuším, jak se bude chovat. Jako konzervant se taky často používá vitamín C, ale netuším, v jaký koncentraci by se musel dát, aby jednak nevysušoval vlasy a zároveň fakt konzervoval.
Ale obecně bych řekla, že pokud chceš trvanlivost, tak bohužel asi budeš muset nějakej chemickej konzervant použít v takový míře, že by to vlasy mohlo prostě postupem času při častějším používání vysušovat. Nebo si zajistit naprosto sterilní podmínky bez jakýkoli možnosti kontaminace, a to je podle mě v domácích podmínkách dost utopie. Nebo si to holt připravovat každých cca čtrnáct dní a držet to v ledničce - ale to už nesplňuje Tvoje požadavky.
Jinak já si takhle občas stříknu do vlasů růžovou vodu od purity vision, ovšem moc pečujících látek tam nebude. A hezký vlasy mám i poté, co si je lehce natužím pivem (a podle mě z nich to pivo po uschnutí nesmrdí) - tam je ten poměr alkohol/voda/výživný látky celkem příhodnej, ale kvůli tomu pivnímu smradu za mokra to holt na tu aplikaci několikrát denně taky nebude, navíc ani pivo není po otevření nijak trvanlivá záležitost. A taky už by to asi vlasy dost zatížilo.
Ale jsou to spíš takový úvahy na daný téma, zatím se mi nejvíc osvědčily různý bylinkový čaje plus ve vlhkých vlasech pak otřít ruce upatlaný od nějakého přírodního kondicionéru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2016 7:31 am    Předmět: Citovat

Podívej se na ekokoza. cz, tam se prodávají jednotlivý složky do kosmetiky.Třeba tě to inspiruje. Mají tam jako konzervant extrakt z grepových jader například.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2016 8:05 am    Předmět: Citovat

Díky za rady Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2016 9:03 am    Předmět: Citovat

http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=3&postdays=0&postorder=asc&start=230
tuhle o tom byla řeč..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2016 9:30 am    Předmět: Citovat

Nojo! Ty fóra jsou někdy tak obsáhlá, že je pro mě nadlidský výkon najít co potřebuji Very Happy.

Aloe je pro mě asi trochu dražší záležitost, ale určitě nad tím ještě zauvažuji, protože se mi to nezdá jako vůbec špatný nápad. Tak mě ještě napadá, že bych si mohla pořídit rovnou kytičku, já na intru žádnou nemám Smile.

A když tak nad tím přemýšlím...
Převařená voda + pár kapek kosmetického glycerinu + pár kapek tea tree oleje + odvar z ibišku? Glycerin by měl prý sloužit jako konzervant a zvláčňovač zároveň, co jsem tak vyčetla. Funkci tea tree oleje snad ani není třeba zmiňovat, ibišek by snad dlouhodobě mohl podporovat červenou barvu ve vlasech, ne Smile? Co si myslíte o tomhle?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2016 10:29 am    Předmět: Citovat

Wnaty - nezní to špatně, ale bůhvíjakou trvanlivost bych od toho asi nečekala, snažila bych se to spotřebovat do čtrácti dnů, maximálně do měsíce a držet to spíš v ledničce. Ale třeba se pletu s glycerin a TTO konzervujou líp, než bych myslela. A s ibiškem je to taky trochu problematický, protože dost pouští - já si takhle zlikvidovala jedno světlý tričko (teda za sucha pouštěl minimálně, ale jak se člověk zpotil nebo tak, tak se prostě objeví fialový fleky). A taky se vyčesává (mám teď kančák celej červenej). Ale asi bude dost záležet na koncentraci, já měla ten odvar fakt hodně silnej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.